Eğitim

Çocuklarınız okula gitmek istemiyorsa ne yapmalısınız?

Bazı ebeveynler için çocuklarını okula götürmek zorunda olmak acılı bir sürece dönüşebilir. Ebeveynlerin yaşadığı acının ana sebebi aslında erken kalkmak zorunda olmamız ya da kendi işlerimizden geri kalmak değil de birçok kez çocuğumuzun derse gitmek istememesi ya da bu konuda…

Çocuk istismarı: Önlemek için çocukları nasıl eğitmeli?

Çocuk istismarı, çocukluğu tamamen mahvedebilecek ve gelecekte ciddi sonuçlar doğurabilecek acımasızca bir durumdur. Bu nedenle, çocukları, istismara karşı eğitmek oldukça önemlidir. Ebeveynler, çocuklarının kuşkulu davranışları tanımlamayı bildiklerinden emin olmalıdırlar.

Dil Gelişimini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Dil gelişimini etkileyen faktörler konusunda yapılan bir çalışma var. British Columbia Üniversitesinden (Kanada) doktora almış olan Judith Johnson’ın yayınladığı bu çalışmanın başlığı, “Dil gelişimini etkileyen faktörler” idi.

Evinizde Sanatı Teşvik Etmek ve Bunun Önemi

Sanat, sadece çocukların iyi motor beceriler geliştirmelerine değil kendilerini daha iyi anlamaları ve ifade etmelerine de yardımcı olur. Sanat aynı zamanda güçlü bir öğrenme aracıdır, bu yüzden evinizde sanatı teşvik etmek çok önemlidir.

2 Yaşındaki Çocukların Becerilerini Geliştiren 8 Oyuncak

Çocuklarınızla oynamak, onların sağlıklı ve özgüvenli bir şekilde büyümesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, çocuklar büyüdükçe ve başkalarıyla birlikte oynadıkça kendilerine yardımcı olacak yeni beceriler geliştirirler. 2 yaşındakiler için önerilen, bu beceri kazandıran oyuncaklar sizin çocuğunuz için de oldukça faydalı olabilir.

Okumanın Güzelliği: Gençler İçin En Güzel 8 Kitap

Okumak eğitimin en temel parçasıdır. Yetişkinlerin küçük yaştan çocuklara aşılaması gereken bir alışkanlıktır ve ergenlik döneminde de bu alışkanlığın devam etmesi gerekmektedir. Bu yazımızda edebiyatın büyüleyici dünyasının anahtarı olarak ergenlik dönemindeki çocuklarınıza armağan edebileceğiniz bazı kitaplardan bahsedeceğiz.

Montessori Metodu İle Tuvalet Eğitimi İpuçları

Doktor ve eğitmen Maria Montessori ardında çocuk yetiştirme ve eğitimiyle ilgili önemli araçlar bıraktı.  Kendisi sahip olduğu bilgi birikimi ile anneliğin farklı yönlerini geliştirmemize yardımcı olmayı amaçlıyordu. Bu sebeple, biz de Montessori’nin tuvalet eğitimi metodunu paylaşmak istiyoruz.