2019'da İzlenmesi Gereken 7 Disney Filmi

Kedi krallardan buz kraliçelerine, dünyanın koruyucularından galaksinin savaşçılarına... 2019 yılında herkesin izleyebileceği türden Disney filmleri vizyona girmek için sıra bekliyor. Bugünkü yazıda bu filmlerden bahsedeceğiz.
2019'da İzlenmesi Gereken 7 Disney Filmi

Son Güncelleme: 20 Temmuz, 2019

2019 Disney filmlerinin yılı olacak diyebiliriz. Çünkü, Walt Disney Company tüm yıl boyunca farklı filmlerle sinema salonlarındaki yerini koruyacak. Programdaki filmlerin çoğu popüler Disney klasiklerinin yeniden çevrilmiş hali. Diğerleri ise önceden sinemada adını duyurmuş filmlerin devam filmleri.

Hangi film olduğu fark etmeksizin, Disney’in yarattığı harika filmleri görmek için sinema salonlarına akın edeceğinizden hiç şüphemiz yok. Patlamış mısırınızı alın ve rahat bir köşeye geçip Disney’in 2019 filmlerinden bahsedeceğimiz yazımızı okumaya devam edin.

Disney 2019 filmleri

Dumbo

Disney’in en sevilen klasiklerinden olan Dumbo, geçtiğimiz mart ayında yeniden uyarlanmış canlı çekim halinde beyaz perdeye geri döndü. Tim Burton tarafından yönetilen filmi izlemekten hem çocukların hem de yetişkinlerin keyif alacağından eminiz.

Bu yeni yapımında film, son yıllarda oldukça tartışmalı olan bir konuyu ele alıyor: Hayvanların sirk ortamında kullanılmaları ve oralarda gördükleri muamele.

Aladdin

2019 yılı için Disney’in yeniden uyarladığı bir diğer canlı çekim film de Aladdin. Yeni yapım filmin kurgusu, 1992’deki orijinal hikaye ile Binbir Gece Masalları’ndaki diğer hikayelerin birleşiminden oluşmaktadır.

Will Smith sayesinde Aladdin’in yeni versiyonunun çok popüler olacağından hiç şüphemiz yok. Smith hikayenin en sevilen ve becerikli karakteri olan Cin’in seslendirmesini yapmaktadır.

Aladdin, Yasemin, Cafer, Cin, Papağan Iago ve Maymun Abu 24 Mayıs’ta sinema salonlarında bizlerle olacak. Umarız yeni filmi izlemeden önce eskisini izleyip hatırlayacak kadar vaktiniz olmuştur.

sinema salonunda film izlemek

Aslan Kral, 2019 en çok beklenen Disney filmi

Yukarıda da belirttiğimiz üzere, 2019 yılı Disney klasiklerinin yeniden çevrildiği yıl olacak. Haziran ayında yılın en çok beklenen filmlerinden olan Aslan Kral’ı tekrar izleme fırsatı bulacağız.

Simba, Mufasa ve diğer hayvanlar zaman zaman filmin 1994 yılındaki orijinal versiyonundan şarkılarla bizi tekrardan sevindirecekler. Filmin hatırlatacakları ile nostaljik ve duygu yüklü olacağından hiç şüphemiz yok. Çocuğunuzla birlikte Hakuna Matata’yı söylerken Simba, Pumba ve Timon’a eşlik etmekten çok keyif alacaksınız.

Karlar Ülkesi 2

2019 yılının sonunda, 19 Kasım’da, Elsa, Anna ve Olaf’ın maceraları yılın en çok beklenen filmlerinden biri olarak beyaz perdeye dönüş yapıyor.

En iyi animasyon ve en orijinal müzik dallarında Oscar Ödülü’nü kazanan karlar kraliçesinin filmi tüm zamanların  en popüler filmlerinden biri olma özelliğini hala koruyor.

Çocuklarınızın bu devam filminde neler olacağı konusunda çok heyecanlı olduklarından eminiz. Diğer devam filmleri DVD veya VHS olarak çıkarken, ilk defa bir Disney prensesinin devam filmi sinema salonlarında yerini aldı. Karlar Ülkesi 2 filminin beklentiyi fazlasıyla karşılayacağından hiç şüphemiz yok.

Diğer 2019 Disney filmleri

Kaptan Marvel

Marvel süper kahramanlarının dünyası 8 Mart’ta yayınlanan 21. filmi ile tekrar izleyicilerle buluştu. Bu film, Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri pilotu ve sonradan dünyanın iki uzaylı ırkı arasındaki bir çatışmanın ortasında kalmasıyla Captain Marvel olan Coral Danvers’ı anlatıyor.

film izlemek

Oyuncak Hikayesi 4

Walt Disney Company’nin bir parçası olan Pixar yapımı en eğlenceli ve en dokunaklı filmlerden biri olan Oyuncak Hikayesi’nin devam filminin çıkacağını açıklamaktan gurur duyarız. Oyuncak Hikayesi filminin yayınlanmasından 24 yıl sonra, 19 Temmuz’da Woody ve Buzz beyazperdede son kez izleyiciyle buluşacaklar.

Yanınızda peçete getirmeyi unutmayın. Çünkü Woody ve Buzz’ı seslendiren aktörler hikayenin sonunun çok duygusal olacağının sözünü verdiler.

Yıldız Savaşları: Bölüm 9

2019 yılının sonlarına yaklaşırken, tüm zamanların en iyi bilinen ve en çok satan serilerinden biri Aralık ayında beyazperdede sinema severlerle buluşacak. Seri sona yaklaşırken ve hala zamanınız varken serinin önceki filmlerini izlemeyi unutmayın.

İlginizi çekebilir ...
Çocuklar İçin En İyi Çizgi Filmler
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Çocuklar İçin En İyi Çizgi Filmler

Çocuklara yönelik programların çeşitliliği göz önüne alındığında, çocuklarınızın yaşına uygun çizgi filmler izlemesini sağlamak biraz zor olabilir.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.