Dikkat Millet! Hamile Kadınlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler Var

Dikkat Millet! Hamile Kadınlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler Var

Son Güncelleme: 03 Eylül, 2018

Çoğu erkek hamileliğinde eşini mutlu etmeye çalışmak için ellerinden gelenin en iyisini yapar. Yine de hatalar olabilir, çünkü erkekler hamile kadınların nelerden geçtiğini anlayamazlar. Bu hatalar her zaman büyük bir sorun olmayabilir, ancak nasıl önleneceğini öğrenmek istiyorsanız, okumaya devam edin.

Erkekler hamilelik sırasında daima arka koltukta yer almışlardır. Bununla birlikte, babaların hamilelikte ve doğumda aktif olarak yer almaları gittikçe yaygınlaşmaktadır. Çoğu erkek için hamilelik, hepsi hoş olmayan deneyimlerle dolu yepyeni bir dünyadır. Ani ruh hali değişimleri ve gece yarısı istekleri ile uğraşmak zor olabilir.

Bu yazıda, her şeyin yok olmadığını size göstereceğiz. Eşlerini desteklemek için daha fazlasını yapmak isteyen müstakbel babalar için bu ayrıntılar yardımcı olabilir.

Erkeklerin hamile kadınlar hakkında bilmesi gerekenler nelerdir?

İlk hamilelik sırasında ve hatta sonrakilerde babaların kendilerini kaybolmuş hissetmesi kolaydır. Nedense, her küçük şey anne adayını etkiliyor gibi görünür. Pes etmeyin beyler. Bir kadının vücudunun nasıl çalıştığını bilmek, hamilelik sırasında onu desteklemenin anahtarıdır.

Beslenme anahtardır

Hamile kadınların karnı hep açtır. Herkesin bildiği gibi bebeğin büyüyüp sağlıklı olabilmesi için daha fazla besin almaları gerekir. Eğer eşiniz şu anda yemek yemesi gerektiğini söylüyorsa, tam anlamıyla bunu demek istiyordur.Bir dakika bile sonra değil, hemen şimdi!

Bu, yemek için beklemek zorunda olmaması gerektiği anlamına gelir. İhtiyacı olan her şeyi sağlamaya çalışın ve daha sonra yemesi için biraz yiyecek ayırın.

eşinin göbeğini öpen baba


Kilosu hakkında yorumlar hoşuna gitmez

Hamile bir kadına ne kadar şişman olduğunu söylemeyin. Tabii ki, bebeğinin her gün büyümesini görmekten daha güzel bir şey yok. Ama bunu bir iltifat olarak tanımlasanız bile, bir kadın çok nadiren kilo aldığını duymak ister.

Mizah anlayışı aynı olmayabilir

Şu an için şakalar yapmayı unutun. Hamile bir kadın mizah anlayışınızı tam olarak takdir etmeyebilir. Hormonları kötü hissetmesine yol açtığında, bazen en iyi espriler bile onu neşelendirmez.

Erkekler de kilo alabilirler

Erkeklerin eşleri hamileyken kilo alması yaygındır. Genel olarak, sevdiği yiyecekleri ve ekstra atıştırmalıkları paylaşırlar. Bazı kadınlar hamilelik sırasında aşırı yemek yaparlar ve eğer durum böyle ise, eşi de ona katılmaktan zevk alacaktır.

sevgi dolu çift

Hamile bir kadın ve yemeği arasına girme

Yemek zamanlarında onun önündeki ona, sizin önünüzdeki size aittir. Hamile kadınlar, özellikle de gıdaların söz konusu olduğunda içgüdüsel olarak bölgelerini korumaya alabilir. Tabağındaki yemeği savunması muhtemeldir.

Beyin hamilelik sırasında farklı çalışır

Bazı kadınlar hamilelik sırasında dağınık düşünür veya yoğunlaşmakta zorluk çeker. Bu ilk üç aylık dönemde gerçekleşir ve zamanla daha da kötüleşebilir. Gözlüklerini bir yerde bırakmaya ya da geceleri kapıyı kilitlemeyi unutmaya başlayabilir.

Seks beklemededir

Sabırlı olmanız gerekecek, çünkü seks giderek daha az yaşanacak ve sonra tamamen duracak. İkinci üç aylık dönemde, zaman zaman hala seks yapacaksınız. Fakat doğumdan önceki son birkaç hafta içinde, buna istekli olması son derece düşük bir ihtimaldir.

O hamile, ama kırılacak bir bardak değil

Ona prenses gibi davranmayın. Bu süre boyunca eşinizi her zamankinden daha fazla korumak isteyebilirsiniz. Sorun şu ki, hamile kadınlara farklı şekilde davranırsanız – ya da davranmazsanız – onu sinirlendirirsiniz.

Bu nedenle, ona alan vermek önemlidir. Küçük şeylerden bazılarını kendi başlarına yapmasına izin vererek kendini yararlı hissetmesini sağlayın.

Hamile kadınlar başkalarının şikayetlerini duymak istemez

Sızlanmanıza izin yoktur, özellikle burada bahsedilen değişiklikler konusunda . Hamileyken, onun önünde şikayet etmemeniz önemlidir. Bebeği taşıyan kişi o ve bu doğumu gerçekleştirmek zorunda olan da o.

Hamile kadınların tembel olmaya hakkı vardır

Erkekler, bir noktada, evin etrafında yapması gereken tüm görevleri üstlenmek zorunda kalacaklarını anlamalıdır. Eşiniz bunları yapamayabilir veya yapmaya istekli olmayabilir, çünkü içinde yeni bir bebeği taşıyan kişi odur.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.