Genel

Tiyatro ile Duyguları Kontrol Etme

Tiyatro, birçok terapötik faydaya sahip bir aktivitedir. Hatta çalışmanızı, akışına bırakmanızı ve duygularınızı ifade etmenizi sağlayan bir disiplindir. Duyguları tiyatro ile nasıl kontrol edebileceğimize bir göz atalım.

Evliliğin Sağlık Açısından Faydaları Var Mıdır?

Evliliğin sağlık açısından faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Evlenmek sadece çiftlerin duygusal sağlığı için değil bireysel sağlığı için de çok faydalıdır. Evli çiftlerin genel olarak kalp hastalığına yakalanma riski daha azdır.

Grimm Kardeşler: Yazdıkları Masallar ve Etkisi

19. yüzyılın başlarında Jacob ve Wilhelm Grimm kardeşler yaklaşık 300 masal kaleme aldı ve derledi. Bugün, bu hikayeler hemen her dilde mevcut. Ayrıca çok sayıda adaptasyon ve sinema filmi de var. Grimm Kardeşler, çocuk edebiyatında son derece önemlidir.

Arkadaşlarım Partnerimi Sevmiyor: Ne Yapabilirim?

Yakın zamanda birisiyle tanıştınız ve bir ilişkiye başladınız. Er ya da geç, arkadaşlarınızı partnerinizle tanıştırmanız gerekecek. Bu, aranızdaki bağları güçlendirmek için önemli bir adımdır. Bununla birlikte, arkadaşlarınız partnerinizi sevmezse ne yapacağınızı düşünüyor olabilirsiniz.

Geniş Aileler İçin 6 Minivan Çeşidi ve Özellikleri

Aileniz genişlerken ihtiyaçlarınız hayal bile edemeyeceğiniz kadar artacak.Bir anda arabanızın bagajının bebek arabası, bebek bezi çantası ve oyuncaklarla dolduğunu göreceksiniz. Bütün bu eşyaları sığdırmak, bir Tetris oyunu kadar zorlu olacak. Kısacası, aileniz için uygun minivan türlerini öğrenme zamanı!

Beyaz Giysilerden Leke Çıkarmak

Beyaz giysiler genelde hassas giysilerdir. Özellikle de üzerine bir şey döktüğünüzde. Bu yüzden  beyaz giysilerden leke çıkarmak, üstelik bunu giysiyi mahvetmeden yapmak oldukça önemlidir.

İlişkide Bağlılık ve Önemi

Sevgi, saygı ve bağlılık bir ilişkinin temellerini oluşturan yapıtaşlarıdır. Ancak ikincisi genelde ya gözden kaçar ya da çeşitli sebeplerden dolayı bundan ödün verilir. Genelde birçok insan yüzüklerinin ya da evliliklerinin ilişkide bağlılık anlamına geldiğini düşünürler.

Geniş Ailesi Olan Beş Ünlü

Kamuoyuna mal olmuş pek çok kişi ailelerini ve evlerini bir sığınak olarak görür. Bu sayede basit bir şekilde yaşayabilirler ve hayatın gerçekleriyle bağlantıda kalabilirler. Tıpkı Angelina Jolie örneğinde olduğu gibi, onun büyük bir aileye sahip olması fedakar çabalarının bir sonucu.

Evinizi Temiz Tutmak İçin İpuçları

Kim tertemiz ve düzenli bir evi olsun istemez ki? Bunun imkansız olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Bu nedenle evinizi temiz tutmanızı sağlayacak faydalı ipuçlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Gereken her şeyi basit bir şekilde açıklayacağız.

Büyükanne Olmak: Özel Bir Deneyim

İlk kez büyükanne olmak her kadının hayatında özel bir yer tutar. Bunun anlamı anneliğe ek olarak çok önemli bir rol üstlenmektir. Aslına bakarsanız büyükanne ve büyükbabalar ailelerimizde, özellikle toplumumuzda kilit rol haline geldi.

Sağlıklı İlişkiler Kurabilmek İçin 5 Alışkanlık

Sevgi her zaman kolay değildir, özellikle de söz konusu romantik ilişkiler olduğunda. Bütün ilişkiler huzurlu olmayabilir. Hatta pek çoğunda anlaşmazlıklar da olacaktır. Zor gibi görünse de, iki taraf da güvensizliklerini bir kenara koyduğunda ilişkinin yoluna girmesi  çok daha kolaylaşacaktır.

Alt Değiştirme Masası Nasıl Olmalıdır?

Bir bebeğin doğumu her zaman daha fazla masrafı beraberinde getirmektedir. Kıyafetler, bebek bezleri ve mamalar da, bebek beşikleri ya da alt değiştirme masası gibi pahalı alımların yanı sıra masraflarımızın büyük bir kısmını oluşturmaktadır.

Doğum Günleri İle Alakalı 10 Tarihsel Bilgi

Doğum günleri ile ilgili sizi çok şaşırtacak birkaç tarihi bilgiyi hep birlikte keşfedelim! Tüm dünyada kutlanıyor olmalarına rağmen doğum günlerinin tarihi kökeni hakkında çok az bilgiye sahibiz. Özellikle bazı kişiler kaç yaşında oldukları konusunda pek dürüst davranmazlar. 

Ailece Yürüyüş Yapmanın Faydaları

Doğa yürüyüşü aile üyelerinizle paylaşmak için ideal bir aktivitedir çünkü herkesin fiziksel kondisyonuna göre uyarlanabilir. Doğa yürüyüşleri ve yürüyüşlere çıkmanın avantajları nelerdir?

Toz Hâlinde Anne Sütü: Yakında

Anne sütü, insan hayatı için en önemli maddelerden biri olan doğal bir üründür. Anne sütü, bebeğin hayatının ilk aylarında ihtiyaç duyduğu en iyi doğal besin karışımını sunar. Ne var ki bazen emzirmek mümkün değildir. Bu vakalar için toz hâlinde anne…