Genel

Alt Değiştirme Masası Nasıl Olmalıdır?

Bir bebeğin doğumu her zaman daha fazla masrafı beraberinde getirmektedir. Kıyafetler, bebek bezleri ve mamalar da, bebek beşikleri ya da alt değiştirme masası gibi pahalı alımların yanı sıra masraflarımızın büyük bir kısmını oluşturmaktadır.

Doğum Günleri İle Alakalı 10 Tarihsel Bilgi

Doğum günleri ile ilgili sizi çok şaşırtacak birkaç tarihi bilgiyi hep birlikte keşfedelim! Tüm dünyada kutlanıyor olmalarına rağmen doğum günlerinin tarihi kökeni hakkında çok az bilgiye sahibiz. Özellikle bazı kişiler kaç yaşında oldukları konusunda pek dürüst davranmazlar. 

Ailece Yürüyüş Yapmanın Faydaları

Doğa yürüyüşü aile üyelerinizle paylaşmak için ideal bir aktivitedir çünkü herkesin fiziksel kondisyonuna göre uyarlanabilir. Doğa yürüyüşleri ve yürüyüşlere çıkmanın avantajları nelerdir?

Toz Hâlinde Anne Sütü: Yakında

Anne sütü, insan hayatı için en önemli maddelerden biri olan doğal bir üründür. Anne sütü, bebeğin hayatının ilk aylarında ihtiyaç duyduğu en iyi doğal besin karışımını sunar. Ne var ki bazen emzirmek mümkün değildir. Bu vakalar için toz hâlinde anne…

Çocuğunuz Okulda Başarısızsa Ne Yapmalısınız?

Bu makalede çocuğunuzun akademik başarısını arttırmak için bazı ipuçları bulabilirsiniz. Notlar, çocukların okulda harcadığı çaba ve zamanın bir yansımasıdır. Ne yazık ki her dönem sonunda eve gelen karne çocuğunuzun gerçekte olabileceği kadar başarılı ve sorumluluk sahibi öğrenciyi yansıtmayabilir. Çocukları eve…

Endişelenme Anneciğim, Gayet İyi İdare Ediyorsun

Endişelenme anneciğim, gayet iyi idare ediyorsun. Geceleri bebeğinizin ağlamasına hemen uyanmanız ve bu sebepten dolayı uykusuz kalmanız gayet normal. O dakikalarda çocuğunuzun neye ihtiyacı olduğunu sizden daha iyi anlayacak kimse yoktur.

Sana Kendine Değer Vermeyi Öğreteceğim, Yavrum

Sana kendine değer vermeyi öğreteceğim, yavrum. Sana, dünyalar kadar değerli olduğunu göstereceğim. Büyük hayaller kurabilirsin çünkü her zorlukla başa çıkabilecek ve yıldızlara ulaşabilecek kadar özgür bir aklın ve büyük bir gücün var. Sana alçak gönüllülüğü öğreteceğim ama aynı zamanda kendine saygı…

Doğum Sonrası Eski Görüntünüze Kavuşmak İçin Hipopresif Metodu

Hamileliğin vücudunuzda bıraktığı fazla kilolardan kurtulmaya mı çalışıyorsunuz? Karın bölgesindeki kaslarınızı yeniden kazanmak hatta daha da iyi bir görünüme mi sahip olmak istiyorsunuz? O halde hamilelik sonrası vücudunuzun yeniden istediğiniz şekle girmesini sağlayacak olan hipopresif metodunu denemeniz sizin için çok…

Zamanı Olmayan Anneler İçin 8 Basit Saç Stili

Kadınlar her zaman güzel olmak isterler. Ancak bir çocuk dünyaya getirdiklerinde kendilerine ayırabilecekleri zaman da çok büyük oranda azalır. Bu yazımızda, zamanı olmayan annelere yardımcı olmak için, basit bir şekilde yapılabilecek saç stillerini sizin için bir araya getirdik. 

Anne Olduktan Sonra Yaşadığınız 19 Değişim

Bugünün yazısında, hamileyseniz ya da aile olmaya çalışıyorsanız ileride yüz yüze geleceğiniz bazı gerçekleri konuşacağız. Eğer çocuğunuz varsa, bu gerçekleri her annenin yaptığı fedakarlıklar arasına koymuş ve anne olmanın neden olduğu kaçınılmaz değişimlerin bir sonucu olduğunu düşünmüş olabilirsiniz.

Çocuklar İçin Yapı Oyunlarının Önemi

Eğer çocuğunuz oyuncaklarla yapılar kurmaktan ve bozmaktan hoşlanıyorsa, bu yazı çok ilginizi çekecek. Legolarla bir şeyler inşa etmenin faydalarından ve başka şeyler inşa edilen diğer oyunlardan bahsedeceğiz.

Doğum Sırasında Kaygıyı Kontrol Altına Almanın Yolları

Doğum hakkında düşündüğünde çoğu kadın gerilir. Ve bu gerginliğin en büyük sebebi de korkular ve gerçek dışı inançlardır. Şartlar ne olursa olsun, bir kadın olarak sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek için gereken her şeye sahip olduğunuzu bilmelisiniz. 

Bebekler gülmeyi ebeveynlerinden öğreniyor

Espri anlayışı hepimizin ebeveynlerimizden öğrendiği bir şeydir. Doğumumuzun ilk aylarından itibaren, her şeyi ebeveynlerimizi taklit ederek öğreniriz. Farklı türlerdeki durumlara verdikleri tepkileriyle bize yol gösterirler. Bu süreç 6 aydan itibaren başlar, bu evrede bebekler ebeveynlerinin bütün duygusal tepkilerinden, gülmelerinden bile…