Gerçek Aşk Eşinizin Size Dinlenmeniz için Bir Kaç Saat Vermesidir

Gerçek Aşk Eşinizin Size Dinlenmeniz için Bir Kaç Saat Vermesidir

Son Güncelleme: 16 Nisan, 2018

Gerçek aşk, her yerde bulunamayan bir duygudur. Aşkın bugünlerde yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı bile söylenebilir.

İnsan ırkı – tüm açgözlülüğü, çıkarları, bencilliği, hoşnutsuzluğu ve ben merkezciliği ile# bugün sadece çok az kişinin gerçek aşkı bulabildiği bir noktaya ulaşmıştır.

Çünkü gerçek aşk; çok nadir bir duygu olan sadelik, tutku, saygı, fedakarlık, sevgi ve çekiciliktir.

Eğer kocanız, sizin için hissettiği şeyin gerçek aşk olduğunu söylerse:

Her şeyden önce, kendinizi son derece kutsanmış bir kadın olarak düşünmelisiniz.

İkincisi, size söylediği şeyi sorgulamalı ve sizi gerçekten ne kadar sevdiğini anlamak için, sözlerinin ötesine geçmeli ve eylemlerine bakmalısınız.

Eğer eşiniz, kendisi çocuklarla ilgilenirken size her gün dinlenmeniz için bir kaç saat veremiyorsa söylediği kadar önemsemiyordur.

Ne düşündüğümüzü daha iyi anlamak için okumaya devam edin.

çimlerde oturan çift

Tek sorumlu siz değilsiniz.

Bir anne olarak, çocuklarınızın bakımından, yetiştirilmesinden, onları tehlikelerden korumaktan ve onlara güvenli bir yaşam ortamı sağlamaktan sorumlusunuz.

Onlara, tam anlamıyla büyümek ve gelişmek, mutlu olmak, kendi kendine yeterli olmak ve kendine güven kazanmak için ihtiyaç duydukları tüm maddi ve manevi kaynakları vermek de sizin göreviniz.

Sizin gözetiminiz altında ve öğretebileceğiniz değerler çerçevesinde iyi yetişerek, kendini ifade etmeyi öğrenerek ve kader önüne engeller çıkardığında en iyi seçimi yapabilecek şekilde büyümeliler.

Ancak bundan sorumlu tek kişi siz değilsiniz. 

Anne olarak çocuğunuzu 40 hafta karnınızda taşıdınız, hamileliğin, doğumun tüm sancı ve zorluklarını atlattınız, onu emzirdiniz, günde pek çok defa onunla uyudunuz… ve daha bir sürü şey.

Yine de tüm bunlar, çocuğunuzu yetiştirmekten sadece sizin sorumlu olduğunuz anlamına gelmez.

Tabii ki, yukarıda bahsettiğimiz aşamalar -hamilelik, doğum, emzirme– tüm zorlukları ve fedakarlıklarıyla anneler için bir zevktir. 

Her şeyin sonunda ebeveyn olmak evrenin en büyük armağanıdır.

Ancak, şu hususa dikkat etmelisiniz: Çocuğunuzu yetiştirmek bir görev değil, bir armağan olsa da, bu sorumlulukların altından kalkması gereken tek kişi siz değilsiniz. 

Yanınızdaki adam, çocuğunuzun babası olarak, bu yolda sorumluluğun yarısını sırtlanmalıdır.

bebekli aile

Gece kalkıp bebeğinize mama vermek, gün içinde bezini değiştirmek, uyutmak, onunla oyun oynamak, sarılmak, onu dışarı çıkarmak aynı zamanda onun da sorumluluğundadır. 

Eğer kocanız sizi ve çocuğunuzu gerçekten seviyorsa, bu gereklilikleri yerine getirmekten mutlu olur ve size biraz boş zaman tanır.

Eşinizin Gerçek Aşkı

  • “Çok yorgun görünüyorsun” demek yerine, “Tatlım, sen biraz uyu ben çocukla ilgilenirim.” diyorsa,
  • Size çok fazla sevgi gösteriyor, okşayıp, öpüp sarılıyorsa, aranızdaki karşılıklı çekim ve cinsel arzular azalmadıysa,
  • Yarattığınız aile için elinden geldiğince güvenlik sağlıyorsa,
  • Ev işlerine ve altını değiştirmek, mama vermek, yemek hazırlamak gibi çocuklarla ilgili sorumluluklara yardım ediyorsa,
  • Çocukların her zaman huzur, sevgi, güven içinde olmasını sağlamak adına ailenin tamamen ve mutlu bir şekilde gelişmesi için ihtiyaç duyduğu ekonomik koşulları sağlıyorsa,
  • Tıpkı sizin gibi, hayatın size verdiği yeni armağan için kendini feda ediyor ve aynı zamanda geceleri ateşini kontrol ediyorsa, ağlamasını yatıştırmak ya da hastayken bakmak için oradaysa,
  • Size olduğunuz kadın için saygı ve hayranlık duyuyorsa,
  • İkinizin oluşturduğu aile için gereken her şeyi yapıyorsa, sizin ve hayat hakkında henüz çok az şey bilen çocuğunuzun onu korumak ve ona bir şeyler öğretmek için her zaman yanında olacaksa; eşinizin aşkı gerçek demektir.

Unutmayın, gerçek aşk, eşinizin sizi sevdiğini söylerken bunu aynı zamanda eylemleriyle göstermesidir. 


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.