Hızlı Makyaj İçin 3 Yöntem

4 Mart 2020
Makyaj bazı kadınlar için sadece bir zevk olsa da, bazı kadınlar için tam bir angaryadan ibarettir. Zamanınız veya kafanızda belirli bir fikir olmasa da bu yazımız sayesinde hızlı bir şekilde makyaj yapmayı öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızda hızlı makyaj yapmanın üç farklı yolunu sizlerle paylaşacağız. Hepimiz kendimize özen göstermek için biraz daha fazla zamana ihtiyaç duyarız fakat uzun çalışma günleri, günlük işlerimiz veya çocuklarımızla geçirdiğimiz zaman buna bazen engel olabilmektedir.

Makyaj yapmak epey süre alabilmektedir, hatta bazı durumlarda saatler bile sürebilmektedir. Hızlı bir şekilde işinizi bitirmeniz ve hazır bir makyajla istediğiniz yere gidebilmeniz için uygulamanız gereken birkaç ipucu bulunmaktadır.

Yeterli zamanınız olmamasına rağmen her zamanki gibi muhteşem görünmek istiyorsanız, aynanın önünde saatlerinizi harcamadan çabuk bir şekilde makyaj yapmanın yöntemlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Hızlı makyaj için 3 yöntem

1. Bütünleşmiş ten rengi ile doğal bir görünüm

Bildiğiniz üzere herhangi bir makyaj seansına başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey cildinizi ılık suyla temizlemek ve yenilemektir.

Normal şartlarda yüzünüzü günlük olarak temizlemenizi öneririz fakat zamanınız olmadığında ve sabahları hızlı bir şekilde makyaj yapmak istiyorsanız, yatmadan önce bu adımı gecenin geç saatlerine bırakmanız daha mantıklı olacaktır.

Başarılı bir makyaj ipeksi bir cilt ile başlar. İpeksi bir cilde sahip olmak da oldukça kolaydır; kullandığınız nemlendiriciye bir damla fondöten karıştırın ve parmaklarınıza yayın. Daha sonra yüzünüzün ortasından başlayarak dışarı doğru uygulayabilirsiniz.

Akabinde kapatıcı olarak bu karışımı gözlerinizin altına ve burnunuzun köşelerine de uygulayın. Cildinizin türü ve rengi için mutlaka uygun bir fondöten kullanmayı unutmayın.

Yüzünüz hazır olduğunda size en çok yakışan makyajı yapmaya başlayabilirsiniz. Doğal makyajı sevenlerin kullandığı başlıca ürünler BB ve CC kremleridir. Bu ürünler cilt üzerinde bulunan kusurları nemlendirir ve düzeltir. Bu kremler fondötenden daha hafif olmakla birlikte cildin üzerinde kusurları örtmede kusursuzdur.

Son olarak yanaklarınızı hızlı bir şekilde ortaya çıkarmak için cilt tonunuza uygun bir renk seçebilir ve dudaklarınız için de dudak balsamı veya kalemi uygulayabilirsiniz.

Sokakta makyaj yapan kız

2. Göz alıcı bir görünüm

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, oldukça dikkat çekici bir görünüm elde edebilmek için aynanın önünde saatler geçirmenize gerek yok. Vereceğimiz bu ikinci makyaj yöntemi gözlerinizi ön plana çıkaracaktır.

Her zamanki gibi yüzünüzü cilt tipinize uygun bir fondöten ve nemlendirici ile hazırlamanız gerekmektedir.

Çenenizi, burnunuzu ve elmacık kemiklerinizi daha keskin bir hale getirmek için ilk başta biraz zaman alabilen kontur tekniğini kullanabilirsiniz fakat pratikle birlikte bu süre 2-3 dakikaya inecektir.

Özellikle yanaklarınızı ön plana çıkarmak için cilt tonunuza uygun bir allık kullanmanızı tavsiye ederiz.

Şu andaki trende göre kaşlar çok alınmamakta veya ince bırakılmamaktadır. Günümüzdeki moda daha doğal bir dokunuş gerektirmektedir. Kaşlarınızı taramanızı tavsiye ederiz. Böylece en az 5 dakika kazanabilirsiniz.

“Makyaj, kişiliğin basit bir uzantısıdır; renkler, kıyafetler, makyaj ve diğerleri aslında bir şeyi ifade etmektedir.”

-Gene Simmons-

Öte yandan, seyrek kaşlara sahipseniz, pudra kullanarak daha pürüzsüz pir sonuç elde edebilirsiniz çünkü kaleme nazaran daha iyi bir sonuç ortaya çıkacaktır. Pudrayı düz bir kaş fırçası yardımıyla uygulayabilirsiniz. Göz farı için soğuk tonları tercih edin ve bunu yaparken renkleri karıştırmayı unutmayın.

Kusursuz bir akşam makyajı için parlak bakır veya altın renklerini koyu göz farıyla birlikte kullanabilirsiniz. Bir fırça kullanarak açık renkte olan göz farını göz kapağının tümüne uygulayın ve daha sonra bölgenin dışına doğru uyguladıkça daha koyu tonlara geçiş yapın. Son olarak bakır veya altın rengiyle son bir dokunuş yapabilirsiniz.

Son olarak kusursuz bir görünüm için siyah maskarayla makyajınızı bitirebilirsiniz. Göz alıcı olmak istiyorsanız hacimli bir maskara ve dudaklarınız için de açık renkler kullanmanızı tavsiye ederiz.

Maskara süren kadın

3. Retro bir görünüm

Hızlı makyaj ipuçlarında sıra geldi en son yönteme. Bu makyaja göz kalemi ile başlamalı ve gözün dışta kalan köşesine uzunca bir şekilde “ceylan gözlere” sahip olmak için bir çizgi çizmeniz gerekmektedir.

Dudaklarınız için cesur olun ve güçlü renkleri tercih edin. Dudaklarınızın dış sınırlarına ruj ile aynı rengi uygulayın. İnce dudaklarınız varsa çizgiyi hafif bir şekilde milimetrik olarak taşırabilirsiniz, böylece daha dolgun dudaklı bir görünüşe sahip olmanız mümkün olacaktır. Nemlendirici bir balsam ile başlayarak mat veya parlak bir ruj dokunuşuyla makyajınızı bitirebilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında açık veya pembe tonları görünüşünüzü daha da güzelleştirecektir. Kışın ise kahverengi tonlara yoğunlaşın. Dudaklarınızı doldurmak için şeffaf bir parlaklık uygulayabilirsiniz.

Umarız bu verdiğimiz hızlı makyaj ipuçları ile arzu ettiğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Ama unutmayın! Güzellik sadece makyajla olmaz. Kozmetik ürünler kullanmadan da gayet güzel görünmeniz mümkündür.