Annelerin tavsiye ettiği 9 bebek ürünü

Annelerin tavsiye ettiği 9 bebek ürünü

Son Güncelleme: 16 Haziran, 2018

Piyasada, birçoğu aynı olan ve renk, marka ve tasarım bakımından zor ayırt edilebilen birçok bebek ürünü mevcut. Bir de çok iyi bilmediğimiz veya muhtemelen ne işe yaradığını anlamadığımız ürünler var.

Ancak ürünleri deneyen anneler, bunların çok iyi icatlar olduğunu düşünüyor. Anneler, belki de hiç almayı düşünmediğiniz veya size gereksiz gelen bebek ürünlerini tavsiye ediyor. Sizleri, anneliğinizi daha kolay bir hale getirebilecek bu dokuz bebek ürününü keşfetmeye davet ediyoruz.

1. Beşik

beşik

Bu beşik, geleneksel beşiklerden farklı olarak birçok özelliğe sahip. Bebeği taşımaya yaramasının dışında, katlanabilir, hafif ve salıncak işlevi de görüyor. Bu yenilikçi ürün, seyahat etmek ve evin farklı yerlerine bebeğinizi taşımak için ideal. Ayrıca, yanınızda battaniye taşımanıza da gerek kalmayacak. Çünkü kendi çantası var.

2. Mama sandalyesi

mama sandalyesi

Bu ürün vazgeçilmez. Eğer mama sandalyesini gereksiz buluyorsanız, o zaman evinizde bebek yok demektir. Kullanışlı olmasının dışında, her biri farklı işleve sahip. Örneğin bu, bebeğinizin uzanabilmesi için arkaya doğru katlanabiliyor.

Yerden tasarruf eden mama sandalyeleri de mevcut. Bunlar, evdeki herhangi bir sandalyeye takılabiliyor. Ayakları olmadan sadece kemeriyle birlikte geliyor.

3. Bebek hamağı

bebek hamağı

Aynı mama sandalyesinde olduğu gibi, ne kadar kullanışlı olduğunu sadece kullananlar bilir. Bebeğin uyuyabileceği veya uyanık durabileceği sallanan küçük bir sandalye gibi düşünebilirsiniz. Böylece, bu sandalyeyi her zaman size yakın, güvenli bir yerde tutabiliyorsunuz. Bebeğinizi beşiğine koymak zorunda kalmıyorsunuz.

Bu ürün, müzikli ve bebeği otomatik olarak sallayan bir denge sistemine sahip. Bebeği eğlendirdiği gibi, her zaman emniyette tutuyor.

4. Banyo sandalyesi

banyo sandalyesi

Banyo için birçok farklı ürün mevcut. İlk kriter bebek güvenliği. Bebeği banyo küvetine koyduğunuzda ayağının kayıp, boğulma tehlikesi var. Bunu çözmek için, muhtemelen ilk aylarda plastik bir bebek küveti kullanıyorsunuz.

Ancak, artık sığamayacakları ama aynı dikkate ihtiyacı oldukları bir dönem de geliyor. Bu durumda, banyo sandalyeleri daha büyük bebekler için oldukça kullanışlı hale geliyor.

5. Bebek kamerası

bebek kamerası

Bu çok da gerekli olduğunu düşünmediğimiz bir üründü, ta ki ne kadar kullanışlı olabileceğini keşfedene kadar. Büyük evlerde odalar birbirine uzaktır. Bu yüzden, bebeğinizi bir odadan diğerine taşımadan da onu izleyebilmeniz gerekir.

Bu kameralar geniş açılıdır ve bebeğin odasındaki en ufak bir seste işaret verirler. Ayrıca, ağladığında, çığlık attığında veya en ufak bir hareketinde duyabilmeniz için mikrofon da içerirler.

6. Bebekler için spor alanı

bebek spor alanı

Aktif olan ancak yürüyemeyen bebekler için tavsiye ettiğimiz bir ürün. Güvenli, çünkü yere yakın; ayrıca çocuğun yukarıdan sarkan eğlenceli ve ses çıkartan objelerle vakit geçirmesini de sağlıyor.

Küçük bir piyanosu olan bir spor alanı da mevcut. Bu piyano bebeğin tekmelerine göre ses çıkartıyor. Bu, motor becerilerini, algılarını geliştirdiği gibi bize de dinlenmek için biraz zaman tanıyor.

7. Termometreli emzik

termometreli emzik

Termometreli emzik, bebeğin hareket etmesi yüzünden bize yanlış bir sonuç vermeden, ateşini doğru bir şekilde ölçebilmeyi sağlıyor. Bu emzik, ateşi detaylı olarak ölçen küçük bir ekrana sahip. Bazıları ise, veriyi görebilmemiz için cep telefonuna bağlanabiliyor.

8. Bez değiştirme masası

bez masası

Bez değiştirme masasının çok da kullanışlı olmadığını, çünkü yatak veya beşiğin aynı işlevi gördüğünü düşünebilirsiniz. Ancak, bu masa özel olarak bez değiştirmek için tasarlanmıştır. Rahat bir mindere ve kremler, bezler, yedek kıyafetler gibi bez değiştirirken ihtiyaç duyabileceğiniz diğer ürünler için alana sahiptir.

Bu masaların bazılarında, bir küvet de vardır. Yani tek bir ürünü birden fazla amaçla kullanabilirsiniz. Ayrıca, uzun süre eğilmememiz için uzun olarak tasarlanmışlar.

9. Küvet minderi

banyo minderi

Bu eşya, bebek yerine daha çok anne için. Dizlerinin üzerinde çok uzun zaman geçiren ve bebeklerini kendi küvetlerinde yıkayan anneler için tasarlanmış.

Dizimizi koymamız için bir minderi ve şampuan, havlu, krem gibi eşyalar için bölmeleri olan bir ürün.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.