Ebeveynlik

Bir çocuk yetiştirmek, ebeveynlerin yapacakları en zor şeylerden biridir. Hiç kimse nasıl çocuk bakacağını bilerek doğmaz ve hepimiz elimizden gelen en iyi işi yapmak ve çocuklarımızı iyi yetişmek isteriz. Burada her şeyden bahsedeceğiz: bir çocuk yuvası veya okul öncesi eğitim okulunu seçme, öfke nöbetlerini idare etme yolları, onları disipline etmenin en iyi yolunu, evde konacak kuralları ve çocuğunuzu sorumlu bir yetişkin haline getirmenize yardımcı olacak diğer şeyleri.

Gökkuşağı Bebek: Yağmurdan Sonraki Işık

Aramızda onlarcası olsa da, birçoğumuz gökkuşağı bebeğin ne olduğunu bilmeyebilir. Fırtınadan hemen sonra beliren ışık fenomeni olan gökkuşağı, acı dolu bir andan sonra çıkagelen bebeği tanımlamak için de kullanılır.

Çocuğunuzun Sizi Dinlemesini İstiyorsanız, Öfkenizi Kontrol Edin

Örnek olarak öğretmek, bir aileyi ilerletmek için var olan ilk seçenektir. Evde her gün görülen şey, yaşamın diğer kısımlarında çoğalma eğilimindedir. Bu nedenle, eğer çocuklarınızın sizi dinlemelerini istiyorsanız, öfkenizi yönetmeyi öğrenmek ve disipline etme fırsatını olumlu bir şekilde almak gerekir.

Sadece Annelerin Düşündüğü 31 Şey

Bu yazıda, yalnızca annelerin düşündüğü 31 şeyi sizinle paylaşacağız. Yeterli bilgiye sahip olmadığımız zamanlarda bizi yoğun bir endişe kaplar ve kendimize hiç alışılmadık sorular sorarız.

Senin Nasıl Olacağını Hayal Etmeden Duramıyorum

Uzun zamandır beklenen ve iple çekilen, testin pozitif çıktığı o gün sonunda geldi! Bu sonuç bir hayalin gerçekleşmekte olduğu anlamına gelir ve yorulmayacağım harika ve heyecan verici dokuz aylık bir yolculuğun başlangıcını işaret eder. O andan itibaren, senin hakkında hayal…

Tek başına çocuk büyütmek: Zor fakat harika bir deneyim

Tek başına çocuk yetiştirmek dünyanın sonu değildir. Bunu isteyen birçok anne-baba var, diğerleriyse, çift ayrılığı ya da sevdiği kişinin vefatından sonra bu zorlukla yüzleşiyor. Her halükarda, net olmalıyız: Bir çocuğu tek başına büyütmek karmaşık bir deneyimdir, ama hayatımızın en güzel…

Daha İyi Bir İnsan Olarak Anneliğe Hazırlanmak

Bir anne adayının aklında birçok şey olabilir. Çoğumuz bir bebek sahibi olmaya tamamen hazır hissetmiyoruz kendimizi. Küçüğümüzle tanışmadan önce ilgilenmemiz gereken şeyler olabilir. Bir anne adayının anneliğe nasıl hazırlandığını kendisinden dinleyelim. Belki siz de benzer şeyler yaşadınız.

Anneanne çocuk için neden çok önemlidir?

Herkesin bildiği üzere, anneanne ve torunları arasında özel bir bağ vardır. Bu bağ, bir çocuğun hayatında, sadece duygusal olarak değil, çeşitli nedenlerden ötürü çok önemlidir. Büyükanne ve büyükbabasıyla bir ilişkisi olmayan, onlarla yaşamayan ya da onları tanımayan birçok insan vardır.…