Seni Kollarıma Alacağım Günü Sabırsızlıkla Bekliyorum

Bu yazımızda sabırsızlıkla evladına kavuşmak için günleri sayan bir annenin hikayesini okuyacağız. Bu hikayeye bizimle beraber tanık olmak ister misiniz?
Seni Kollarıma Alacağım Günü Sabırsızlıkla Bekliyorum

Son Güncelleme: 16 Mart, 2021

Bekleyerek geçen 9 ay, 36 haftadan fazla bekleme süresi. Karnımızdaki bebekler yüzleri oluşmaya başladığında bizim için vazgeçilmez olurlar. Sevgili oğlum, seni kollarıma alacağım anı sabırsızlıkla bekliyorum. O büyülü anı hayal ediyorum, “pozitif” işareti bana hayatımın sürprizini yaşatmıştı.

Ne seni kollarıma alacağım anı ne de bu dünyaya geleceğin günü bekleyebiliyorum. Aşkının sıcaklığı beni ilk kez kucaklayacak. Gözyaşları ve korkular arasında, o özel bağı ilk kez hissedeceğim. O andan itibaren kokun her gün bana güç verecek, hayatının kokusunu hissetmek için sabırsızlanıyorum.

İşte ben, bu kadar uzun zamandır, o beklediğim anın gerçekleşmesi için sabırsızlıkla bekliyorum. Seni özlüyorum, kalbimin tüm gücüyle özlüyorum. Seni görmem gerek, iyi olduğundan emin olmalıyım. Sağlıklı, güçlü olduğunu bilmeliyim. Seni her gün, sonsuza kadar mutlu etmek için çalışmaya başlamalıyım.

Benim sadık ve ebedi yoldaşım, yanımda olmanı sabırsızlıkla bekliyorum. En gri manzaralara bile renk geliyor, gürültünün arasında müzik sesi duyuluyor. Güzellik ve uyum, verdiğiniz şeydir, karşılığında size sunacağı şey ise huzur ve neşedir.

Seni yanımda tümüyle hissedeceğim gün için sabırsızlanıyorum

evlat

Yanımda olacağın günü sabırsızlıkla bekliyorum. İstediğim tek şey; seni tam olarak hissedebilmek. Sana sarılabilmek ve seni öpücüklerle boğabilmek istiyorum. Seni ne kadar beklediğimi ve her an seni ne kadar sevdiğimi sen duymaktan bıkana kadar tekrarlayacağım. O yumuşak küçük ellerinle parmaklarımı tutmana izin vereceğim.

Kaybettiğim masumiyeti sende bulacağım. Seni bana yaşamayı öğretmek için gelen kanatlı küçük melek olarak görüyorum. Bu bana çocukluğuma dönme şansı veriyor. Ruhunun tazeliğinin ve saflığının tadını çıkaracağım. Savunmasız bir varlığın koruyucusu olduğumu iliklerime kadar hissedeceğim.

Bazen o kadar duygulanıyorum ki, mutluluktan gözlerimden yaşlar süzülüyor. Tek bir kelime bile söylemeden, bu mutlu ifadem her şeyi anlatıyor. Ağlamanı yatıştırmak, ihtiyaçlarının her birini karşılamak için acı içinde ve çaresiz olacağım. Aslında yapmak istediğim tek şey; sahip olabileceğin en iyi anne olmak.

Doğal bir şekilde sana mükemmel bir anne olmak için doğduğumu hissediyorum. Seni rahmimdeki meyvelerle besleyebilirim. O ilk gülümsemeleri görmek. Benim görevim sadece sana hayat vermek değil, senin karakterini şekillendirmekten de sorumluyum. Kişiliğini şekillendirmek, gelecekte istediğim şekli alman için şimdiki zamanda harekete geçmek.

Cildinin sergilediği o eşsiz yumuşaklığın her saniyesinin tadını çıkarmak için sabırsızlıkla bekliyorum. Tutkum olan o tombul yanaklara her gün daha çok aşık olacağım. Seninle her zaman sohbet etmek ve şarkı söylemek, sana o paylaştığımız anları ne kadar özlediğimi söylemek. Basitçe, sadık bir annenin en derin ve en içten sevgisiyle saatlerin dolmasını bekliyorum.

Sen büyürken yanında olacağım anları sabırsızlıkla bekliyorum

Sen büyürken senin yakınında olmak için sabırsızlanıyorum. İlk boğuşmalarına şaşırmak ve ilk kelimelerini duyduğumda mutluluktan havalara uçmak. O ilk “anne” ile ölmek, her “seni seviyorum” da hayata yeniden geri dönmek. Söylediğin ilk şarkıları duymak.

Sesinizin hassasiyetini ve tatlılığını hissetmek, her anında bıkana kadar gülmek. Yulaf lapası ve pürelere doğru ilk adımlarını görmek. En iyi yemeğini ve en iyi bağlanma yöntemimizi geride bırakarak yavaş yavaş farklı lezzetleri tatmak.

Mutsuz olduğun herhangi bir anda kollarıma sığındığım günleri nostalji olarak hatırlayacağım. Kedi gibi o hızlı ve vahşi yerlerde sürünmelerinin yerini dengesiz adımların almıştı. Ne çok koşmuştum o masum ”çıplak” çocuğun ardından. Tüm mücadelem seni giydirmek içindi.

sabırsızlıkla bekleyen anne

Bezini attığın zamanları. Kendi özgürlüğünü ve bağımsızlığını kazanmak için bu acı verici ama ödüllendirici adımların. Anaokulunun bahçesine uyum sağlama zamanların, okuldan uygun şekilde ayrılman. Paylaştığın atıştırmalıklar ve çizdiğin resimleri.

Yavaş yavaş seni sinir eden ödevler alman ve ilk arkadaşlarına ulaşman. Yüreklerimizi ağzımıza getiren o haber. İlk büyük aşkın gelişi çok netti. Her ilerlemenin, her başarının tadını çıkararak, şevkle yaşamak istiyorum.

Yavrum, acele et. Seni kollarıma alacağım günleri sabırsızlıkla bekliyorum. Sadece ikimiz, birbirimize kavuşarak bu büyük macerayı gerçekleştirebiliriz. Sadece bu şekilde anı defterimizin sevimli sayfaları, yeni hayatımızın en mutlu anlarıyla dolmaya başlayacak.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Bowlby, J. (1986). Vínculos afectivos: formación, desarrollo y pérdida. Madrid: Morata.
  • Bowlby, J. (1995). Teoría del apego. Lebovici, Weil-HalpernF.
  • Garrido-Rojas, L. (2006). Apego, emoción y regulación emocional. Implicaciones para la salud. Revista latinoamericana de psicología, 38(3), 493-507. https://www.redalyc.org/pdf/805/80538304.pdf
  • Marrone, M., Diamond, N., Juri, L., & Bleichmar, H. (2001). La teoría del apego: un enfoque actual. Madrid: Psimática.
  • Moneta, M. (2003). El Apego. Aspectos clínicos y psicobiológicos de la díada madre-hijo. Santiago: Cuatro Vientos

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.