Çocuklarda hastalık

Çocukların hasta olması normaldir: basit soğuk algınlığı, enfeksiyonlar, su çiçeği, alerji… Ve biz de bulabileceğimiz en iyi bilgilere hazır olmalıyız; böylece hastalıkları daha iyi önleyebilir veya belirtileri en kısa zamanda bulabiliriz. Biz Ben Anneyim’de çocuğunuzun sağlığına öncelik verdiğimiz için, çocuk hastalıklarıyla ilgili her türlü bilgiyi sizin için bulunduruyoruz. Çocukların hasta olması normaldir: basit soğuk algınlığı, enfeksiyonlar, su çiçeği, alerji… Ve biz de bulabileceğimiz en iyi bilgilere hazır olmalıyız; böylece hastalıkları daha iyi önleyebilir veya belirtileri en kısa zamanda bulabiliriz. Biz Ben Anneyim’de çocuğunuzun sağlığına öncelik verdiğimiz için, çocuk hastalıklarıyla ilgili her türlü bilgiyi sizin için bulunduruyoruz.

Otizmli Çocuklarda Sembolik Oyun

Otizm, çocukların diğer insanlarla iletişim kurması ve sosyalleşmesini zorlaştıran nörodavranışsal bir bozukluktur. Otizmli çocukların sınırlı-yineleyici ilgi ve davranışları vardır. Birçok durumda bu belirtiler, otizmli çocukların sembolik oyun becerilerini tam olarak geliştirmesine engel olur.

Çocuklarda Ağız Yaraları: Nedenleri ve Tedavisi

Çocuklarda ağız yaraları oldukça yaygın bir şekilde görülür. Ağız kenarlarında meydana gelen bu enfeksiyon, mantar ya da bakteriden kaynaklanır ve özellikle çocuklar yemek yemek için ağızlarını açtıklarında ağrı ve rahatsızlığa sebebiyet verir. Çocukların bu şekilde gereksiz yere acı çekmelerini önlemek için…

Çocukluk Romatizması

Romatizmanın sadece yaşlılarda görülen bir hastalık olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bu rahatsızlık, ergenlik dönemindeki çocuklarda da ortaya çıkabilmektedir. Bu yazımızda sizlere, çocukluk romatizması, bu hastalığın belirtileri ve olası tedavi yöntemleri hakkında çeşitli bilgiler vereceğiz.

Çocuklarda Mide İltihabı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bu yazımızda sizlerle, her ebeveynin mide iltihabı hakkında mutlaka bilmesi gereken bilgileri paylaşacağız. Mide iltihabı, ailenizin küçük üyelerinin de başına gelebilecek bir durumdur. Belirtileri zaman zaman basit bir karın ağrısı ile de karıştırılmaktadır. Bununla beraber, eğer çocuğunuzun gösterdiği belirtiler bazı belli…