İçerik Politikası

İnternette sağlık ve aile yaşamıyla ilgili bol miktarda veri, karar vermeyi karmaşık hale getirebilir. Bu nedenle hedefimiz somut: Size güvenilir, anlaşılması kolay ve ebeveynlik sürecinde ailenizin esenliğini geliştirmeye yönelik bilgiler sağlamak.

Editöryal vizyonumuz

Anneler ve babalar için ücretsiz bir bilgi portalıyız. Okurlarımızın sık sık sahip oldukları şüpheleri giderebilecek annelik ve babalık hakkında bilgi aktarmak için erişilebilir, sıcak ve güvenilir bir dil kullanıyoruz.

İnternette anneler ve babalar için pek çok bilgi bulunduğundan ve bilimsel ve doğrulanmış verilere dayanan kaynaklar bulmak zor olduğundan, Ben Anneyim, aile ilişkileri, ailelerin hamilelik, ebeveynlik, sağlık ve eğitimle ilgili şüphelerini çözmeleri için güvenilir bir alan olmayı amaçlamaktadır.

Portalımızda ailenizle ilgilenecek bir tür olumlu bilgi bulacaksınız. Sağlığınız ve ailenizin sağlığı hakkında doğru kararlar vermenizi istiyoruz.

Değerlerimiz

Yayınladığımız tüm içeriğin arkasında Ben Anneyim’in Bunların arasında en önemlilerinden biri güvendir. Bizi okuyan anne ve babaların doğru ve net bilgilere ulaşabileceklerini hissetmelerini istiyoruz. Önem verdiğimiz diğer bir değer ise kalitedir. İçeriğimiz, onu web’deki diğer içeriklerden ayıran içsel bir değere sahiptir. Yayınladığımız bilgiler profesyoneller tarafından doğrulanır ve aile yaşamı için yararlı bilgiler sağlar.

Yaklaşımımızda, yakınlık ve aşinalık değerini teşvik etmek istiyoruz. Her anne ve babanın anlayabileceği bir dil kullanıyoruz.

Son olarak, kapsama. değerine sahibiz. Her ailenin kendine has özellikleri olduğunu biliyoruz ve bu nedenle herkese uyan tek tarifler önermiyoruz. Bilgilerimiz bağlamsallaştırılmıştır ve tüm aile çeşitlerini kapsar. Ailenizin yaşam tarzını yargılamıyoruz.

İletişim kurma şeklimiz

Anneler ve babalarla iletişim kurmak için Ben Anneyim’de şu özelliklere sahip bir yazı dili kullanıyoruz:

  • Empatik: Başkaları için içerik üreten insanlarız. Bu nedenle, farklı durumların özelliklerini anlıyoruz ve kendimizi çocuk sahibi olmak isteyen veya zaten çocuk sahibi olan yetişkinlerin yerine koyuyoruz. Pek çok şüphe olduğunu ve dostça tavsiyelerin bu aşamalarda büyük fark yaratabileceğini biliyoruz.
  • Rehberlik: Biz aile sürecinde rehberlik eden ve yardımcı olan bir sesiz. Ebeveynlik hakkında tek bir vizyon empoze etmiyoruz veya mutlak gerçeğe sahip olduğumuzu iddia etmiyoruz. Tavsiyemiz, ailenin tüm üyelerinin tam olarak gelişebilmesi için aile yaşam kalitesini iyileştirmeye yöneliktir.
  • Güvenilirlik: Ben Anneyim’de içeriğimizin kalitesine son derece özen gösteriyoruz. Bu nedenle yazı dilimiz güvenilirdir ve okuyucularımıza kesinlik veririz. Portalımızda yayınlananların profesyoneller tarafından incelenip onaylandığından emin olabilirsiniz.
  • Önyargısız: Damgalamayı veya ayrımcılığı teşvik edebilecek ifadelerden kasıtlı olarak kaçınırız. Farklı aşamalarda ve süreçlerde olan ailelerle konuşuyoruz.

Korku veya panik yaratmayı değil, olumlu eyleme ilham vermeyi amaçlıyoruz.

Ekibimiz

Ben Anneyim, annelik ve ebeveynlikle ilgili farklı alanlardan profesyonellerden oluşan bir ekibe sahiptir. Bilgilerini güncelleyen ve bilgiyi keyifli, basit ve anlaşılır bir şekilde paylaşmaya istekli doktorlarımız, hemşirelerimiz, eğitimcilerimiz, psikologlarımız, beslenme uzmanlarımız, eğitim psikologlarımız ve daha fazlası var.

Editör ekibimiz tarafından sıklıkla bilimsel kaynaklara başvurulur. Bu sayede yayınladığımız içeriklerin kalitesini garanti etmektedirler. Çocuklarla ve yetişkinlerle ilişkilerde mesleklerinin onlara kazandırdığı deneyime ek olarak.

Editörlük sürecimiz

Ben Anneyim’ yayınlanacak içerik seçimi, aileleri en çok ilgilendiren konuları belirlemek için özel bir ekip tarafından yapılan ayrıntılı bir arama ile başlar. Aile hayatına değer katan ve okuyucularımızın belirli şüphelerini gideren önerilerle ilgileniyoruz.

Sağlık haberleriyle ilgili olarak özel bir seçim yapıyoruz. Ekibimiz, yaşamınız için temel teşkil edebilecek sağlık haberlerini günlük olarak araştırır.

Okurlarımız için özgün, tekrarlanmayan ve olumlu konulara öncelik veriyoruz. Konular belirlendikten sonra, profesyonel editörlerden oluşan ekibimiz eksiksiz, güncel, bilimsel olarak geçerli ve anlayışlı bir metin hazırlar. İntihale müsamaha göstermeyiz, bu nedenle yayınlanmadan önce bir grup editör, metnin değerlerimize uygun olup olmadığını ve Ben Anneyim’in Ssesini ifade edip etmediğini kontrol eder. Kalite beklentileri karşılıyorsa, içerik web sitemizde yayınlanır.

Zaman içinde gerçekleşen yeni revizyonlar olduğundan, daha önce uyguladığımız tüm filtreler içerik yayınlandıktan sonra durmuyor. Ekibin bir kısmı, güncellemek, yeni bilgiler eklemek ve annelere ve babalara ilettiğimiz mesajı iyileştirmek için yayınlanan içeriği periyodik olarak gözden geçirir. Bu içerik denetimi süreklidir ve güncel haberler söz konusu olduğunda, devam eden haberlerin gelişimine göre verilerin yenilenmesini içerir.

Doğrulama etiketlerimiz

Ben Anneyim’in yayınlarında, bilgilerin doğrulanma derecesini gösteren aşağıdaki 2 etiketi bulacaksınız:

  • Gerçekliği kontrol edildi: Makalemizde bu etiketin bulunması, içeriğin güvenilir bilimsel ve akademik kaynaklara dayandığı anlamına gelir. Son bibliyografya bölümünde, bu kaynakları doğrulayabileceksiniz.
  • Kanıta dayalı: Bu etiket, bir öncekinden daha yüksek bir doğrulama değeri belirtir. Bu, bibliyografyadaki kaynakların çoğunun, uzmanlaşmış dergiler tarafından kendi doğrulama süreci olan bilimsel çalışmalar olduğu anlamına gelir.

Feragatname

Ben Anneyim’, de size hamilelik, ebeveynlik ve annelikle ilgili diğer konularla ilgili eğitici ve bilgilendirici bilgiler sunmaya çalışıyoruz. Ancak, içeriğimizin profesyonel teşhis, tavsiye veya tedavinin yerine geçmemesi gerektiğini belirtmek önemlidir.

Her kişi ve durum benzersizdir ve bir kişi için işe yarayan başka biri için doğru olmayabilir. Bu nedenle, kendinizin veya çocuğunuzun sağlığıyla ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, herhangi bir karar vermeden önce güvenilir bir uzmana danışmanızı öneririz.

Web sitemizde verilen bilgilerin yalnızca genel bir kılavuz olduğunu ve bir sağlık uzmanının görüşünün yerini alamayacağını unutmayın – size bilgi ve destek sağlamak için buradayız, ancak sizin ve aileniz için en iyi tavsiyeyi vermesi için her zaman bir uzmana danışmalısınız.

Yorumlar, öneriler ve düzeltmeler

Ben Anneyim’de, bize iletmek istediğiniz görüş ve önerilerinizi almaktan mutluluk duyarız. Katılımınız portalımızı geliştirir, içerik kalitesini iyileştirmemize olanak tanır ve sizin için en yararlı olan konularda bizi güncel tutar.

Bize gönderdiğiniz iletiler en kısa sürede incelenecek ve dikkate alınacaktır. İletişim sayfamızdan bize yazın.