Sağlık

Bu bölüm, çocukluk sağlığı hakkında ayrıntılı bilgi bulabileceğiniz yerdir. İlgili ebeveynler olarak, hep küçüklerimiz için en iyisini isteriz. Bu nedenle sizi, çocuklarınızın aşıları, hastalıkları önleme, beslenme ve iyi yeme ipuçları ve hem fiziksel hem de psikolojik ağrı ve diğer problemleri nasıl tedavi edeceğiniz gibi çocuklarınız büyüdükçe endişe duyduğunuz her şeyle ilgili makalelerimizi incelemeye davet ediyoruz.

Gençlerin Sigara İçmesi Nasıl Önlenir?

Tütün karşıtı küresel kampanyalara rağmen, gençlerin sigara içmesi bugün önlemekte güçlük çektiğimiz problemlerin başında geliyor. Sigara içmenin bilinen sonuçlarına rağmen, bu alışkanlık bir halk sağlığı sorunu olmaya devam ediyor. Tütün çok zararlı ve tehlikelidir. Sigara içmenin olumsuz etkileri konusunda farkındalık…

Emzirme Dönemine Uygun 5 Bitki Çayı ve Faydaları

Emzirme döneminde hangi tür çayların uygun olduğunu bilmek anne ve bebek sağlığı açısından son derece önemlidir. Çünkü hem bu süreçte hem de hamilelik boyunca su tüketimi, hem anne ve hem de bebek için oldukça kritik bir konudur. Doğru içeceklerin tüketimi…

Evliliğin Sağlık Açısından Faydaları Var Mıdır?

Evliliğin sağlık açısından faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Evlenmek sadece çiftlerin duygusal sağlığı için değil bireysel sağlığı için de çok faydalıdır. Evli çiftlerin genel olarak kalp hastalığına yakalanma riski daha azdır.

Uterin Kanamalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Uterin kanamalar, adet dönemi dışında gerçekleşen ve bu dönemle ilgisi olmayan anormal kanamalardır. Genel olarak, kanama endometriyumdan gelir ve menopoz ve ergenlikteki hormonal değişikliklerin bir sonucu olabilir. Uzmanlar dünyadaki kadınların% 30’unun uterin kanaması yaşadığını doğrulamaktadır.

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmek İçin 5 Yiyecek

Sağlıklı alışkanlıklar her yaşta iyi bir fiziksel ve duygusal durumu korumak için esastır. Sık sık egzersiz yapmak ve işlenmiş yiyeceklerden arınmış dengeli bir diyet, hastalıkları önlemenin anahtarıdır. Bu yazıda, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için yardımcı 5 yiyeceği paylaşmak istiyoruz.

Selülitle Nasıl Savaşabileceğinizi Biliyor Musunuz?

Bu yazıda sizlerle selüliti önlemek ve selülitle savaşmak ile alakalı tavsiyeler paylaşacağız. Selülit deri altında toplanan yağlara verilen isimdir. Genellikle karın ve kalça bölgelerinde görülür. Selülit, fazla yağın dahili dermatolojik birikiminin bir sonucudur. Genellikle vücuttaki yağ fazlalılığına ve dengesiz dağılımına…

Çocuklar İçin Basketbol Oynamanın Faydaları

Fiziksel egzersiz herkes için çok faydalıdır. Çocuklarda ise egzersiz sağlıklı gelişimi teşvik eder. Bu yüzden birçok anne-baba, çocuklarını bir spor dalıyla ilgilenmesi için kursa kaydettiriyor. Asıl soru, ne tür bir spor seçmek gerektiği.

Çocuklarda İdrar Yolu Enfeksiyonları

Çocukluk çağında idrar yolu enfeksiyonları (İYE) çok yaygındır. Esasen bu hastalık, çocuklarda genellikle yaşamın ilk üç ayında yaygındır. Ancak kızlarda her yaşta ortaya çıkabilir.

Çocuklarda Pembe Göz Hastalığının Yayılmasını Önleyin

Pembe göz veya göz nezlesi olarak da bilinen konjonktivit, bulaşıcı bir göz enfeksiyonudur. Eğer yeni doğan bir bebeğiniz varsa ve onu her üç saatte bir emziriyorsanız, bebeğinizin enfeksiyon kapmasını nasıl önleyebileceğiniz konusunda endişeli olabilirsiniz. Bu yazımızda, pembe göz semptomlarını fark etmenizi…

Vücut Kokusu, Yediklerimizden Nasıl Etkilenir?

Ludwig Feuerback, ”Ne yiyorsanız, osunuz,” der. Ek olarak, yediğiniz şey gibi kokarsınız. Avustralya’daki Macquarie Üniversitesi’nden bir grup araştırmacı tarafından yürütülen Evrim ve Doğal Davranış çalışmasında, beslenmenizin vücut kokusu üzerinde etkili olduğu ortaya kondu.

Hamilelikten Sonra Vücuttaki Değişimler

Doğumdan sonra cildiniz değişir. Ayrıca, birden aşırı terlemeye başlayabilirsiniz ve vücudunuzdaki ödem kaybolmaya başlar. Bunlar, doğumdan sonra vücudunuzda meydana gelebilecek değişimlerden birkaç tanesidir.

Çocuklarda Egzama Atakları Nasıl Önlenir?

Egzama, yaşamlarının ilk yıllarında çocukların yaklaşık% 20’sini etkileyen bir cilt rahatsızlığıdır. Yıllarca devam edebilen, çocuk büyüdükçe kaybolan çok yaygın bir hastalıktır. Aşağıda çocuklarda egzama ataklarının nasıl önleneceğini paylaşıyoruz. Çocuğunuzu bu rahatsızlıktan korumak için verdiğimiz ipuçlarına mutlaka göz atın.

Cildinizi Nemlendirmek ve Korumak İçin 6 İpucu

Hava değişikliği, hormonal bozukluklar, kirlilik, güneş ve kötü alışkanlıklar cildinizi kurutabilecek faktörlerdir. İyi haber şu ki bütün bu sorunlar cildinizi nemlendirmek ve sağlıklı tutmak için uygulayabileceğiniz birkaç püf noktası ile yok edilebilir.