Bebeklerde hastalık

Hepimiz bebeğimizin sağlığı konusunda endişeliyiz. Her zaman sağlıklı, güçlü ve mutlu olmalarını çok isterdik. Ancak, soğuk algınlığı ve kulak enfeksiyonları, hatta kolik bile karşılaşabileceğimiz durumlar. Bunların oluşmalarını önlemek, bir tedaviden daha iyi olduğundan, bu bölüm bazen bebeklerin yakalanabileceği hastalıklardan bahsediyor. Onları nasıl önleyeceğinizi ve tedavi edebileceğinizi öğrenin, tabii ki her zaman bir çocuk doktoruna danışarak hareket edin.

Otizmli Çocuklarda Sembolik Oyun

Otizm, çocukların diğer insanlarla iletişim kurması ve sosyalleşmesini zorlaştıran nörodavranışsal bir bozukluktur. Otizmli çocukların sınırlı-yineleyici ilgi ve davranışları vardır. Birçok durumda bu belirtiler, otizmli çocukların sembolik oyun becerilerini tam olarak geliştirmesine engel olur.

Bebeklerin Gözündeki Çapak Nasıl Temizlenir?

Bebeklerin gözündeki çapak ile nasıl başa çıkacağınızı bilmeniz çok önemlidir. Bu sayede daha büyük komplikasyonlar olmasını önler ve bebeğinizin gözlerinin temiz olmasını sağlayarak göz sağlığını korumuş olursunuz. Bebekler, uyurken gözlerini uzun süre kapalı tuttuğundan dolayı gözyaşı bezlerinde salgı biriktiği için,…