Sosyal çevre

Çocuğun benlik saygısı ve kendi imajının çevresi ile iyi ilişkileri olması önemlidir. Aile dinamikleri, kişiliği ve akranlarıyla nasıl ilişki kurduğu psikososyal adaptasyonunda rol oynamaktadır. Bunları anlamak için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi bu bölümde bulabilirsiniz.

Yeni anne olanlara hediye fikirleri

Bebeğin ilk adımlarından gece ağlamalarının vermiş olduğu yorgunluğuna kadar, anneliğin ilk birkaç ayı son derece duygusaldır. Bu nedenle, yeryüzünde yeni anne ve baba olan kişilerden daha fazla armağanı hak eden hiç kimse olmaması muhtemeldir.

Eğitim Sosyolojisi Nedir?

Eğitim sosyolojisi, eğitimi sosyal boyutunda incelemeyi ve anlamayı amaçlayan bir perspektiftir. Eğitim sosyolojisi, sosyolojik kavramları ve metodolojileri kullanarak eğitim alanına katkıda bulunur. Ayrıca eğitime uygulanan pedagoji, psikoloji ve felsefe gibi diğer disiplinlerden de beslenir.

İkili Mesleki Eğitim Nedir?

Eğitimi hayatını hangi alanda sürdüreceğine henüz karar verememiş lise çağlarında çocuğunuz var mı? Peki çalışma hayatı ile okula devam etme seçeneği arasında bir türlü karar veremiyor mu? Bu durumda İkili Mesleki Eğitim uygulaması çocuğunuz için son derece uygun bir seçenek…