Çocuklar

Bu bölümde, çocuğunuzun entelektüel ve fiziksel gelişimini daha iyi anlamanıza yardımcı olacağız. Çocuğunuzun hangi davranışı neden sergilediğini ve her duruma nasıl tepki vereceğinizi anlayacaksınız. Bilgi sahibi olun: sağlık, beslenme, hijyen ve mutlu, sağlıklı bir çocuk yetiştirmek için bilmeniz gereken her şey hakkında bilgi edinin. Bu güzel maceraya katılmamıza izin verin.

Öğretmenler için TPAB Çerçevesi

TPAB çerçevesi (Teknolojik Pedagojik Alan Bilgisi) Mishra ve Koehler (2006) tarafından formüle edilmiştir. Bu çerçeveyi Lee Shulman’ın çalışmalarına dayanarak geliştirdiler (1986). Kendisini eğitim ve öğretmen yetiştirmeye adamış bir filozof ve psikologdu.

Çocuklarda Temel Duygular Nelerdir?

Çocuğunuzun çeşitli ruh hallerini tanıyabiliyor musunuz? Genellikle, çocuklarda en temel duygular sadece görerek kolaylıkla ayırt edilebilir. Çünkü çok gerçek olma eğilimindedirler ve başkalarının ne düşündüklerini ve hissettiklerini görmelerine izin verirler. Bugün, çocuklarda temel duygular arasında ayrım yapmanıza yardımcı olacak bazı…

Çocuklara Okuma Nasıl Öğretilir?

Küçük yaşlardan itibaren, hatta henüz bir yaşından itibaren çocukların kitaplar ve kitap okuma dünyasına ilgi duydukları bilinen bir gerçektir. Çocuklara bu alışkanlığı aşılamak, etraflarında yaşayan insanların kendilerini bu amaca adamaları ve gerekli çabayı göstermeleri ile doğrudan bağlantılı bir konudur. Çocukların…

Rahatlama Kavanozu Nedir?

“Rahatlama kavanozu” kavramının ne olduğunu anne babaların anlaması son derece faydalıdır. Bu yöntem, öfke ve anksiyete atakları sırasında çocuklarına yardımcı olmak zorunda kalan ebeveynin destek olarak kullanabileceği bir araçtır.