Çocuklar

Bu bölümde, çocuğunuzun entelektüel ve fiziksel gelişimini daha iyi anlamanıza yardımcı olacağız. Çocuğunuzun hangi davranışı neden sergilediğini ve her duruma nasıl tepki vereceğinizi anlayacaksınız. Bilgi sahibi olun: sağlık, beslenme, hijyen ve mutlu, sağlıklı bir çocuk yetiştirmek için bilmeniz gereken her şey hakkında bilgi edinin. Bu güzel maceraya katılmamıza izin verin.

Tektonik Plaka: Çocuklar İçin Özeti

Dünya yaşam doludur, sürekli değişim içerisindedir ve yaklaşık 4.5 milyar yaşındadır. Bazı değişimlerin gerçekleşmesi yüzyıllar sürerken, bazıları ise saniyeler içerisinde gerçekleşebilir.

Olumlu Dikkat Nedir?

Çocuklar, özellikle yetişkinlerden çok fazla dikkat istedikleri bir büyüme aşamasındalar. Bu nedenle, bazen olumsuz olsa bile, dikkat çekmek için kötü davranışa başvururlar. Bu nedenle, çocuklarla olumlu dikkat uygulamak gerekir.

Çocukların Can Sıkıntısı İçin Öneriler

Çocukların sıkılmayı sevmemeleri gayet normal bir davranıştır. Neredeyse her gün belirli bir zaman aralığında yapacak bir şey bulamamaktan şikayet ederler. Her ne kadar garip görünse de, can sıkıntısı için bulabildikleri bu zaman ve alan onların gelişimi için oldukça önemlidir. Neden…

“Hayır” Evresi: Nedir ve Bununla Nasıl Başa Çıkılır?

Bir günden diğerine, küçük çocuğunuz, her zaman bir gülümseme ile işbirliği yapan tatlı ve halinden memnun çocuk, her şeye hayır demeye başlar. Çoraplarını giymek istemez, yatağa gitmek istemez, saçlarını taramak istemez. Bu durum size tanıdık geldi mi? Eğer öyleyse, çocuğunuz…

Sınıfta Okumayı Destekleyen Etkinlikler

Öğretmenler genellikle sınıflarında zorluklarla karşılaşırlar: Öğrencilerinin okumalarını ve her şeyden önce bunu zevk için yapmalarını sağlamak. Bu nedenle sınıfta okumayı teşvik etmek için aktivitelere sahip olmak ve bunları nasıl uygulayacağınızı bilmek önemlidir. Öğrencilerin ders metinlerini okumak zorunda oldukları açıktır, ama…

Çocuklarda Sesbilimsel Farkındalık Nedir?

Sesbilimsel farkındalık temelde, heceler ve fonemlerden oluşan kelimeleri anlama becerisidir. Bunlar, bir dizi harf ve bunların doğru telaffuzunu içerir. Bir dili anlama becerisi, bilişsel bir süreçtir. Bu süreç, kişinin dil göstergeleri üretirken ve bunları anlarken yaptığı kontrol ve planlamaları içerir. 

Bebeklerin Evde Hayvanlarla Yaşaması

Evcil hayvan bulunan evlerde anne ve babaların tamamı, bebeklerinin bu hayvanların tüylerinden etkilenmesi konusunda endişe duyarlar. Şimdi, sizler için hazırladığımız bu yazıyı okumanızı ve çocuklarınız ile evcil hayvanlarınızın birlikte yaşamaları konusundaki detaylara göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz.

Uzun Saçlı Kızlar İçin 4 Saç Modeli

Küçük kızınızda harika görünecek pek çok farklı saç modeli vardır. Ancak işinizi kolaylaştırmak için, bu yazımızda uzun saçlı kızlar için oldukça sevimli olan 4 saç modelinden bahsedeceğiz.

Çocuklarda Utanç Duygusu: Bilmeniz Gerekenler

Utanç, seçici bir duygu olarak düşünülüyor çünkü insanların belirli eylemlere karşı vereceği tepkilere ve belirli durumlara yükledikleri değere bağlı olarak değişiyor. Bu tepkiler ve değerler ayrıca çevreden ve kültürden de etkilenebilir.

Çocuklara Aşk Hakkındaki Mitleri Öğretmenin Önemi

Biz farkına varmasak da, film, edebiyat ve müzik bizim için birer referans haline gelmiştir. Aşkı bulmanın sanki hayattaki en önemli şeymiş gibi anlatıldığı hikayelerden bahsediyoruz. Bu yazıyı okumaya devam edin ve çocuklara aşk hakkındaki mitler hakkında bilgi vermenin önemini keşfedin.