Çocuklar

Bu bölümde, çocuğunuzun entelektüel ve fiziksel gelişimini daha iyi anlamanıza yardımcı olacağız. Çocuğunuzun hangi davranışı neden sergilediğini ve her duruma nasıl tepki vereceğinizi anlayacaksınız. Bilgi sahibi olun: sağlık, beslenme, hijyen ve mutlu, sağlıklı bir çocuk yetiştirmek için bilmeniz gereken her şey hakkında bilgi edinin. Bu güzel maceraya katılmamıza izin verin.

Çocukluk Dönemindeki Sevgi Noksanlığının Sonuçları

Her çocuğun sevgi ve ilgiye ihtiyaç duyduğu tartışılmaz bir gerçektir. Ancak çocukların tümünün ihtiyaç duydukları bu sevgiyi görme konusunda pek şanslı olduğunu da söyleyemeyiz. Bu yazıda, çocukluk döneminde yaşanan sevgi eksikliğinin ne gibi sonuçlara yol açabileceğinden bahsedeceğiz.

Çocukların Çok Fazla Yazım Hatası Yapması

Okumayı ve yazmayı öğrenmek, çocuklar için uzun ve karmaşık bir iştir. Eğer çocuğunuzun çok fazla yazım hatası yaptığını fark ederseniz, ona yardımcı olabilecek birkaç yöntemden haberdar olmak önemlidir. Bu yazımızda bilmeniz gereken her şeyden bahsedeceğiz. Kelime oyunları, deşifre egzersizleri ve…

Sınıfta Çatışma Nasıl Önlenir?

Sınıfta çatışma olması bir gerçektir ve bugün hala bundan kaçmak mümkün değildir. Eğitim merkezleri sadece bir şeyler öğrenilen yerler değildir; aynı zamanda diğer insanlarla günlük olarak etkileşime geçtiğimiz yerlerdir. Bir okul, anlaşmazlıkların olacağı ve bunlarla bir şekilde başa çıkmamız gereken…

Banyo Yapmanın Önemi: İşe Yarar İpuçları

Banyo yaptırmak çocuğumuzla aramızdaki bağı güçlendirmek ve onların bağımsızlığını canlandırmak için harika bir fırsat olabilir. Bunun için, çocuğunuz için en ideal zamanı ve banyonun ne kadar sürmesi gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Aşağıda, çocuklar için banyo ile ilgili işe yarar tavsiyeler bulacaksınız.

Alfa Kuşağı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Her yeni kuşağa Yunan alfabesine göre isim verilir. 2010 yılından sonra doğan bebeklere de Alfa Kuşağı deniyor. Her kuşakta olduğu gibi, bebeklerin ne zaman ve nasıl doğdukları davranışlarını ve aldıkları kararları etkiliyor. Bu nedenle bugün bu kuşağın belirli özelliklerinden bahsedeceğiz.

Bebeklerin Konuşmaya Başlamasına Yardımcı Olacak Tavsiyeler

Aylarca mırıldanmalar dinledikten sonra, çocuğunuzun ilk kelimesini duyduğunuz an oldukça duygusaldır. Mırıldanma süreci de gelişimin doğal bir parçası olsa da, bebeğinizi konuşması için cesaretlendirebilirsiniz. Bu yazımızda bebeğinizi konuşmaya başlama konusunda cesaretlendirmekten bahsedeceğiz. Konuşmayı öğrenmek uzun zaman alan bir süreçtir.

Küçük Prens Kitabından Bilgelik Dolu 10 Alıntı

Küçük Prens kitabından alınan bilgelik dolu sözler her yaştan kadın ve erkekler tarafından çokça okunmuştur. Bu kitap, ilk bakışta basit bir çocuk romanı gibi gözükebilir. Öte yandan, dünyada bu edebi eseri çok seven milyonlarca yetişkin de vardır.

Çocukluk Döneminde Sosyalleşmenin Önemi

İnsanoğlu sosyal bir varlıktır. Hayatımız süresince kaçınılmaz bir biçimde diğer insanlarla etkileşim içine girer ve topluma entegre olarak yaşarız. Sosyal ilişkilerimiz strese karşı çok etkili birer tampon işlevi yerine getirerek daha iyi bir ruh sağlığına sahip olmamız için bize yardımcı…

Duyarsız Çocukları Motive Etmek İçin İpuçları

Çocuklar genellikle aktiftir ve enerji ile doludur. Bu yüzden de duyarsız çocuklara rastlamak aslında çok yaygın değildir. Aynı şekilde, çocuklarda duyarsızlık görüldüğünde, bunun arkasında yatan sebeplerin neler olduğunu keşfedebilmek de çok önemlidir.

Çocuklara Öz Saygı Nasıl Öğretilir?

Çocuklara kendilerine saygı duymalarını, diğer bir deyişle öz saygıyı öğretmek zaman isteyen bir süreçtir. Ancak bu sürecin çocukluğun ilk aşamalarından itibaren başlaması gerektiği de bilinmelidir. Bu özellik sayesinde çocuklar okul yaşantılarında, evde ve kişisel ilişkilerinde çok daha başarılı olabilme şansını…

Spor, Çocuklarda Takım Çalışmasını Teşvik Eder

Spor çocuklarda sadece takım çalışmasını teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda onlara yaşamları boyunca fayda sağlayacak değerleri ve sosyal becerileri öğretmenin harika bir yoludur. Bu konuda daha fazlasını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Çocuklarınızla Bir Aile Ağacı Hazırlamak

Bu yazıda, çocuklarla bir aile ağacını nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz. Kaçırmayın! Bir aile ağacı, kişinin atalarını görsel olarak belgelemenin en yaygın yollarından biridir. Çocuklara, atalarını göstermek için mükemmel ve eğlenceli bir yoldur. Nasıl inşa edeceğiniz önemli değil. Çocuklarınızla beraber her nesilde…

Çocuklarınızı Nasıl Eşit Derecede Takdir Edersiniz?

Takdir etmenin çocuğun öz saygısını geliştirmede büyük etkisi vardır. Bununla birlikte, hak etmediği sürece çocuğunuzu övmemelisiniz. Fazla övgü çocuğun egosu için zararlı olabilir. Üstünlük kompleksine, kıskançlığa ve diğer zararlı davranışlara yol açar.

İkizler Hakkında Duymadığınız 8 Bilgi

Daha önce birbirinden ayırmakta güçlük çektiğiniz ikizlerle karşılaştınız mı? İstatistiklere göre, her bin hamilelikten üçü tek yumurta ikizleridir. Tek yumurta ikizleri, aynı DNA’ya sahip iki bebek olarak çok erken bölünmüş bir zigotun ürünüdür.

Gençler Arasında Popülerlik Arayışı

Gençler arasında popülerlik arayışı, aşırıya kaçmadıkça normaldir. Sosyalleşme, yaşamlarının temel taşı haline gelir. Gençler, sosyal çevrelerini tanımlamaya ve kabul edildiklerini hissetmeye ihtiyaç duyarlar.

İlgi Eksikliği Çocukları Nasıl Etkiler?

Çocukların ilgiye ihtiyacı vardır. Eğer bu ilgiyi göremezlerse, bu durumun kişisel gelişimleri üzerinde olumsuz etkileri olacaktır. Bu yazımızda ilgi eksikliği ve çocuklar üzerindeki etkilerinden bahsedeceğiz.