Çocukların beslenmesi

Çocuğunuz iyi beslenirse iyi yetişir ve gelişimsel kilometre taşlarının her birine ulaşır. Bu bölümde, çocukların beslenmesi ile ilgili en iyi ipuçlarını bulacaksınız. Size çocuğunuzun diyetine belirli gıdaları ne zaman ekleyeceğinizi ve iyi beslenme alışkanlıklarını nasıl aşılamanız gerektiğini anlatacağız.

Yapay Tatlandırıcılar ve Çocuklar

2002/1995 sayılı İspanyol Real Decreto’suna göre, yapay tatlandırıcılar, insanların yiyeceklerini tatlandırmak için ve sofra tatlandırıcıları olarak kullandıkları gıda katkı maddeleridir. Bu yazıda yapay tatlandırıcılar ve çocukların bu tatlandırıcıları tüketiminden bahsedeceğiz.

Katı Gıdalar ve Bebeklerin Beslenmesi

Birçok anne bebeklerine katı gıdalar verme konusunda farklı endişeler yaşar. Bu yüzden de yiyecekleri vermeden önce her zaman ezerler. Ancak her katı gıdayı ezerek püre haline getirmek gerekli değildir. Çünkü bunlardan bir kısmını bebekler kolay bir şekilde yiyebilir. Bu sayede…

Çocuklara Et Yedirmek İçin 7 Yöntem

Çocuğunuza et yedirmek konusunda zorlanıyor musunuz? Bazen çocuklar çeşitli yiyecekleri tüketmeyi reddediyor. Sebze, balık veya et bu yiyeceklerden bazılarıdır.Çocuğunuzun yemek yemeyi ya da belirli bir yiyeceği reddettiği durumlarda, yapabileceğiniz en iyi şey yemekleri daha çekici bir şekilde sunmaktır.

Çocuklar İçin İşlevsel Gıdalar

İşlevsel gıdalar, besin değerlerinden bağımsız olarak sağlığı iyi yönde geliştirecek ya da hastalıklara yakalanma riskini azaltacak etkilere sahiptir. Bu yazımızda, çocuklar için işlevsel gıdaların neler olduklarını ve bunların etkilerini inceleyeceğiz.

Çocuklukta Yemek Seçme Bozukluğu

Çocukların bazı yeme zorlukları yaşaması normaldir. Pek çok çocuk sadece belirli yiyecekleri tüketmeyi tercih edip, diğer yiyeceklere karşı isteksiz davranabiliyor. Bununla birlikte, bazı durumlarda yemek seçme bozukluğu ciddi sorunlar yaratabiliyor.

Çocuklarda Gıda Alerjisi: Belirtileri

Gıda alerjisi, belli gıdaların yenmesinden dolayı bağışıklık sisteminin verdiği reaksiyona verilen addır. Kişi, sahip olduğu alerjinin türüne bağlı olarak farklı belirtiler gösterebilir. Örneğin bazı hastalarda vücudun bazı kısımlarında şişkinlik meydana gelirken bazılarında ise kızarıklıklar daha belirgin hale gelir. Genel olarak,…

D Vitamininin Önemi

Bebeğiniz, hem fiziksel hem de bilişsel olarak sürekli büyüyor. İşte bu nedenle bugün, D vitamininin çocuğunuzun sağlığındaki önemini sizlerle paylaşmak istiyoruz. D vitamini, çocuğunuzun sağlıklı ve düzgün gelişimi için oldukça gereklidir. D vitamini, vücutta kalsiyum başta olmak üzere bazı önemli…