Geri Dönüştürülmüş Karton Kullanarak 12 Etkinlik

Çocuklarınız geri dönüştürülmüş kartonla etkinlik yapmayı çok sevecekler. İnşa ettikleri her şeyle oynayabilecekleri gerçeğini sevecekler.
Geri Dönüştürülmüş Karton Kullanarak 12 Etkinlik

Son Güncelleme: 20 Mart, 2021

Sanat ve el sanatlarını seven insanlar, karton kutuları atmaya kıyamazlar. Çünkü basit ama pek çok şeye dönüştürülebilecek kadar çok yönlüdür. Süt kutuları, kahvaltılık gevrek kutuları ve ayakkabı kutuları oyuncak bebek evlerine, oyuncaklara, raflara ve istediğiniz her şeye dönüştürülebilir. Ardından, geri dönüştürülmüş karton kullanarak yapımı kolay etkinlik fikirleri vereceğiz.

Geri dönüştürülmüş karton, çocuklarda yaratıcılığı geliştirebilir. Her karton türü, istediğiniz herhangi bir şeye dönüştürmek üzere kesmek, süslemek, boyamak ve kalıplamak için birçok olanak sunar.

Sınıfta etkinlik yapan çocuklar

Geri dönüştürülmüş karton kullanan 12 etkinlik

Günlük nesneler için yeni kullanımları düşünmek biraz zor olabilir. Büyük bir şey yapmayı planlıyorsanız, karton yığınları da satın alabilirsiniz. Yeteneğinizi konuşturarak küçük el sanatları, oyuncaklar veya korsan gemiler inşa edebilirsiniz.

1. Arabalar

Çocuklar, geri dönüştürülmüş kartondan yapılmış kendi yarış arabalarını sevecekler. Arabayı omuzlarında taşıyabilmeleri için pantolon askısı kullanabilirsiniz. Aynı şekilde, bu arabaları dekore etmenin de sonsuz yolu var.

2. Bebek Evleri

Karton oyuncak evlerin yapımı çok kolaydır ve kaleler, restoranlar, mağazalar ve hatta kendi kitap raflarıyla birlikte kütüphaneler içerebilir.

3. Mutfak ve mutfak malzemeleri

Geri dönüştürülmüş karton ile mutfaklar ve mutfak malzemeleri yapmak kolaydır. Ayrıca, yapımı çok eğlenceli olabilir ve istediğiniz kadar detaylı olabilirler.

Etkinlik yapan anne kız

4. Oyuncak saklama

Bir karton kutuyu geri dönüştürebilir ve yapması gereken şey için kullanabilirsiniz; depolama. Ancak bu kutuyu istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Çocuklar için bir gemi, oyuncaklarını saklamak için mükemmel bir yer olabilir.

5. Çok yönlü etkinlik

Kartondan bir TV yapabilir ve yaratıcılıklarını ateşlerken çocuklarınızın eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Kutular harika döner tablalar, bilgisayarlar ve hatta radyolar haline gelebilir ve kancaları da kadran olarak kullanabilirsiniz.

6. Masa oyunları

Kartondan yapılmış hafıza oyunlarının yapılması çok kolaydır. Çocuklarınızı dahil edin ve istedikleri herhangi bir şeyle kartları boyamanıza yardım etmelerine izin verin.

Yaratıcı bir akşam için harika bir plan. Satranç, dama, dart ve daha fazlası gibi inşa edebileceğiniz birçok başka oyun var.

7. Düzenleyiciler ve raflar

Doğru kutuyu seçtiğinizde ilham gelebilir. Geri dönüştürülmüş kartonlu etkinlikler için birçok fikir arasında, düzenleyiciler ve raflar en popüler olanlardan bazılarıdır.Kahvaltılık gevrek kutuları, örneğin kalem ve defterleri saklamak için mükemmel boyuttadır.

“Geri dönüştürülmüş kartondan oyuncak ve el işi yapmanın harika yanı, sıradan nesnelere daha kullanışlı bir yaşam sağlamaktır.”

8. Kuş evleri: Sokaktaki dostlarımız için etkinlik

Kuş evleri, bir el işi için basit ama güzel bir seçimdir. Bunları canlı renklerle boyayabilirsiniz, ancak aynı zamanda dayanıklı kartonu seçebilir, boyayabilir, süsleyebilir ve kuşların ziyaret edebilmesi için bahçenize koyabilirsiniz.

9. Gizemli kutular

Bunlar genellikle doğum günü partilerinde sürprizler için ve hediyelik eşya olarak kullanılır. Bunlar ayrıca, dışarı çıkamayacağınız yağmurlu günler için harika el işi projeleri olabilir. Bu etkinlik, çocuklarınızı teşvik edebilir, eğlendirebilir ve öğretebilir. İçine istediğiniz her şeyi koyabilir ve küçükleri şaşırtabilirsiniz!

İki çocuk bahçede taş boyuyorlar

10. Langırt masası

Langırt masaları karton ile inşa etmek için harika bir fikirdir. Malzemeye bağlı olarak minyatür bir langırt masası hem çocuklar hem de yetişkinler için harika bir eğlence kaynağı olabilir.

11. Yumurta kartonlarıyla etkinlik

Yumurta kartonları el işi meraklılarının favorisidir. Pek çok farklı şekilde kullanılabilirler, ancak yuvarlak şekilleri, hayvan, figürin veya oyuncak yapmak için idealdir.

12. Maskeler ve kostümler

Geri dönüştürülmüş karton kullanarak etkinlik yapmanın en güzel yanı, sizin ve çocukların istediğiniz her şeyi yaratmakta özgür olmanızdır. Maskelerle Batman veya Barbie olmak zorunda değilsiniz; başka şeyler deneyerek sizin ve çocuklarınızın hayal gücüne meydan okuyabilirsiniz.

Bunlar, geri dönüştürülmüş karton kullanarak yapabileceğiniz birçok fikir ve el sanatından sadece birkaçı. Gezegene karşı nazik olun, yaratıcılığınızı harekete geçirin ve çocuklarınıza eğlenirken öğretin. Bunu ve daha fazlasını tek bir karton kutu ile yapabilirsiniz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.