Çocuğunuz İçin 4 Orijinal Doğum Günü Pastası

Eğer çocuğunuzun doğum günü yaklaşıyorsa, bu 4 orijinal doğum günü pastası fikrini okumadan geçmeyin. Çocuğunuzu ve misafirlerinizi çok beğenecekleri bu pastalarla şaşırtın.
Çocuğunuz İçin 4 Orijinal Doğum Günü Pastası

Son Güncelleme: 28 Şubat, 2020

Çocuğunuza bir doğum günü partisi yapmayı planlıyorsanız, bu pasta fikirleri son derece faydalı olabilir. Doğum günü pastaları, partilerin en önemli unsurlarından bir tanesidir. Kaç yaşında olursak olalım, arkadaşlarımız ve ailemizle doğum günümüzü kutlamayı ve harika bir pasta yemeyi dört gözle bekleriz.

Kulağa tuhaf gelse de, doğum gününde yediğiniz pasta yılın herhangi bir gününde yediğiniz pastadan farklıdır. Bu nedenle, anneler çocuklarının doğum günü partisi için farklı fikirler arar.

Söz konusu doğum günü pastası olduğunda, çocuklar göze çarpan ve farklı bir tasarım isterler. Pek kabul etmek istemese de, yetişkinler de bu özel günde tasarım pastalar görmek istiyor.

Bu nedenle, en iyi doğum günü pastası fikirlerini bu yazımızda bir araya getirmeye karar verdik. Bu pastalarla çocuklarınızı ve misafirlerinizi şaşırtın. Bu ipuçlarını kaçırmayın ve not almak için hazır olun!

4 orijinal doğum günü pastası

1. Hayvanlı puzzle teması

Özellikle çocuğunuz kurabiye seviyorsa, bu pasta ile küçük çocukları büyülemek mümkündür. Bu pastanın yapımı oldukça kolaydır ancak süreci daha keyifli hale getirmek isterseniz, çocuğunuzdan size yardım etmesini isteyebilirsiniz.

Bu doğum günü pastası, hayvan şeklindeki kurabiyelerden yapılır. Genel olarak dört veya beş katman kurabiyeye ihtiyaç vardır ancak malzemeleri pastanın büyüklüğüne göre ayarlayabilirsiniz.

İlk olarak, kurabiyeleri ve kullanmak istediğiniz dolguyu hazırlayın. Ardından, kurabiye hamuruna şekil verin ve çocuğunuzdan da istediği şekli yapmasını isteyin. Son olarak kurabiyeleri pişirin.

Kurabiyeleriniz hazır olduğunda, puzzle yapma vakti geldi demektir. Kek kabına önce kurabiyeleri sonra kremayı koyun. İstediğiniz boyuta gelene kadar devam edin.

renkli kek

2. Pinyata pasta

Bu, tatlıya düşkünlüğü olan kişiler için harika bir fikirdir. Çocuğunuz bu doğum günü pastasına bayılacaktır. Biraz karmaşık görünse de, pinyata pastayı yapmak aslında kolaydır.

İlk olarak iki adet kek yapmalısınız. İster hazır bir karışım alabilir, isterseniz de kekinizi evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Keklerin boyutu ve şekli aynı olmalıdır.

Kekler hazır olduğunda, keskin bir bıçakla üst kısımlarını kesin. Kekin mümkün olduğunca düz olmasına özen gösterin. Ardından, keklerin bir tanesinin ortasında kenarları 6-7 cm kalacak şekilde bir daire açın.

Kekin içini çıkarın ve çocuğunuzun sevdiği çikolata ve şekerlerle burayı doldurun. Ardından, diğer keki bu kekin üzerine koyun ve keklerin tam üst üste geldiğinden emin olun. Son olarak, kekinizi dolapta bekletin. Pasta kesme vakti geldiğinde, çocuğunuz çok şaşıracak!

“Doğum günleri, evrenin bize daha fazla pasta yememizi söylemesinin bir yoludur.”

—Anonim—

3. Küçük cupcakeler

Eğer çok fazla misafiriniz gelmeyecekse, bu kek harika bir fikirdir. Cupcake çok yönlü bir kektir ve keklerinizi çocuğunuzun yaşına göre süsleyebilirsiniz.

Kekleri renklendirmeniz de mümkündür. İlk olarak kek kalıplarına kekleri azar azar koyun ve bazılarını renklendirin. Aynı rengin tonlarını veya gökkuşağı renklerini seçebilirsiniz.

Kekleri fırında pişirdikten sonra, yuvarlak bir kalıpla kekleri kesin. Ardından tek kişilik kaplara koyduğunuz kekleri krema veya dolguyla süsleyin. Tek kişilik pastalarınız hazır!

cupcake

4. Şeker hamuru kaplamalı pasta

Pastaneciler, şeker hamurunu sıklıkla kullanır. Çocukların da çok sevdiği şeker hamuruyla, çocuğunuzun doğum günü için farklı tasarımlar yapabilirsiniz.

Son derece lezzetli bir keke sahip olacağınızdan, partinin temasına uygun olan Star Wars (Yıldız Savaşları), unicorn veya dinozor gibi çeşitli şekillerde pastaları süsleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir ...
Çocukların Doğum Günü Partileri İçin Kolay Oyunlar
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Çocukların Doğum Günü Partileri İçin Kolay Oyunlar

Kolay oyunlar, doğum günü partilerinin vazgeçilmezidir. Bu yazımızda, çocuklarınızın oynayabileceği kolay ve eğlenceli oyunlara örnekler vereceğiz.  • Jensen T., Abdelmalek MF., Sullivan S., Nadeau KJ., et al., Fructose and sugar: a major mediator of non alcoholic fatty liver disease. J Hepatol, 2018. 68 (5): 1063-1075.
  • Vlachojannis J., Erne P., XImmermann B., Chrubasik Hausmann S., The impact of cocoa flavonols on cardiovascular heatlh. PHytother Res, 2016. 30 (10): 1641-1657.