Tarifler

Özellikle çocuklar için tasarlanmış kolay tarifler. Beslenme, çocuklarımızın gelişiminde çok önemlidir ve burada, çocuğunuzun kahvaltı ve yemek tabaklarını, ve de ara öğünlerini sadece besleyici değil, aynı zamanda eğlenceli hale getirmek için her türlü ipucunu vereceğiz.

Çocuklar için Besleyici Kahvaltı Fikirleri

Besleyici bir kahvaltı, çocuğa gün boyunca öğrenmesi ve çalışabilmesi için ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar. Özellikle okulda, konsantrasyonun ve özverinin 100% olması gerektiği için dengeli bir sabah öğünü kritik bir önem taşır.

Çocuklarınız için lezzetli 3 farklı kek tarifi

Hemen hemen tüm çocuklar tatlılara ve şekere, kek ve pastaya bayılırlar. Fakat bizler ebeveynler olarak onları sağlıklı, besin değeri yüksek gıdalarla beslemeli ve işlenmiş ya da katkı maddesi içeren gıdalardan uzak tutmalıyız.

Magnezyum Açısından Zengin 5 Tarif

Magnezyum, vücudumuzun sağlıklı kalması ve düzgün çalışması için gerekli bir mineraldir. Aşağıda, yapımı kolay ve lezzetli bazı magnezyum açısından zengin tarifler bulacaksınız. Bu tarifleri beslenme düzeninize eklemeye başlayabilirsiniz!

Çocuklar İçin Meyve Suyu Tarifleri

Dünya Sağlık Örgütü 6. aya kadar sadece emzirmeyi önermektedir. Bu süre geçtikten sonra bebekler, sağlık ve gelişim için temel besin maddelerini sağlayacak ilk defa meyve suyu içebilirler.

Doğum Sonrası İçin 3 Düşük Yağlı Tarif

Doğum sonrası dönem esnasında sizi besleyen, tatmin eden ve her şeyden önce tüm günlük aktivitelerinizi gerçekleştirmeniz için gerekli olan enerjiyi verecek bir beslenme şekline sahip olmalısınız. Hamilelikten sonra sağlıklı beslenme tüyoları ve birkaç doğum sonrası tarif öğrenmek için okumaya devam…

Çocuğunuzun Hoşuna Gidebilecek 4 Sebze Püresi Tarifi

Sebzeler sağlıklı beslenmenin temel öğeleri olan önemli vitamin ve mineralleri içerir. Bu nedenle bugün, çocuğunuz için hazırlayabileceğiniz leziz 4 farklı sebze püresi tarifini sizinle paylaşıyor olacağız. Kolayda tutulan farklı içerik çeşitliliğinde sebze püreleri her zaman işinizi kolaylaştırır. Her şeyden önce, sebzenin…

Çocuklar için Vitamin Açısından Zengin 7 Meyve Suyu

Vitamin açısından zengin meyve suları ile çocuklarınız hem lezzetli bir içecek içmiş hem de ihtiyaçları olan enerjiyi almış olurlar. Meyve suları besinsel anlamda zengin içerikli olmalarının yanı sıra çocuklarınızın bağışıklık sistemini güçlendirip kabızlık rahatsızlığını önlerlerken aynı zamanda da çocuklarınızın vücutlarının…

Çocuklar İçin Sağlıklı ve Lezzetli 5 Atıştırma

Çocuklara bir şey yedirmeye çalışmak, özellikle de çocuklar yeni şeyleri denemeyi reddediyorsa, anne babaları için oldukça sinir bozucu olabilir. Ancak ebeveynlerin cesaretini yitirmesine gerek yok. Küçüklere aynı yiyeceği farklı günlerde en az 15 defa sunmanız gerek. Ancak o zaman o…

Bebekler için 8 meyve püresi

Bebekler için meyve püresi farklı gıdaların beslenme alışkanlığına eklenmesi sırasında akla ilk gelenlerdendir. Birçok besin değeri taşırlar ve bu yeni tat macerasına başlamaları için idealdirler.

Bebekler için 7 sebze püresi

İster anne sütü ister hayvan sütü olsun, 6 aya kadar bebeğinizin besin ihtiyaçlarını karşılayan tek gıda budur. 6. aydan itibaren, yeni gıdalarla bebeğinizin beslenme alışkanlığını zenginleştirmeyi göz önünde bulundurabilirsiniz. Hayatının bu yeni evresinde, sebze püresi bebeğiniz için ilk seçenekler arasındadır.

Bebekler için Tatlı Patatesin Yararları

Tatlı patatesi bebeğinizin beslenme düzeninin bir parçası haline getirmenin birçok avantajı vardır. Sağlıklı olmasının yanında, çocukların ağız tadına uygundur ve sindirilmesi oldukça kolaydır. Bugünkü yazımızda, bu kök sebzesinin yararlarını sizinle paylaşmak istiyoruz.