Tarifler

Özellikle çocuklar için tasarlanmış kolay tarifler. Beslenme, çocuklarımızın gelişiminde çok önemlidir ve burada, çocuğunuzun kahvaltı ve yemek tabaklarını, ve de ara öğünlerini sadece besleyici değil, aynı zamanda eğlenceli hale getirmek için her türlü ipucunu vereceğiz.

Çocuklar İçin 3 Adet Domatesli Tarif

Yemek zamanlarında birçok ebeveyn umutsuzluğa kapılır çünkü çocukları meyve, sebze veya salata yemek istemez. Bu yaygın sorunla karşı karşıya kaldığımızda, belirli yiyecekleri farklı ve lezzetli bir şekilde sunmamıza olanak sağlayan alternatifler ararız.  Bu nedenle bugün size çocukların severek tüketeceği üç…

6 Aydan 1 Yaşa Kadar Duygusal Gelişim

Duygusal gelişim doğumla başlar ve bebekler büyüdükçe ve dünyayla ilişki kurdukça aşamalı olarak gelişir. Böylece, çocukların kurdukları ilk duygusal bağlar, kendilerinin ve diğer insanların duygularını ifade etme ve yorumlama şekillerini belirleyecektir.

Fosfor Bakımından Zengin Besinler

Fosfor, vücudunuzdaki hücrelerin işlevlerini daha iyi yerine getirmesi için çok faydalı olan bir mineraldir. Ayrıca, kemik ve diş yapısının güçlenmesi için de temel bir maddedir. Bugünkü yazımızda sizin için, diyetinize mutlaka dahil etmeniz gereken fosfor bakımından zengin besinler seçtik. Hangi…

Potasyum Açısından Zengin Beş Tarif

Potasyum sağlığımız için en değerli besin kaynaklarından biridir. Vücudumuzun düzgün bir şekilde çalışabilmesi için bu minerale ihtiyaç duyduğumuzdan dolayı, günlük olarak potasyum açısından zengin gıdalar tüketmemiz gerekecektir.