Ne bilmelisiniz?

Çocuğunuz kendi karakterine sahiptir ve her gün kişiliğini daha çok göreceksiniz. Sorularınızın olması ve çocuğunuzun neden bu kadar zor olduğunu, neden öfke duyduğunu ya da neden bazen yanınızdan ayrılmayı reddettiğini her zaman anlamamanız normaldir. Burada, Ben Anneyim’de, çocuğunuzu nasıl iyi yetiştireceğiniz ve davranışlarının altında yatan ihtiyaçları göreceğiniz konusunda size ipuçları vereceğiz.

Çocuklarda Sesbilimsel Farkındalık Nedir?

Sesbilimsel farkındalık temelde, heceler ve fonemlerden oluşan kelimeleri anlama becerisidir. Bunlar, bir dizi harf ve bunların doğru telaffuzunu içerir. Bir dili anlama becerisi, bilişsel bir süreçtir. Bu süreç, kişinin dil göstergeleri üretirken ve bunları anlarken yaptığı kontrol ve planlamaları içerir. 

Çocukların Ahlaki Gelişimi: Bilmeniz Gerekenler

6 aylık kadar küçük çocukların dahi ahlaki gelişimi gözlemlenebilir. Bu yaştaki bebekler, iyi ve kötüyü ayırt edebilecek konumda olurlar. Ahlaki gelişim, toplum içerisinde uyum içinde yaşayabilmek adına sahip olunması gereken oldukça önemli bir özelliktir.

Çocuklarda Aşırı Uyku: Bilmeniz Gerekenler

Hipersomni, gün boyu, özellikle gün içinde devam eden istemsiz uyku nöbetlerine sebebiyet veren bir rahatsızlıktır. Çocuklarda aşırı uyku, genellikle ya diğer hastalıklarla karıştırılır ya da çocukların yaşaması olağan bir durum olarak görülür. O halde, bu hastalığın belirtilerinin nasıl farkına varabilirsiniz? Hipersomni en…

Çocukların Öfke Nöbeti Geçirme Sebepleri

Birçok ebeveyn, çocukları öfke nöbeti geçirince endişelenir. Bununla beraber, ebeveynlerin çocuklarını sakinleştirmek ve gelecekte öfke nöbeti geçirmelerini önlemek için kullanabileceği belli yöntemler vardır.

Yeni Doğmuş Bebeğiniz ile Seyahat Etmenin Püf Noktaları

Yolda, araba içerisindeki emniyet tedbirleri, seyahat ederken her zaman aklımızda tutmamız gereken şeylerdir. Mesela hamile bir kadın emniyet kemerini doğru bir şekilde takmayı bilmelidir. Ama yeni doğmuş bebeğiniz ile birlikte seyahat ederken dikkat etmeniz gereken belirlenmiş bazı emniyet tedbirleri vardır.…