Ne bilmelisiniz?

Çocuğunuz kendi karakterine sahiptir ve her gün kişiliğini daha çok göreceksiniz. Sorularınızın olması ve çocuğunuzun neden bu kadar zor olduğunu, neden öfke duyduğunu ya da neden bazen yanınızdan ayrılmayı reddettiğini her zaman anlamamanız normaldir. Burada, Ben Anneyim’de, çocuğunuzu nasıl iyi yetiştireceğiniz ve davranışlarının altında yatan ihtiyaçları göreceğiniz konusunda size ipuçları vereceğiz.

Çocuklarla Yemek Yapmanın Faydaları

Bazı ebeveynler çocuklarla yemek yapmayı stresli bulurlar çünkü çocuklar mutfağa girdiklerinde mutfak karmakarışık hale gelir. Ancak bu düzenli bir faaliyet haline gelebilir ve çocuklar için de oldukça faydalı olabilir. Bu nedenle bu yazıda çocuklarla yemek yapmanın faydalarından bahsedilecektir.

Çoklu Zeka Kuramı

Çoklu zeka kuramı, Howard Gardner tarafından tanımlanmış olan ve zekanın farklı türlerini sınıflandıran bir kuramdır. Gardner, Frames of Mind (1983) adlı kitabında zekanın tanımını genişletmiş ve farklı entelektüel yetenek türlerini tanımlamıştır.

Arabada Çocuk Koltuğu ve Önemi

Çocuklar arabanın içindeyken onlar için en önemli koruma araçlarından biri çocuk koltuğudur. Bu koltuk hem yasal olarak bir zorunluluktur hem de temel bir güvenlik ihtiyacıdır. Bu koltuğun doğru bir biçimde takılması çok önemlidir. Çünkü çocuk koltuğu uygun şekilde araca bağlanmadığında…

Çocuk Gelişiminde Hareketin Önemi

Çocuklar hareket yoluyla iletişim kurarlar. Hareket, çevreleriyle ilişki kurmalarına ve hem fiziksel hem de zihinsel olarak büyümelerine olanak sağlar. Bu yazımızda çocuk gelişiminde hareketin önemi hakkında bilgi vereceğiz.

Çocuklarda Gece Terörü

Pek çok çocuk gece uyurken kabus görür. Genellikle uyanıp anne ve babaları tarafından sıkı bir kucaklamayla sakinleşince bu kabusların etkisinden kurtulurlar. Ancak bazı ufaklıklar gece terörü adı verilen durumu yaşarlar. Bu rahatsızlığın görüldüğü çocukların anne ve babaları doğal olarak onların…