Sonbahar Çocuk Modası: Son Trendler

Önümüzdeki aylarda sizde çocuklarınızın şık giyinmesini mi istiyorsunuz? Bu yazıya sonbahar çocuk modasındaki son trendlerini damga vuracak.
Sonbahar Çocuk Modası: Son Trendler

Son Güncelleme: 30 Mart, 2021

Moda her zaman içinde bulunduğumuz dönemi yansıtır. Son birkaç yıldır moda sahnelerinde çocuklara da yer veriliyor ve onların özel ihtiyaçlarına ya da zevklerine hitap edecek şekilde tasarlanmış ürünler sergileniyor. Yani bu yazı, sonbahar çocuk modası ile ilgili son trendleri özetlemektedir.

Bazı çocukların çok küçük yaşlardan itibaren neyi sevip neyi sevmediklerine dair net fikirleri vardır. Kıyafetler bunu ifade etmelerinin bir yoludur. Moda, kendimizi ifade etmemizin temel yollarından biridir. Çocukların küçükken kendi kıyafetlerini seçmelerine izin vermek bu yüzden çok önemlidir.

Muhtemelen renklere ve türlere dikkat etmeden herhangi bir uyum ya da sebep olmaksızın yaptıkları kombinler sizi uğraştıracaktır. Ancak onlar için bu, benlik saygısı ve yaratıcılık konusunda güçlü bir egzersiz olacaktır. Bu nedenle derin bir nefes alın, gülümseyin ve böylesine özerk ve kendi kendine yeten bir çocuğunuz olduğu için şükredin.

Bu yıl sonbahar çocuk modası renkleri

Her sezon yer olan klasik renkler vardır. Örneğin, kahverenginin herhangi bir tonu sonbahar için harika olabilir. Bununla birlikte, bu yıl büyük bir moda kahramanı olarak öne çıkan renk hardal sarısıdır.

Bu sezondan sonra parlak sarı tonları bile çok rağbet görüyor. Arduvaz grisi ve gümüş aksesuarlarla (ayakkabılar, sırt çantaları, saç bantları vb.) bir arada görebilirsiniz.

Bordo, sonbaharın bir başka favori rengi ve bu sezon en klasik hali lacivertle birlikte karşımıza çıkıyor. Bu, okul üniformalarına ve daha klasik kıyafetlere bir göndermedir. Ancak umutsuzluğa kapılmayın; aksesuarlarla özel bir dokunuş katmak size kalmıştır.

Son olarak, pastel renkler de yerlerini koruyor ve sonbaharda kesinlikle popüler: pastel yeşil, mavi, pembe ve sarı soğuk renkleri hafifletmeye yardımcı oluyor ve alışıldığı gibi sonbahar için bir geçiş görevi üstlendiğinden çokça görülür.

Çocuk giyiminde popüler ve güncel baskılar

Ekose bu yıl çocuklar ve yetişkinler için sezonun gözde parçalarıdır. Daha önce de söylediğimiz gibi, bordo ve lacivert, bize okulu hatırlatır. Hepimizin birlikte büyüdüğü tanıdık gelen, kare ekose desenler birçok etekte ve sonbahar için diğer kıyafetlerde kullanılabilir.

Bununla birlikte, klasik baskıların punkların da favorisi olduğunu unutmayın. Bu nedenle, ekose dar(skinny) pantolonlar ve mini etekler gençler arasında oldukça popüler olmaya devam edecektir.

sonbahar çocuk modası, sonbahar, çocuk

Popülerlik açısından bir diğer yakın aday (Tweed)yünlü kumaştır. Yünlü kumaş, daha az kadınsı ve daha kentsel(urban) bir tarza dönüşmüştür. Kızlar için, büyük, renkli çiçekler veya kafatası yamalarıyla süslenmiş geniş, rahat saten elbiseler ve paltolar vardır.

Bu sonbaharda çocuk modasında yeniden keşfedilen bir başka klasik ise özellikle büyük örme kazaklardaki renkli desenlerdir. Ayrıca hayvan desenlerini de unutmayın. Çocuklar kaplan, leopar veya zebra resimlerini severler ve hemen hemen tüm mağazalarda hayvan baskıları olan kıyafetler bulacaksınızdır. Paltolardan bluzlara, çoraplara, çantalara… mağazalar hayvan baskıları tarafından istila edildi.

Örgüler her zaman sonbahar için şıktır

Örme kumaşlar her yıl sonbaharda olduğu gibi ağırdır. Ama bu sezon çocukların rahat hareket etmesini sağlayan hafif ve yumuşak kumaşlar tercih ediliyor. İlginç olan nokta ise bu sezon örme giyim trendinin sadece kazakla sınırlı kalmamasıdır. Örgü temalı etekler, elbiseler, çantalar, şapkalar ve hatta ayakkabılar bile var.

Kadife çocuklarınızın sıcak ve rahat hissetmesini sağlayacaktır. En sevdikleri giyim eşyası olacak, fitilli kadife kot pantolon, şort ve kısa etekleri tercih edebilirsiniz.

Son olarak, kesinlikle sevecekleri herhangi bir malzeme varsa, bu polardır. Bu yumuşak malzemeye her türlü giysi astarlanabilir; paltoları veya ayakkabılarının içine dikilebilir. Ayrıca çok rahattır!

“Bordo sonbaharın en sevilen renklerinden biri ve bu sonbaharda en klasik şekilde, lacivert ile birlikte tercih ediliyor.”

Bu sonbaharda çocuklar için moda trendleri

Bu sonbaharda en çok tercih edilen tarzlardan aşağıda yer alan trendler öne çıkıyor:

  • Hanımefendi gibi: Bu yün kumaşlar sayesinde yeniden moda oldu. Ama dikkat edin! Bu en saf haliyle kadınsı ve hanımefendi gibi değildir. Örneğin kadınsı tarzı daha kalın tabanlı daha modern kadife çizmelerle birleştiren şımarık hatlara sahiptir.
  • Asker tarzı: Tipik kamuflaj baskısı, bol pantolon ve ordu yeşili rengi ile bu, hem erkek hem de kızlar için sonbahar modasında yer alan başka bir trenddir.
  • Urban tarzı: Pamuk veya merinos yünü gibi yumuşak olan geniş pantolonlar, sweatshirtler ve doğal lifler, küçük şehirli savaşçılarımızı rahat ve özgür bırakacaktır.
özerklik çocuk modası moda

Modaya uymanın yolları

Artık çocuk modasındaki trendleri biliyorsunuz. Bu sebeple çocuklarınızın seveceği zaman içinde denenmiş ve beğenilen bazı kombinlerden de bahsedeceğiz:

  • Renkli çorap ve şort.
  • Ayak bileği lastik detaylı ve yüksek bilekli spor ayakkabı.
  • Süet veya kadife payetler.

Elbette mutlu bir çocukluğun sırrı, en iyi kıyafetleri bilmek değildir.

Bununla birlikte çocuklar için, özellikle de ne giyeceklerini seçme konusunda karar verebilecek ve rol oynayabileceklerse, iyi giyindiklerini hissetmek çok motive edici ve eğlencelidir. Bu onların özerklik ve öz saygı duygusunu geliştirmelerine yardımcı olur.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.