Çocukluk davranışları

Utangaç çocuklar, isyankar çocuklar, içe dönük çocuklar, meydan okuyan çocuklar… Anne olmak bazen bir psikoloji ders kitabı taşımaya ihtiyaç duyduğunuzu hissettiriyor. Bununla birlikte, sevgi ve sabır, sezgileriniz ve tavsiyelerimiz ile çocuğunuzun yaptığı her şeyin arkasındaki duygunun veya ihtiyacın ne olduğunu anlamayı öğreneceksiniz.

Öğrenmenin Nöral Altyapısı

Öğrenme, belirli verileri ve bilgileri özümsediğimiz sürekli devam eden bir süreçtir. Özümseme sonucunda bu veriler zihinsel sistemimizde saklanır. Bu yazımızda öğrenmenin nöral altyapısı hakkında bilmeniz gereken her şeyi keşfedin.

Çocuklarda Öfke Hissinin Dört Nedeni

Küçük çocukların zaman zaman öfke nöbetleri geçirmesi gayet doğal bir şeydir. Bazı sınırların olduğunun farkına varmaları kimi zaman onlar için zor bir şey olsa da bu, gelişimleri için son derece önemlidir. Çocuklarda öfke hissine yol açan pek çok farklı neden bulunmaktadır.

Çocuklarda Sembolik Düşünme Nedir?

Çocuk gelişimi için sembolik düşünme gereklidir çünkü küçüklerin soyut kavramları anlamasına yardımcı olur. Büyüdükçe doğru şekilde olgunlaşmaları için erken yaşta sembolik düşünce geliştirmelerine yardımcı olmak önemlidir. Bir ebeveyn olarak çocuğunuzun fiziksel gelişimini takip etmek sizin için kolaydır. Çocuğunuzun ne zaman…