Aileniz İçin 6 Çocuk Dostu Evcil Hayvan

Çocuk dostu bir evcil hayvan seçmek zor bir şey olmak zorunda değildir. Aileniz için olası en iyi evcil hayvanı seçebilmek için önerilerimizi kullanabilirsiniz.
Aileniz İçin 6 Çocuk Dostu Evcil Hayvan

Son Güncelleme: 05 Nisan, 2021

Küçük çocuklar söz konusu olduğunda evcil hayvan bakımı, en azından yemek ya da banyo gibi temel öncelikler konusunda, ebeveynlere bağlıdır. Çocuk dostu evcil hayvanları seçmek, zor olmak zorunda değildir.

Tüm Evcil Hayvanların Bağlılığa İhtiyacı Vardır

Çocuğunuza hayvanları sevmeyi ve onlara saygı duymayı öğretmek, yapabileceğiniz en iyi şeylerden bir tanesidir. Çocuk dostu evcil hayvanlar seçmek bir aile projesi olmalıdır. Bu yüzden dikkatlice planlama yapmanız ve düşünmeniz gerekir.

Evcil hayvanlarına bakan bir aile.

Aralarından Seçim Yapabileceğiniz Çocuk Dostu Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanın yalnız başına ne kadar zaman geçireceğini hesaba katmak önemlidir. Örneğin, aile evde pek yoksa, evcil hayvan olarak bir köpek almanız tavsiye edilmez.

Köpekler sadık arkadaşlardır ve çok fazla ilgiye ihtiyaç duyarlar. Tek başına kalarak ya da her zaman bağlı kalarak endişeli ya da saldırgan davranışlar geliştirebilirler.

Bu nedenle, daha az çaba gerektiren ve ailenin programına uyum sağlayabilen çocuk dostu evcil hayvanlara odaklanmak daha iyidir. Aşağıda bunun için bazı alternatifler bulacaksınız.

Kediler

Kedilerin yalnızca suya, yemeğe ve günde bir ya da iki kez temizlenmesi gereken bir tuvalet kutusuna ihtiyaçları vardır. Köpeklerden çok daha bağımsızdırlar ve su ve yiyeceklerini gün içine daha iyi bölüştürebilirler.

Kedilerin yürüyüşe çıkarılmasına gerek yoktur, ancak bir teras ya da arka bahçeniz varsa kendi başlarına dışarı çıkarlar. Önemli tavsiye: 6 aylık olur olmaz onları kısırlaştırın.

Balık

Çocuklar balıkları gerçekten sevebilir. Serbestçe yüzmek için yeterli alana sahip iyi bir balık havuzuna ihtiyaçları olacak.

Balıklar günde bir ya da iki kez yemek yer ve çocuğunuz bunu kendi başına yapabilir. Önemli tavsiye: balık havuzunu temiz tutun, bu temizliği haftada bir ya da iki kez yapın.

Kuşlar

Eğer çocuğunuza hayvanlara saygı göstermeyi öğretmek istiyorsanız, kafeste tutulan bir kuş iyi bir fikir olmayabilir.

Eğer kararınızı verdiyseniz, kuşa ihtiyaç duyabileceği herhangi bir tedaviyi uygulayın. Bazı kuşlar diğerlerinden çok daha hassastır. Çok fazla güneş ya da rüzgar bu kırılgan hayvanlara zarar verebilir.

Bir kuzu ile birlikte poz veren bir oğlan.

Hamster

Hamsterler 6 yaşından büyük çocuklar için tavsiye edilir. Çocuk dostu bir evcil hayvan olarak harika bir alternatif olabilirler.

Saklanmaları ya da egzersiz yapmaları için doğru kafese, bir tekerleğe ve diğer aksesuarlara ihtiyacınız olacak. Yemek de önemlidir. Bir hamster kafesi genellikle bir örtü ile kaplanır ve bu örtü her üç ya da dört günde bir temizlenmelidir.

Sürüngenler

Bazı çocuklar evcil hayvan olarak sürüngenleri sevebilir. Önerilerimiz arasında, aralarından seçim yapabileceğiniz belirli kertenkeleler, kaplumbağalar ve az da olsa yılan türleri var.

Küçük çocuklar için kertenkeleler ve yılanlar önerilmez.

Böcekler

Alışılmadık bir başka evcil hayvan türü de böceklerdir. Örneğin, evcil bir örümcek için küçük bir ekosistem oluşturmak, 10 yaşındaki bir çocuk için ilginç olabilir. Karınca yuvaları, 7 ila 12 yaş arası çocuklar için harika olabilir.

Bir kediye öpücük veren bir kız çocuğu.

Sonuç olarak, eğer bir köpeğiniz olsun istiyorsanız, köpeğin cinsini göz önünde bulundurun. Kanişler, puglar, Fransız bulldogları ya da Malta köpekleri gibi bazı ırklar çocuk dostu evcil hayvanlardır. Yine de, köpeğinizi çocuğunuz ile yalnız bırakmayın. Eğer sahipleri etrafta olmayacaksa, 2 yaşından büyük bir köpeği sahiplenebilirsiniz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.