Bu Yıl Tatile Giderken Yanınıza Alabileceğiniz En İyi Oyuncaklar

Peluş hayvanlar, çıngıraklar, toplar ya da kutu oyunları: Bu yıl tatile giderken yanınıza alabileceğiniz en iyi oyuncaklar nelerdir? Geziniz için bazı harika seçenekler bulmak için okumaya devam edin.
Bu Yıl Tatile Giderken Yanınıza Alabileceğiniz En İyi Oyuncaklar

Son Güncelleme: 15 Nisan, 2021

Bir yolculuğa çıkmak için çantalarınızı topladığınızda, tatile giderken hangi oyuncakları götürmeniz gerektiğine karar vermekte zorlanabilirsiniz. Küçüklerinizi eğlendirmek sizin için kesinlikle çok önemlidir, bu yüzden bu oyuncakları dikkatlice seçtiğinizden emin olun.

Çocuklara hangi oyuncakları alabileceklerini ve neleri alamayacaklarını söylemek kolay değildir. Onlara kalsaydı, sahip oldukları her şeyi yanlarına alırlardı. Ancak amaç, yalnızca gerçekten kullanacakları şeyleri almaktır.

Tüm çocukların onlara “hayır” denmesi ile pek iyi başa çıkamadıklarını biliyoruz. Yardımcı olmak için, size çocuklarınızın yararlanabileceği, tatile giderken yanınıza alabileceğiniz en iyi oyunların ve oyuncakların bir listesini vereceğiz.

Bu Yıl Tatile Giderken Yanınıza Alabileceğiniz Oyuncaklar

Arabayla ya da uçakla seyahat ediyor olmanız, plaja ya da dağlara gitmeniz bir fark yaratmaz. Tatile giderken alınacak oyuncakları seçerken asıl amaç ağırlıkları, kullanışlılıkları, öğrenmeye destekleri ve pratiklikleridir.

Oyuncakların asıl amacının çocukları eğlendirmek olduğunu unutmayın. Ayrıca entelektüel, motor ve psikolojik gelişimlerini teşvik etmeye de yardımcı olurlar. Kutu oyunlarında olduğu gibi ebeveynler de eğlenceye katılabilirlerse, bu ekstra fayda sağlayacaktır.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, bu yıl tatile giderken alacağınız oyuncakları tüm bu faktörlere göre seçmelisiniz:

Rahatlatıcı Oyuncaklar

Rahatlatıcı oyuncaklar hakkında konuşarak başlayacağız. Bunlar çocukların kendilerini güvende ve rahat hissetmelerini ve korkmamalarını sağlar. Örneğin, çocuklara uçaklarda ve geceleri daha iyi uyumaları için yardım ederler.

Genellikle bunlar peluş hayvanlar ya da bez bebeklerdir. Dokunulduğunda yumuşak olan ve hoş özellikleri ya da renkleri olan herhangi bir oyuncak da olabilirler.

Rahatlatıcı oyuncaklar çoğunlukla 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklar içindir. Bunları yalnızca bir valiz, bebek çantası ya da kol çantasına sığacak kadar küçüklerse hesaba katın.

Legolarla oynayan bir aile.

Kaba Motor Becerileri İçin Oyuncaklar

Kaba motor becerileri için olan oyuncaklar, futbol sahaları ya da parklar gibi dışarıda oynamak için çok fazla alana sahip bir yere gidecekseniz ve 8 ila 12 yaş arası çocuklar için harikadır.

Bunun nedeni, kaba motor becerileri için olan oyuncakların top ya da bebek arabası gibi şeyleri içermesidir. Bu grup içinde saklambaç oynamak ya da yap-inan oyunları gibi başka oyunlar da vardır.

Bu nedenle plaja gidecekseniz kumdan kaleler yapmak için yanınıza bir kova ya da kürek almanız çok faydalı olacaktır. Kızlar için, bir barbie plaj bebeği getirmek de çok eğlenceli olacaktır. Bu şekilde, tıpkı annelerinin onlara yaptığı gibi, onlar da bebeğe güneş kremi sürebilirler.

“Tatile giderken alınacak oyuncakları seçerken asıl amaç ağırlıkları, kullanışlılıkları, öğrenmeye destekleri ve pratiklikleridir.”

Tatile Giderken Yanınıza Alabileceğiniz Oyuncaklar: Bloklar ve Puzzle’lar

Bloklar, çocukların ince motor becerilerini teşvik etmenin yanı sıra, havaalanında olduğu gibi uzun bir süre beklemek zorunda kalırlarsa seyahat ederken eğlenmelerine de yardımcı olur. Bunun nedeni, çocukların bu oyuncakları kullanmak için çok dikkat etmeleri gerekmesidir.

Tatile götürebileceğiniz bu tür oyuncaklar arasında, asla modası geçmeyen ünlü ve geleneksel Rubik Küpü var. Ayrıca, çocuklarınızın en son ilgi alanlarını ve güncel trendleri göz önünde bulundurarak, yaşlarına uygun oyunları telefonunuza ya da tabletinize indirebilirsiniz.

Bir kutu oyunu oynayan bir grup insan.

Kutu Oyunları

Bunların arasında Monopoly, Domino, Risk, kart oyunları, Scrabble ya da Yahtzee gibi oyunlar bulunmaktadır. Bu oyunlar çocuklar için harikadır ve tüm ailenin birlikte eğlenmesine yardımcı olurlar. Ayrıca bavulunuzda çok az yer kaplarlar.

Bununla birlikte tüm oyunların, çocukların katılabilmeleri ve kuralları anlayabilmeleri için önerilen bir yaş aralığı vardır. Genel olarak, bu tür oyunlar 8 yaşından ergenliğe kadar yaşlarda olan çocuklar için en iyisidir.

Sizin de görebileceğiniz üzere pek çok seçenek vardır. Siz ve aileniz nereye giderseniz gidin, tatile giderken yanınıza alabileceğiniz çok sayıda oyuncak vardır. Bunların her birine bir göz atın ve siz ve çocuklarınız için en iyi seçimi yapın!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.