Eğlence

Her çocuk oynama zamanını hak eder. Sonuçta, oyun, çocuğun psikolojik, duygusal ve sosyal gelişiminin önemli bir parçasıdır. Her zaman olduğu gibi, kaliteli oyun süresi yetişkinler tarafından denetlenmelidir. Burada Ben Anneyim’de, size çocuğunuz için en iyi etkinlikleri, oyunları, hikayeleri ve stimülasyonları vereceğiz.

2019’da İzlenmesi Gereken 7 Disney Filmi

2019 Disney filmlerinin yılı olacak diyebiliriz. Çünkü, Walt Disney Company tüm yıl boyunca farklı filmlerle sinema salonlarındaki yerini koruyacak. Programdaki filmlerin çoğu popüler Disney klasiklerinin yeniden çevrilmiş hali. Diğerleri ise önceden sinemada adını duyurmuş filmlerin devam filmleri. Hangi film olduğu…

Gelinler Düğünde Neden Beyaz Gelinlik Giyer?

Gelinlikte artık farklı renkler görmeye başlamış olsak da beyaz hala gelinlerin en çok tercih ettiği renk. Peki gelinler düğünde genellikle beyaz gelinlik giymeye nasıl ve neden başladı? Aşağıda size bunu anlatacağız.

Çocuklar İçin 7 Hayvan Masalı

Çocukların büyük bir çoğunluğu hayvanları çok sever. Bu yüzden de, hayvanların içinde yer aldığı dizileri ya da filmleri izlemeye, ana karakteri hayvan olan masalları, yani hayvan masalı okumaya bayılırlar.

Bebeğinizin fotoğrafını çekmek için en iyi 3 uygulama

Peki ne yapmalı? Cep telefonlarımızın kameraları bu ihtiyacımıza gayet iyi cevap verdiği için, fotoğraf rötuşlamak, kolajlar ve sanatsal kompozisyonlar oluşturmak ve en özel anlarımızı mükemmel bir şekilde ölümsüzleştirmek için farklı uygulamalar kullanıyoruz.

Bebeğinize Öğretebileceğiniz En İyi 6 Oyun

Bu yazıda, bebeğinizle oynamaya başlayabileceğiniz en keyifli oyunların birkaçından size bahsedeceğiz. Haftalar geçtikçe ve bebeğiniz büyüdükçe, beraber oynayabileceğiniz oyunlar da değişecektir. Gelişimlerinin her evresinde beraber farklı ve yeni bir oyun oynama şansını yakalayacaksınız.

Bebek Partileri İçin 8 Eğlenceli Oyun

Bebek partileri, hamilelik sırasında en heyecanla beklenen kutlamalardan biridir. İşte, bu olayı daha da özel hale getirecek birkaç harika öneri. Bebek partileri, hamileliğin sonuna doğru yapılan en önemli olaylardan biridir. Arkadaşlar ve akrabalarla buluşup yeni doğacak olan bebeğin gelişini kutlamak…

Çocuklar İçin Oyun Hamurunun Faydaları

Oyun hamuru, çocuklar için harika bir eğlence aracıdır. Hayal güçlerini geliştirmeye ve çok çeşitli figürler yaratmalarına yardımcı olur. Bu yazımızda sizlerle oyun hamurunun temel faydalarını paylaşacağız.

Oyun Halıları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Oyun halıları bebekleri eğlendirmek ve onları harekete geçirmek amacıyla özel olarak tasarlanmış dinlenmeye yarayan küçük halılardır. Bu alanlar müzikler, oyunlar ve ilgi çekici renkler aracılığıyla bebeğin motor sinir sisteminin gelişimine yardımcı olur. Bununla birlikte konsantrasyonu uyarır ve bebeğin çevresini keşfetmesini…

Oyun Oynadığında Çocuğunuzun Beyninde Neler Olur?

Eğer her oyun oynadığında çocuğunuzun beyninde olanları görme şansınız olsaydı, durmadan oyun oynamasını isterdiniz. Her ne kadar bazı ebeveynler oyun oynamanın faydalarına inanmasa da, bu aktivite beyinde bazı hormonal tepkilerin doğmasına yol açan son derece karmaşık bir aktivitedir. 

Bebeğin İlk Doğum Günü Neden Kutlanır?

Bebeğimiz ilk yaşını doldurduğunda, doğum gününün ne anlama geldiğinin ya da kendisi için hazırlanan partinin anlamının farkında olmadığını hepimiz biliriz. Yine de anne ve babalar için, çocuğun bu ilk doğum gününün en iyi şekilde kutlanması çok önemlidir.

Hamile Olduğunuzda Bebeğinizi Günde Kaç Kez Hissetmeniz Gerekir?

Hamile olduğunuzda karnınızdaki bebeği hissetmek bir kadının yaşayabileceği en güzel deneyimlerden biridir. Bu aynı zamanda çocuğunuzun ileride sahip olacağı sağlık durumu ile ilgili de size bir işaret verecektir. Bu nedenle, birçok anne karnındaki bebeğin hareketlerinin hangi sıklıkta olması gerektiğini çok…