Eğlence

Her çocuk oynama zamanını hak eder. Sonuçta, oyun, çocuğun psikolojik, duygusal ve sosyal gelişiminin önemli bir parçasıdır. Her zaman olduğu gibi, kaliteli oyun süresi yetişkinler tarafından denetlenmelidir. Burada Ben Anneyim’de, size çocuğunuz için en iyi etkinlikleri, oyunları, hikayeleri ve stimülasyonları vereceğiz.

Erken Yaşta Evlenmenin 7 Faydası

Eskiden geleneksel bir davranış olan erken yaşta evlenme artık demode bir hareket olarak algılanıyor. Fakat erken yaşta evlenmenin bazı faydaları da yok değil. Gençlerin günlük yaşamları ve arzuları toplumun en temel geleneklerinden birinin ertelenebilir bir hal almasına neden oldu: evlilik. Fakat…

Padel Oynamanın Çocuklara Faydaları

Spor, çocukların büyümesi ve motor beceri gelişimi için önemli bir faktördür. Bu nedenle ebeveynler olarak her zaman küçüklerimizi ilgilendirecek sporlar arayışında olmalıyız. Padel oynamak çocuğunuzun spor eğitimini tamamlamanın harika bir yolu olabilir.

Gençler İçin 4 Tatil Planı

Dersler bittiğinde, yaz tatili başlar. Eğer eğlenceli ve üretken aktiviteler yapmazsanız, tatil son derece sıkıcı geçebilir. Gençler için tatil planı yapmak, sıkılmalarını önlemenin harika bir yoludur. Bunların pek çoğu, boş zamanlarının haricinde de yapılabilir.

Dikkat Gelişimi İçin 5 Oyun

Dikkat, bilgi işlemeyi sağlayan ve farklı duyusal, bilişsel ve motor aktivitelerinin gerçekleşmesi için gerekli olan uyarıcı seçimini gerçekleştiren karmaşık bir fonksiyonel sistemdir. Bu yazımızda sizlere, çocuklar için dikkat gelişimi konusunda faydalı olarak görülen 5 oyun hakkında kısa bilgiler veriyoruz.

Çocuklarda Spor Yaralanmaları

Çocukların spor yaparken sakatlanmaları ya da yaralanmaları son derece normal bir durumdur. Özellikle çok sık bir biçimde spor yapan çocuklarda bu tür olaylarla karşı karşıya kalma ihtimali daha yüksektir. Çocuklarda spor yaralanmaları yetişkinlere göre çeşitli farklılıklar göstermektedir. Çünkü kendilerine özgü…