Tüm Ailenin Keyif Alacağı 7 Çocuk Kitabı Serisi

Harry Potter'dan Kaptan Düşükdon'a, Saftirik Greg'in Günlüğü'ne ve daha pek çoğuna; çocuk kitapları farklı farklı değerler öğretiyor. Bu nedenden ötürü, çocuklarınızı bu kitaplarla tanıştırmanız gerekir.
Tüm Ailenin Keyif Alacağı 7 Çocuk Kitabı Serisi

Son Güncelleme: 13 Nisan, 2021

Teknolojik gelişmeler ve eğlence sektöründen etkilenmeyen çocuk kitabı serileri popülerliğini tüm hızıyla koruyor. Günümüzde sosyal medya kanalları, öğretmen ve ailelerin en iyi kitapların hangileri olduğunu keşfetmelerini sağlıyor. Bugün tüm aile keyifle okuyabileceğiniz bazı çocuk kitabı serilerinden söz edeceğiz.

Tüm Ailenin Keyif Alacağı 7 Çocuk Kitabı Serisi

Jeff Kenney’nin Saftirik Greg’in Günlüğü Kitabı

Kendini “saftirik” olarak tanımlayan Greg Heffley’nin baş kahraman olarak karşımıza çıktığı Saftirik Greg’in Günlüğü en iyi çocuk kitabı serilerinden biri. 9 yaş ve üstü çocuklara önerilen bu kitapta gençliğe erişmekte olan Greg’in hikayesi anlatılıyor. Greg’in kendini içinde bulduğu harika ve absürt durumlar, kitabı oldukça ilgi çekici hale getiriyor.

Elisabetta Dami’nin Geronimo Stilton Kitabı

Çocuk kitabı serilerine ilgi duyan çocuk

Geronimo Stilton Yeni Fare kentinde Rodent’s Gazette adında bir gazetenin sahibi. 5 yaş ve üzeri çocuklar için harika bir seçenek olacak bu seride çocuklar yeni karakterle tanışıyor ve maceralara yelken açıyorlar.

Bu çocuk kitabı serisi o kadar başarılı oldu ki video oyunları ve Geronimo Stilton Dünyası gibi pek çok uyarlaması da yapıldı. Çocukların özgüvenlerine yatırım için harika bir seri.

Çocuk Kitabı Serileri: Thea Stilton

Geronimo Stilton’ın kız kardeşi de kendi serisi olan bir muhabir. O ve her biri farklı ülkeden arkadaşları ülkeler arası bir arkadaşlığı bizlere sunuyor. 5 yaş ve üstü çocuklar için önerilen kitabın çevrimiçi bir kulübü de bulunuyor.

J. K. Rowling ve Harry Potter Serisi

Bu listeye Harry Potter’ı da dahil etmezsek olmaz. Büyücülük eğitimi alan ve Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda inanılmaz maceralar yaşayan Harry baş kahramanımız.

Harry’nin en yakın arkadaşları Ron ve Hermione. 8 yaş ve üstü çocuklar için harika bir seri.

“İyi bir kitap okuduğunuzda yeryüzünde bir yerler daha çok ışığın içeri girmesi için bir kapı açılır.”

-Vera Nazarian-

Eğlenceli Çocuk Kitabı Serileri: Dav Piley’nin Kaptan Düşükdon Serisi

Bir çizgi roman olarak oluşturulan bu seri mizah ve eğlence dolu bir komedi dünyasının kapılarını aralıyor. Her bir kitapta çizim aktiviteleri ve meraklı karakterlerden derslerle çocukların yaratıcı ifade güçlerinin gelişimi destekleniyor. 6 yaş ve üstü çocuklar için uygun bir kitap serisi.

Knister’ın Cadı Lili Serisi

Lili gizemli sihir kitabı sayesinde zamanda yolculuk yaparak sihirleriyle insanlara yardım ediyor. 7-8 yaşında çocuklar için harika bir çocuk kitabı serisi.

Liz Pichon’ın Tom Gates Kitabı

Tom Gates gençliğe erişmekte olan, sınıfta dikkati dağılıp resimler çizmeye başlayan bir anti kahraman. Bu seri arkadaşlığı ve bir arkadaş grubunun sıradan günlük yaşamlarını ele alıyor. 9 yaş ve üzeri çocuklar için uygun bir seri.

Kısacası, tüm bu çocuk kitabı serileri eğlenceyi ön plana çıkarıyor ve şapşal hikayelerle bizleri farklı dünyalara götürüyor. Güzel bir kitap okuyup keyfini çıkarma zamanı gibi, ne dersiniz?


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Las cosas de Lota, de Alice Pantermuller

 • Rowllin, J. K. (1997). Harry Potter y la piedra filosofal. Editorial Salamandra
 • Kenister. (1997). Kika Superbruja, detective. Editorial Bruño.
 • Stilton, G. (2000). Mi nombre es Stilton, Geronimo Stilton. Editorial Planeta
 • Santiago, R. (2013). Futbolísimos 1: El misterio de los árbitros dormidos. Editorial SM
 • Kinney, J. (2013). Diario de Greg #1. Un pringao total. Molino.
 • Lodge, J. (2007). La casa del señor Coc. Editorial Luis Vives.
 • Stilton, T. (2016). El código del dragón: Tea Stilton 1. Destino Infantil & Juvenil.
 • Pilkey, D. (2015). Las aventuras del Capitán Calzoncillos. SM.
 • Pichon, L. (2011). El genial mundo de Tom Gates. Grupo Anaya Publicaciones Generales.
 • Pantermülle, A. (2014). Las cosas de LOTA: ¡Vaya montón de conejos! Grupo Anaya Publicaciones Generales.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.