Çocuklar İçin Eğlenceli Olacak 4 Sihirbazlık Numarası

Çocuklar her zaman sihirbazlık numaralarını sever, bu yüzden bu yazımızda size evde yapabileceğiniz birkaç numaradan bahsedeceğiz!
Çocuklar İçin Eğlenceli Olacak 4 Sihirbazlık Numarası

Son Güncelleme: 29 Haziran, 2019

Sihir, yaştan bağımsız olarak hem çocuklar hem de yetişkinler için çok etkileyicidir. İster çocuğunuzu şaşırtmak için isterseniz de özel bir kutlama için kullanabileceğiniz ve çocuklar için eğlenceli olacak birkaç sihirbazlık numarası ile ilgili bilgileri bu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çocuklarınızın ağzı bir karış açık kalacak!

1. Para kaybetme numarası

Para kaybetme numarası, çocuklar için yapılabilecek en kolay sihirbazlık numaralarından biridir.

Bu sihirbazlık numarası için aşağıdakilere ihtiyacınız olacak:

  • İki adet beyaz kağıt.
  • Kristal bir bardak.
  • Şeffaf yapışkan bant.
  • Bozuk para.
  • Bardağı kapatmak için bir bez.

Bu özel sihirbazlık numarasını yapmak için önceden detaylı bir şekilde hazırlanmalısınız. Gereken tüm malzemeleri topladıktan sonra öncelikle bu numarada kullanacağınız bardağı hazırlamanız gerekir.

Kağıtlardan birini alın ve bardağın ağzını kullanarak bir çember çizin. Daha sonra çizdiğiniz çemberi kesin. Bunun ardından, numarayı hazırlamak için sadece iki adımınız kaldı. Beyaz kağıdın diğerini masaya yapışkan bant aracılığıyla sabitleyin.

Sonra, kestiğiniz daireyi de bardağın üzerine yapıştırın. Buradaki amaç, bardak kağıdın üzerinde ters durduğunda kimsenin bardağın üzerine yapışık bir kağıt olduğunu anlayamamasıdır.

Çocuklar için sihirbazlık numaraları: Sihri başlatma zamanı

Her şeyi hazırladıktan sonra sihri başlatma zamanı gelmiş demektir. Çocuğunuza, bozuk parayı kaybedeceğinizi söyleyin. Bardağı bir bez yardımıyla kapatın ve çocuğunuzdan sihirli kelimeleri söylemesini isteyin. Bezi çektiğinizde çocuğunuz paranın kaybolduğunu düşünecek ama aslında bardağın üstüne yapıştırdığınız kağıt parayı kapatıyor olacak.

sihirbaz

2. Patlamayan balon numarası

Bu sihirbazlık numarası için aşağıdakilere ihtiyacınız olacak:

  • Birkaç balon.
  • İğne (ya da çocuğunuz için daha az tehlikeli olacak bir sivri alet).
  • Şeffaf yapışkan bant.

Bu numarayı yapmadan önce şu hazırlıkları tamamlamanız gerekir: Tüm balonları şişirdikten sonra, sadece bir balonun üzerine biraz bant yapıştırın. Diğer balonları çocuğunuza bantsız bir şekilde vereceğiniz için numarayı anlayamayacak.

Bu sihirbazlık numarasını yaparken, çocuğunuza bantsız olan balonları ve onları patlatacak sivri objeyi verin. Herkes aynı anda balonlarını patlatmaya çalıştığında çocuğunuzun balonları patlayacak ama sizinki patlamayacak. Tabi ki, sivri objeyi bantladığınız yere denk getirmeye dikkat etmeniz gerekir. 

3. Çocuklar için sihirbazlık numarası: Burnunu çalma numarası

Bu numara çok küçük çocuklar için uygun olsa da onları her zaman gülümsetmeyi başarır. Çocuğunuza sadece onun burnunu çalacağınızı söyleyip birkaç saniye boyunca elinizle burnunu tutmanız yeterli.

Daha sonra, başparmağınızı, işaret ve orta parmağınızın arasına getirerek çocuğunuzun burnu oradaymış gibi davranmalısınız. Çocuğunuz, birkaç saniyeliğine gerçekten burnunun kaybolduğunu zannedecek.

4. Sihirli kart numarası

Bu sihirbazlık numarası için ihtiyacınız olan tek şey 21 kart içeren bir deste. Numaraya başlarken, yanınızdaki çocuklardan birini çağırın ve ondan bir kart seçmesini isteyin. Seçtiği kartı diğerlerine göstermesini isteyin. Çocuk kartı seçtikten sonra, tüm kartları yüzleri yukarı bakacak şekilde eşit şekilde üç desteye ayırın ve ona seçtiği kartın hangi grupta olduğunu sorun.

Kartın olduğu desteyi diğer ikisinin arasına koyun ve bu eylemi tekrarlarken çocuğunuza her seferinde kartının hangi destede olduğunu tekrar sorun. Bu sayede, çocuğunuzun başta seçtiği kart üçüncü sefer bunu yaptığınız zaman söylediği grubun tam ortasındaki kart olacaktır.

kolunda kart saklayan insan

Numaraları önceden çalışın

Bu numaraları başarılı bir şekilde yapmanın büyük bir kısmı onları önceden çalışmaktır. Bu yüzden, hem numaranın nasıl yapılacağını hem de onu nasıl sunacağınızı (çünkü bu sihirbazlık numaraları için çok önemlidir) bir ayna karşısında çalışmanızı öneririz.

Numarayı bir çocuğa yapacak olsanız da onların çok zeki olduğunu ve eğer yeterince çalışmazsanız “sihrin” nerede olduğunu fark edebileceklerini unutmayın.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • San Frutos González, M. (2020). La magia como recurso de la Educación Infantil: el ilusionismo como recurso didáctico. [Trabajo de Fin de Grado, Universidad de Valladolid]. Repositorio Documental. https://uvadoc.uva.es/handle/10324/41266

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.