İspanya'da Çocuklarınızla Gidebileceğiniz En İyi Milli Parklar

İspanya'da çocuklarınız ile birlikte ziyaret edebileceğiniz pek çok harika milli park olduğunu biliyor muydunuz? Bu milli parklar sizlere tüm yaşlar için aktiviteler, doğa ile etkileşim ve daha bir sürü şey sağlar.
İspanya'da Çocuklarınızla Gidebileceğiniz En İyi Milli Parklar

Son Güncelleme: 10 Nisan, 2021

Tatile çıkmayı düşünüyorsanız, bu yazıda İspanya’daki çocuklarınız ile birlikte ziyaret edebileceğiniz en iyi milli parklar hakkında konuşacağız. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda harika seçenek vardır!

Çocuklarımı İspanya’daki Hangi Milli Parklara Götürebilirim?

Toplamda, İspanya’da turist olarak ziyaret edebileceğiniz 15 doğal rezerv vardır. Aşağıda, İspanya’da çocuklarınızı götürebileceğiniz en iyi milli parklar hangileridir, vurgulayacağız:

1. Picos de Europa Milli Parkı

León, Asturias ve Cantabria arasında yer alan bu park, ülkenin en çok ziyaret edilen ikinci parkı ve aynı zamanda en eski parkıdır. 1918 yılında kurulmuştur ve 33 yürünebilecek, belirlenmiş 33 rotası vardır. Yaz aylarında, bu parkta ücretsiz rehberli turlar yapılır.

Bu parkta bir Atlantik ağaç ekosistemi, mağaralar, masifler, buzul gölleri ve ünlü Fuente Dé teleferiğini bulabiliriz. Park ayrıca Llanes ve Potes gibi güzel köylere ev sahipliği yapıyor ve 100’den fazla kuş türüne de ev sahipliği yapmakta.

2. Monfrague Milli Parkı

Bu park Extremadura bölgesinde yer alır ve içinden iki nehir geçer: Tajo ve Tiétar. 1979 yılında milli park ilan edilmiştir ve ekosistemi çalılar, kayalık alanlar ve nehir kenarlarından oluşur. Ormanlar, barajlar ve nehirler bölgeye özgüdür.

Kuşkusuz bu, İspanya’da çocuklarınızla birlikte ziyaret edebileceğiniz en iyi milli parklar arasındadır, çünkü örneğin kuş gözlemciliği (leylek, baykuş, kartal ve Mısır akbabası gibi) yapmanın tadını çıkarabilir ve ayrıca porsuk, geyik ve su samurları gibi memelileri görebilirsiniz.

Birlikte bazı milli parklar gezen bir anne ve çocuğu.

3. Teide Milli Parkı

Bu, Kanarya Adalarındaki en büyük milli parktır ve ülkenin en popüler parklarından bir tanesidir. İçinde, 2 milden yüksek bir dağ olan (dünyadaki üçüncü en büyük) Teide Yanardağını bulabilirsiniz.

Genel olarak Tenerife, ve özellikle Teide, buranın sunduğu pek çok aktivite sayesinde çocuklarınız ile birlikte ziyaret etmek için harika yerlerdir. Parkta yürüyerek gezebilir ve pek çok kaya oluşumunu keşfedebilirsiniz.

4. Cabañeros Milli Parkı

Cabañeros, İspanya’da çocuklarınız ile birlikte ziyaret edebileceğiniz en iyi milli parklar arasındadır. Castilla La Mancha’da bulunur ve neredeyse 90.000 dönümlük arazisi Akdeniz’e özgü bir ekosisteme sahiptir.

Geyik, dağ keçisi ve kara akbabalar gibi hayvanları görebildiğiniz için bu park iyi bir aile dostu seçimdir. Ayrıca yakındaki kasabalarda arıcılık ve otlatma hakkında bilgi edinebilirsiniz.

“İspanya’da turist olarak ziyaret edebileceğiniz 15 doğal rezerv vardır.”

5. Timanfaya Milli Parkı

Bu park, Kanarya Adalarında, özellikle Lanzarote’de bulunur ve volkanik kökenlere sahiptir. 50 km2’lik bir yarıçap içinde 25’in üzerinde volkanı vardır! En popüler olanları Montañas del Fuego, Caldera del Corazoncillo ve Montaña Rajada‘dır. Timanfaya’da dolaşmak Mars’ta olmak gibidir – aileniz ile gitmek için gerçekten eşsiz bir yerdir.

Çocukları ile bir parkta tatlı yiyen bir anne.

6. Sierra de Guadarrama Milli Parkı

İspanya’da çocuklarınız ile ziyaret edebileceğiniz milli parklar arasındaki bir başka güzel seçenek, Madrid ve Segovia illeri arasında yer alır ve 70.000 dönümden fazla alana sahiptir. İspanya’daki tüm milli parkların en yenisidir. 1200’den fazla hayvan türüne ev sahipliği yapmaktadır.

Kısa yürüyüş yolları ve San Lorenzo ve Rascafría gibi pek çok şirin kasabası olduğu için çocuklarınız ile birlikte ziyaret etmek için mükemmel bir yerdir. Eteklerinde El Escorial ve El Paular Manastırını bulabilir, böylece yürüyüşlerinizi tamamlayabilir ve bu tarihi yerleri gezebilirsiniz.

7. Sierra Nevada Milli Parkı

Bu listedeki çocuklarınız ile birlikte ziyaret edebileceğiniz son milli park, Andalucía’da, Granada ve Almería illeri arasında yer almaktadır. Burada, bazı dağların yüksekliği 9.000 fitten fazladır. Burada dağ keçileri, porsuklar ve yaban kedileri bulabilirsiniz.

Bir Kayak Merkezi vardır, bu nedenle kayak ya da snowboard yapmak için harikadır. Aynı zamanda size trekking, tırmanma ve kuş gözlemciliği yapma şansı da verir.

Eğer tatile çıkmayı düşünüyorsanız, İspanya’daki milli parklar listesindeki herhangi bir parkı seçebilirsiniz. Siz ve aileniz, bu parklara bayılacaksınız!

İlginizi çekebilir ...
Hayvanat Bahçesine Gitmek: Unutulmaz Bir Deneyim
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Hayvanat Bahçesine Gitmek: Unutulmaz Bir Deneyim

Vakit kısa ancak pazar günleriniz var. İyi havadan yararlanıp çocuğunuzla bir plan yapabilirsiniz; mesela hayvanat bahçesine gitmek gibi.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.