Oyunlar ve çizgi filmler

Oyunlar, çocuğun sembolik düşünme, hayal gücü ve akıl yürütme yeteneklerini stimüleetmenin önemli bir parçasıdır. Elbette iyi oyunlar var, ve tabii ki olağanüstü olanlar da var. Ben Anneyim’de, çocuğunuzun bir yandan öğrenirken aynı zamanda oyun oynamanın da keyfini sürdürebilmesi için, size bu fevkalade oyunlar ve eğitici çizgi filmler hakkında da bilgi vermek istiyoruz.

Dikkat Gelişimi İçin 5 Oyun

Dikkat, bilgi işlemeyi sağlayan ve farklı duyusal, bilişsel ve motor aktivitelerinin gerçekleşmesi için gerekli olan uyarıcı seçimini gerçekleştiren karmaşık bir fonksiyonel sistemdir. Bu yazımızda sizlere, çocuklar için dikkat gelişimi konusunda faydalı olarak görülen 5 oyun hakkında kısa bilgiler veriyoruz.

Çocuklara Ekolojiyi Öğreten Filmler

Filmler, çocuklara doğayı sevmek ve doğaya saygılı davranmak gibi önemli değerleri ve yaşam derslerini öğretmek için kullanılabilecek eğlenceli araçlar olabilir. Bu yazımızda, çocuklara ekolojiyi öğreten en iyi filmlerden bazılarını paylaşacağız.

Mary Poppins Filminden Alınacak 4 Ders

Mary Poppins, şemsiyesiyle her yere uçarak hayatın sorunlarına etkili ve müzikal çözümler sunan hayali bir dadıdır. Bu filmin verdiği derslerin kuşaklar boyunca hem çocuklar hem de ebeveynler üzerinde büyük etkisi olmuştur. Çocukların filmin karakterleri ve şarkılarından da çok etkilendiği doğru…

4 Eğitici Kutu Oyunu

Eğitici kutu oyunları, çocukların bilişsel gelişimi için oldukça faydalıdır. En basit kutu oyunlarında bile mutlaka sayı saymak veya renkleri ayırt etmek gibi bir çeşit öğreticilik olduğunu göz önünde bulundurmak gerekir.

Oyuncakları Konu Alan Çocuk Filmleri

Oyuncaklar, çocukların yaşantılarının önemli ve gerekli bir parçasıdır. Oyuncaklarla oynamak çocukların hayal gücünü, yaratıcılıklarını ve hatta kişiliklerini geliştirir. Oyuncaklar çocuklar için o denli önemlidir ki, bazıları aradan pek çok nesil geçmesine rağmen, çocuk filmleri de dahil olmak üzere adeta bir…