Netflix ve En İyi Çocuk Filmleri

Bu yazımızda, çoğunlukla evde kaldığımız bu dönemde ailece keyfini yaşayacağınız harika filmlerden oluşan bir derlemeyi sizler için bir araya getirdik.
Netflix ve En İyi Çocuk Filmleri

Son Güncelleme: 27 Ağustos, 2020

Dijital içerikli platformlar, insanların büyük bir çoğunlukla evde zaman geçirmek zorunda kaldığı  bu dönemde adeta bir can simidi görevi görmektedir. Çocuk filmleri de dahil olmak üzere, bu tür platformlardaki filmler ve diziler her gün binlerce insan tarafından izlenmektedir. Bu platformlar arasında en bilinenlerin başında Netflix gelmektedir. Bu platform pandemi sürecinde o denli rağbet görmüştür ki, şirket tüm kullanıcılarının içeriklere erişimini sağlamak için çözünürlük kalitesini düşürmek zorunda kalmıştır.

Yeni çıkan tüm diziler ve filmlere bir göz attığınıza ve henüz görmediğiniz başarılı yapımların hangileri olduğunu araştırdığınıza eminiz. Peki bu tür platformlarda çocuklar için hazırlanan yapımları ne denli araştırıyorsunuz?

Günümüzde ufaklıklar için üretilmiş olan yüzlerce film bulunuyor. Bu yazımızda Netflix tarafından sunulan çocuk filmleri arasında en fazla ön plana çıkanları sizler için inceledik.

Netflix ve Çocuk Filmleri

Harry Potter Efsanesi

On bir yaş ve üzerindeki çocukların izlemesi için uygun olan bu seri, yıldızı Harry Potter ile birlikte Netflix çocuk filmleri kategorisinde hiç şüphesiz en fazla tavsiye edilen filmler arasında yer almaktadır.

Serinin tüm filmleri bu platformda yer alıyor. Her ne kadar bu filmleri henüz izlemeyen çocuk olma ihtimali çok düşük de olsa, yine de bu filmi listemizde ilk sıraya koymadan edemezdik.

Harry Potter ve Felsefe Taşı
© Heyday Films, 1492 Pictures

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı

İyi bir çocuk filminin gerçek kahramanları hiç şüphesiz hayvanlardır. Bu nedenle Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı adlı yapım da beyaz perdeye gelmiş olan en eğlenceli filmler arasında bulunmaktadır. İşte bu eğlenceli filmi artık Netflix içeriğinde de bulmak mümkün.

Shrek

Bu yeşil ve komik devin ilk kez beyaz perdede gösteriminin üzerinden 19 yıl geçti. Ve Shrek sayesinde klasik prens ve prenses hikayelerine farklı ve son derece eğlenceli bir yorum katılmış oldu.

Bu büyük değişim o denli başarılı oldu ki ilk filmden üç yıl sonra ikinci film izleyiciye sunuldu. Bu filmde Çizmeli Kedi ya da Yakışıklı Prens gibi ikinci karakterlere daha fazla önem verildi.

Matilda ve Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Tarihin en önemli ve bilinen çocuk kitapları yazarlarından biri Roald Dahl‘dır. Bu nedenle de onun kaleme aldığı kitaplardan bazıları beyaz perdede kendine yer bulmuş ve milyonlarca çocuk tarafından izlenme şansını yakalamıştır.

Netflix platformunda da yazarın kitaplarından uyarlanarak çekilmiş iki adet film bulunmaktadır: Matilda ve Charlie’nin Çikolata Fabrikası.

Matilda’nın zorlu hayatı, sihirli güçleri ve okuma sevgisi, çocukluk döneminde mutlaka izlenmesi gereken bu yapıtın temel ögeleri durumundadır.

Diğer film olan ve yönetmenliğini Tim Burton’ın üstlendiği Charlie’nin Çikolata Fabrikası ise eğlence, fantezi, çikolata ve renklerin karışımından meydana gelen büyüleyici bir maceradır. Film bittiğinde çocuklarınızın çikolataların içinde büyük altın bileti aramayacakları konusunda size garanti veremiyoruz.

Netflix ve Diğer Çocuk Filmleri

Komşum Totoro

Bu film 1988 yılında piyasaya sürülmüş olsa da halen çocuk sinemasının harika yapımlarından biri olarak kabul edilmektedir. Hatta bu filmi, çocuk sineması türünün en iyi filmi olarak kabul edenler de bulunmaktadır.

Komşum Totoro
© Studio Ghibli

Komşum Totoro, çok basit ve yalın anlatımlı olmasına rağmen sunduğu bilgi ve öğretiler son derece derin bir yapım olarak ön plana çıkmaktadır. Film, hem küçükleri hem de küçük yaşlarda olmayan izleyicileri mutlu edecek harika bir kombinasyona sahiptir. O nedenle de Komşum Totoro, henüz izlemediyseniz daha çok evde vakit geçirdiğimiz şu günlerde Netflix çocuk filmleri seçenekleri arasında mutlaka görülmesi gereken yapımlar arasında yer almaktadır.

Hiç Bitmeyen Öykü

Hiç Bitmeyen Öykü, çocukların pek çoğunun ve gençlerin görmeye alışkın olduğu tamamen farklı bir filmdir. Ana teması fantezi olmasına rağmen son derece fantastik bir film olarak dikkat çekmektedir. Aradan geçen bunca yıla ve artık eskiyen efekt teknolojisine rağmen bu filmin son derece önemli değerleri yansıtmaya devam ettiğinin altını çizmek gerekir.

Çocuk Filmleri Dalında Başarılı Bir Yapım: Jumanji

Çocuklar oyun oynamayı çok sever. Özellikle tüm ailenin bir araya gelerek oynadıkları oyunlara bayılırlar. İşte Jumanji, bu basit oyunlardan birinin nasıl inanılmaz derecede heyecan verici bir maceraya dönüştüğünü ve tüm aileyi bu maceranın içine nasıl sürüklediğini konu alıyor.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.