2019'da Vizyona Girecek Çocuk Filmleri

2019'da vizyona girecek çocuk filmleri ufaklıkların eğlenmesi için harika bir fırsat olacak. Beğendiğiniz filmleri not edin ve sinemaya gitmeye hazırlanın!
2019'da Vizyona Girecek Çocuk Filmleri

Son Güncelleme: 04 Ağustos, 2019

2019’da vizyona girecek çocuk filmleri sayesinde çocuğunuz ile birlikte heyecan dolu maceralara yelken açacaksınız. Yeni tanışacağımız karakterlerden kalbimizde yer edinmiş klasik karakterlere, büyük ekranda yepyeni yolculuklara tanık olacağız.

2019 çocuklarınızın dört gözle beklediği harika prömiyerlerle açılışı yaptı. Tahmin ediyoruz ki, bu filmleri görmek  için çocuklarınızla birlikte siz de can atıyorsunuz!

Frozen ve Oyuncak Hikayesi’nin devam filmlerinin yanı sıra, bu yıl sinemalar Aslan Kral, Alaaddin ve Dumbo’nun yeni canlı çekim versiyonlarına da ev sahipliği yapacak.

2019’da Vizyona Girecek Çocuk Filmleri

Oyuncakların Çocuk Filmleri İle Buluşması: Lego Filmi 2

Şubat 2014’te orijinal Lego Filmi milyon dolarlık hasılat ve pek çok ödül beraberinde beyaz perdede yerini aldı.

5 yıl sonra yine Şubat ayında Warner Bros Pictures karakterleri aramıza döndüler. Bu kez kendilerini bir grup uzaylı istilacının tehdidi altında buldular.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin: Gizli Dünya

Sinemalar yine Şubat ayında popülerliğini kanıtlamış Ejderhanı Nasıl Eğitirsin  animasyon serisinin son filmine kapılarını açtı.

DreamWorks üçlemesinin bu üçüncü ve son filminde, Hıçkıdık’ın “Gizli Dünya” denilen ejderha ütopyasını arayışına tanık oluyoruz. Filmde ayrıca Dişsiz’in gönlünü çelen Işığın Öfkesi adlı yeni bir karakter de yer alıyor.

Çocuk Filmleri Marvel Karakterleri İle Buluşuyor: Kaptan Marvel

Bu 8 Mart’ta Marvel Sinematik Evreni’nden gelen kadın karakterlerden süper kahraman Kaptan Marvel ile tanıştık.

Film, kendini iki uzaylı ırkı arasında geçen galaksilerarası bir savaşın ortasında bulan, seçkin Yıldız Gücü ordusunun askerlerinden Carol Danvers’ın hikayesinin kökenine iniyor.

Mucizeler Parkı

15 Mart’ta sinemalar bir İspanyol animasyon filmi olan Mucizeler Parkı’na kapılarını açtı. Film, ormanda gezinirken hayvanların konuşabildiği bir eğlence parkına açılan bir geçidi keşfeden küçük bir kızın hikayesini konu ediniyor. 

Paramount Pictures ve Nickelodeon Movies tarafından yayınlanan bu filmi beğenirseniz, Nickelodeon’daki aynı isimli diziye de göz atabilirsiniz.

Birlikte televizyon izleyen beş kişilik aile

Eski Çocuk Filmleri Geri Dönüyor: Dumbo

29 Mart’ta sinemaseverler Disney klasiklerinden uzun zamandır dört gözle beklenen Dumbo filmine kavuştular.

Bilindiği üzere, 1941 yılında çizgi film olarak karşımıza çıkan orijinal versiyon, 2019 yılında Tim Burton tarafından yönetilen bir canlı çekim film olarak geri döndü. Bu dev kulaklı sevimli filin hikayesinin anlatıldığı yeni versiyon en az orijinal versiyon kadar dokunaklı.

Laika and Annapurna Pictures’tan çıkan stop-motion animasyon filmi 12 Nisan’da gösterime girdi.

Filmde Kuzeybatı Pasifik’teki yarı canavar yarı hayvan olan Missing Link adlı gizemli yaratıkların peşine düşen bir mit, canavar ve efsane araştırmacısı karşımıza çıkıyor.

UglyDolls

Bilgisayar animasyonlu UglyDolls filmi 3 Mayıs’ta vizyona girdi. Film, Uglyville sakinlerinin risk alarak “Mükemmeliyet” şehrine gitmeleri ile patlak veren birbirinden çok farklı iki dünya arasındaki çarpışmayı konu ediniyor.

Uglyville’deki oyuncaklar hayatlarında ilk kez farklı olmanın ne anlama geldiği ile yüzleşirler. Fakat aynı zamanda mükemmel olmak zorunda olmadıklarını, önemli olanın gerçekte kim oldukları ile ilgili olduğunu da öğrenirler.

Pokémon Dedektif Pikachu

UglyDolls’un vizyon tarihinden bir hafta sonra 10 Mayıs’ta, insan ve Pokémonların uyum içinde yaşadığı bir dünyada geçen Pokémon Dedektif Pikachu filmi vizyona girdi.

Filmde Pikachu, gizemli bir şekilde ortadan kaybolan ünlü bir dedektif olan babasını bulmasına yardım etmek için Tim adlı genç çocuğa katılır. Tim’in babasını ararlarken, uyum içindeki yaşamlarını tehlikeye atabilecek bir şey keşfederler.

Sinema salonunda çocuk filmleri izleyen anne ve çocuklar

Alaaddin

24 Mayıs’ta Disney uzun zamandır beklenen bir yeniden çekimi daha sinemaseverlerle buluşturdu. 1992 yapımı popüler animasyon filmi Alaaddin, Arap halk hikayelerinden oluşan 1001 Gece Masalları ile buluştu.

Cin rolünde Will Smith’i gördüğümüz filmde, orijinal hikayeye dokunulmazken yeni eklenmiş şarkılar karşımıza çıkıyor. Filmin orijinal müziklerinin yazarı ve bestecisi Alan Merkel, 2019 versiyonu için yine işinin başına geçiyor.

Hayvanların Gizemli Yaşamı 2

Hayvanseverler Hayvanların Gizli Yaşamı filmindeki sevimli karakterlerin sinema ekranlarına geri dönmesinden gayet memnun.

İlk film (2016) hayvanların sahipleri evde yokken neler yaptıklarına odaklanırken, yeni film hayvanların hayatındaki diğer bir önemli konuya dikkat çekiyor: vVeterinere gitmek. Film 7 Haziran’da gösterime girdi, umarız bu harika eğlenceyi kaçırmamışsınızdır.

Oyuncak Hikayesi 4

21 Haziran’da Woody, Buzz ve tüm dostları 4. filmleri Oyuncak Hikayesi 4 ile sinemalara geri döndü. Efsanevi serinin ilk filminin yayınlanmasının 24 yıl ardından, oyuncakların artık yeni bir sahibi var: Bonnie.

Bonnie’nin ailesi ile çıktığı yolculukta bazı aksiliklerle karşılaşan Woody, tesadüfen eski bir aşkı ile yeniden bir araya gelir. Bu Oyuncak Hikayesi serisinin son filmi olduğu için, çocuklarınızla birlikte bu filmi kaçırmamanızı öneririz.

Çocuk Filmleri Tarihindeki En Efsane Filmlerden Biri: Aslan Kral

Alaaddin’in vizyona girmesinden 2 ay sonra Disney bir yeniden çekim daha yayınladı: Aslan Kral. Orijinal filmin çıkmasından 25 yıl sonra, 19 Temmuz’da ebeveynler ve çocuklar muhteşem bir görsel şölene kavuştu.

Filmde, diğer şarkıların yanı sıra, orijinal filmde yer alan, aralarında “Circle of Life” ve “Hakuna Matata”nın da olduğu 4 şarkı da yer alacak. James Earl Jones Mufasa’yı seslendirmek için mikrofon başına geri dönerken, Beyonce Knowles Nala’nın seslendirmesini devralıyor.

Dora ve Kayıp Altın Şehri

Nickelodeon’da yayınlanan çizgi dizi Kaşif Dora dizisinin ana kahramanı maceracı Dora, sinemaseverlerle buluşuyor.

Dora’nın merakı onu Antik İnka Altın Şehri’nin derinliklerinde yatan gizemi çözmek için bir maceraya sürükler. Dora kendini bu kez lisede buluyor fakat en yakın arkadaşı Boots ve kuzeni Diego bu filmde de onu yalnız bırakmıyor.

Angry Birds 2

Popüler video oyununa dayanan ve 2016’da yayınlanan ilk filmin devamı olan Angry Birds 2 filmi 16 Ağustos’ta izleyicileri ile bir araya geliyor.

Oyuncak Markaları Çocuk Filmleri İle Buluşuyor: Playmobil

22 Kasım’da ünlü oyuncak markası aynı isimli animasyon filmi ile görücüye çıkıyor.

Film, kardeşi Charlie’yi aramak için Playmobil’in büyülü dünyasına yolculuğa çıkan genç kız Marla’nın hikayesini anlatıyor.

Frozen 2

Ödüllü orijinal filmin yayınlanmasının 6 yıl ardından, Frozen 2’nin vizyon tarihi ile ilgili sır perdesi aralanıyor. Disney fazla bir açıklamada bulunmasa da, hikayenin ana kahramanları Arendale’den çok daha uzağa, ormanın derinliklerine doğru yola çıkıyor.

Anna, Elsa ve Kristoff’a katılacak yeni karakterleri 2D, 3D ve IMAX 3D seçenekleriyle izleme şansınız olacak. Tabii, biraz sabırlı olmalısınız; film 22 Kasım’da vizyona giriyor.

Mısır yiyip film izleyen dört kişilik aile

Koyun Shaun: Farmageddon (Koyun Shaun 2)

Bu stop-motion bilim kurgu türündeki komedi filmi 2015’te izleyicilerle buluşan Koyun Shaun Filmi’nin devam filmi. Film, uzay gemisiyle Mossy Bottom Çiftliği yakınlarına düşen süper güçleri olan bir uzaylının hikayesini anlatıyor.

Filmde Shaun da dünya dışı maceraların bir parçası olma şansını yakalıyor. Koyun ve arkadaşları, kötü niyetli bir örgüt bu süper güçleri olan ziyaretçiyi yakalamadan önce onu evine geri göndermeye çalışıyorlar.

Koyun Shaun: Farmageddon filmi 13 Aralık’ta vizyona girecek.

Yıldız Savaşları: Bölüm IX – Skywalker’ın Yükselişi

2019’da vizyona girecek çocuk filmleri listemizdeki son film, Yıldız Savaşları serisinin 9. ve son filmi. Çocuklar gibi, bu efsane ile büyüyen ebeveynler ve daha önceki nesillerin de filmden keyif alacağından eminiz. 20 Aralık’ta vizyona girecek filmin tarihe geçeceği kesin.

Gördüğünüz üzere, 2019 hem sizin hem de ailenizin keyif alacağı çocuk filmleri ile dolu dolu geçiyor. Sizi en çok heyecanlandıran film hangisi?


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Cano Calderón, A. (1993). El cine para niños, un capítulo de la Literatura infantil. Revista Interuniversitaria de Formación Del Profesorado.
  • Graham Walters, John Lasseter y Andrew Stanton, Lee Unkrich. (2003). Buscando a Nemo. Estados Unidos: Walt Disney Pictures, Pixar Animation Studios.
  • Bonnie Arnold, Ralph Guggenheim, Steve Jobs, Edwin Catmull y John Lasseter. (1995). Toy Story. Estados Unidos: Pixar Animation Studios, Walt Disney Pictures.
  • John Lasseter, Dorothy McKim y Stephen J. Anderson. (2007). Descubriendo a los Robinsons (La familia del futuro). Estados Unidos: Walt Disney Pictures, Walt Disney Animation Studios.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.