Çocuklar İçin En İyi Çizgi Filmler

Çocuklara yönelik programların çeşitliliği göz önüne alındığında, çocuklarınızın kendi yaşına uygun ve olumlu içerikli çizgi filmler izlemesini sağlamak biraz zor olabilmektedir. Çocuklar için en iyi çizgi filmleri bu yazımızda bulabilirsiniz.
Çocuklar İçin En İyi Çizgi Filmler

Son Güncelleme: 08 Temmuz, 2019

Hem çizgi filmler hem de gerçek karakterlerden oluşan programlar, çocuklar için büyük eğlence kaynağıdır.Günümüzde, internet de pek çok içeriğe ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Biten bir çizgi filme sonradan da ulaşabilmenizin yanı sıra, internet sayesinde çocuğunuz aynı bölümü istediği kadar izleyebilir.

Söz konusu diziler ve çizgi filmler olduğunda internetin pek çok iyi yanı vardır. Örneğin, farklı kanal ve platformlardaki çeşitli içeriklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz ve bu içerikleri kendi yayın saatleri dışında da izleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, internetin bazı olumsuz yanları olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Ebeveynler çocuklarının ne izlediğini kontrol etmeli ve içeriklerin uygunluğuna dikkat etmelidir.

Çizgi filmler ve programlar çocukların anlayabileceği temalarda olmalı ve onlara ahlaki değerler öğretmelidir. Bu nedenle, bu yazımızda size çocuklar için uygun olan çizgi filmlerden bahsedeceğiz. Bunları ailecek izleyebilir ve çocuğunuzla kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Çocuklar için en iyi çizgi filmler

1. Paw Petrol, en başarılı çizgi film

Bu çizgi film 2013’te başlasa da, çocuklar arasında hale popülerliğini korumaktadır. Bu çizgi filmde bir grup yavru köpek, gerektiğinde Adventure Bay kasabasını ve dünyayı kurtarmaktadır.

Paw Patrol adındaki bu grubun lideri Ryder adında bir gençtir. Grubun diğer üyelerinin isimleri ise; Marshall, Skye, Everest, Rubble, Chase, Zuma, Rocky ve Tracker’dır. Bu yavru köpekler hep birlikte izleyicilerin sevgisini toplamakta ve dikkatlerini çekmektedir. Çizgi film o kadar büyüleyici ki, günümüzde en başarılı programlardan bir tanesi haline gelmiştir.

paw petrol çizgi filmi

Kaynak: www.gamingguardian.com

Bu çizgi filmde ayrıca, Paw Petrol adı verilen ve aksiyon figürleri, doldurulmuş oyuncaklar, su şişeleri, sırt çantaları ve kıyafetlerin satıldığı bir ticaret dünyası vardır.Paw Petrol çok popüler bir temadır ve söz konusu doğum günleri olduğunda burada bardaklar, peçeteler, tabaklar ve kek kalıpları vardır. Bununla birlikte, her çocuk çizgi filmin açılış şarkısını ezbere bilir.

Bu çizgi film, her yaştan çocuğa tavsiye edilir. Bütün bölümlerdeki renkler çok çekici olduğundan, bebekler bile Paw Petrol’e bayılır.

2. Mucize: Uğur Böceği ile Kara Kedi

Mucize: Uğur Böceği ile Kara Kedi, 2017 yılında Netflix ile ABD’de de yayınlanan Fransız yapımı bir çizgi filmdir.  Dijital ortamda canlandırılan dizide, ana karakterler Marinette ve Adrien adında iki gençtir ve bu gençler çizgi film boyunca kahramana dönüşürler.

Bu çocuk programı, küçükler arasındaki kahramanlık, macera, insanların süper kahramana dönüşmesi ve hayvanlardan esinlenen kahramanlar gibi favori temaları işlemektedir.

Bu çizgi filmin şu an üç sezonu vardır ve 2018 yılında en iyi animasyon film dalında Teen Choice Ödülü’ne layık görülmüştür. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bu çizgi filmi ailecek Netflix üzerinden Türkçe dublajlı olarak izleyebilirsiniz. Bu çizgi film 7 yaş ve üzeri için uygundur.

3. PJ Masks

PJ Masks isimli seri, Romuald Racioppo tarafından yazılan Fransızca kitaplar serisi olan Pijamaskeliler’den uyarlanmıştır. Ana karakterler olan Greg, Connor ve Amaya gün içerisinde normal bir hayat yaşasalar da bazı sırları vardır.

Geceleri bu üçlü PJ Masks adındaki kahramanlara dönüşür. Catboy, Owlette ve Gekko olarak kasaba için tehdit unsuru olan kötü adamlara karşı savaşırlar. 

2015 yılında başlayan bu programın şu an 3 sezonu vardır. Karakterler 6 yaşında olsa da, PJ Masks en çok 2-5 yaş arasındaki çocuklar için uygundur. Bu çizgi filmi de Netflix üzerinden Türkçe dublajlı olarak izleyebilirsiniz.

4. Kaşif Dora

İlk olarak 2000 yılında başlayan Nickelodeon yapımı Kaşif Dora, çocuklar için harika olan bir diğer çizgi filmdir. Ana karakter, 7 yaşında, kahverengi kahküllü saçları olan akıllı bir kızdır.

Elinde sürekli bir harita olan bu kız, mor sırt çantası ve maymun arkadaşı ile her zaman maceraya hazırdır. Bu eğitici çizgi film 3-5 yaş arasındaki çocuklar için idealdir.  Yıllar içerisinde 10 ödül kazanan ve 44 kez de ödüle aday gösterilen bu çizgi filmi, ailenizle Netflix’te ve Nickelodeon’da izleyebilirsiniz.

Çizgi film o kadar başarılı oldu ki, bu yaz Dora’nın üniversite öğrencisi olarak canlandırılan hali sahneye uyarlanarak tiyatrolarda sergilenecek.

kaşif dora

Kaynak:www.tododora-blogspot.com

Çocuklar için diğer çizgi filmler

5. Peppa Pig

İngiliz yapımı bu eğlenceli çizgi filmdeki karakterler, konuşur, oyun oynar, okula gider, kamp yapar ve bazı küçük talihsizlikler yaşar. Ana karakter, şımarık ve küçük bir domuz olan Peppadır.

Anne domuz, baba domuz ve Peppa’nın kardeşi George ise çizgi filmdeki diğer karakterlerdir. Çizgi film genellikle 2-5  yaş arası çocuklara hitap etse de, anne babalar da Peppa’nın sakarlıklarıyla eğlenebilir.

6. Doktor Dottie

Doktor Dottie, Disney yapımı bir çizgi filmdir. Büyükannesinden aldığı sihirli steteskop sayesinde Dottie oyuncaklarıyla iletişim kurabilmektedir.

Ayrıca, kitabı ve ansiklopedisi yardımıyla oyuncaklarını iyileştirebilmektedir. Dottie’nin oyuncaklarıyla konuşabiliyor olması, çocukları çok etkiler. Hangi çocuk doktorculuk oynamayı sevmez ki?

İlginizi çekebilir ...
Bebekler İçin 7 Harika Televizyon Dizisi
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Bebekler İçin 7 Harika Televizyon Dizisi

Ebeveyn olarak çocuklarımızı mutlu etmek bizim için en önemli şeydir. Onlarla ilgilenemediğimiz zamanlarda, keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak ...


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.