Çocuklar İçin En İyi 10 Çizgi Film

Çocuklar için en iyi çizgi filmler hangileridir? Çocuklar eğlenceli şeyler izlemeyi severler ancak anne babalar için, çizgi filmlerde bazı ahlaki değerlerin öğretilmesi ve ders verilmesi önemlidir.
Çocuklar İçin En İyi 10 Çizgi Film

Son Güncelleme: 09 Mayıs, 2019

Çizgi filmleri değerlendirmenin bir diğer yolu ise, kullanılan animasyon tekniklerinin kalitesidir çünkü animasyon da bir sanattır.

Bu yüzden, öğretici değeri, animasyon tekniği ve popülerliği göz önünde bulundurulduğunda, çocuğunuz için en iyi çizgi filmlerden aşağıda bahsedeceğiz.

Çocuklar İçin En İyi 10 Çizgi Film

Peppa Pig

Peppa Pig, İspanyolca konuşulan ülkeler başta olmak üzere, dünya çapında en popüler çizgi filmlerden bir tanesidir. Peppa, 5 yaşında olan küçük bir domuzdur ve annesi, babası ve küçük kardeşi George ile birlikte yaşar.

Bütün karakterler antropomorfiktir. Başka bir deyişle, hayvanlar insan özelliklerini taşır ve insan gibi davranır ancak hayvan karakteristiklerini de korur. Peppa’nın ailesi konuştukları zaman bazen kelimeler kullanır bazen de kendilerine özgü olan domuz sesleri çıkarır.

Aslan Koruyucular

Bu, Disney’in en sevilen filmlerinden biri olan Aslan Kral’ın animasyon olarak uyarlanmış halidir.

Aslan Koruyucular’da, Nala ve Simba’nın oğlu, çevrede ve büyük bozkırda yaşayan diğer hayvanlar ile aradaki dengeyi kurmak ve küçük aslanları korumak için liderlik ederler. Bu denge “yaşam halkası” olarak bilinir.

Bu çizgi filmde, arkadaşlık, aile ve yardımlaşma gibi değerleri görebilirsiniz. Ayrıca, çevreyi korumanın önemini küçüklerin de anlayayabileceği bir şekilde vurgular.

Prenses Elena

Elena, İspanyol kültürüne ait olan ilk Disney prensesidir. Elena, Kral Avalor’u kötü niyetli bir cadının elinden kurtardıktan sonra onun kahramanı olan bir genç kızdır. Çizgi filmde kullanılan müzik, yiyecekler ve gelenekler Latin kültürüne aittir.

çizgi film karakteri elena

Taçlı prenses olan Elena, sabır, şefkat ve yardımlaşma gibi değerleri öğretir. Çizgi film ayrıca aile ve arkadaşlığın önemini vurgular.

Charlie ve Lola

Bu çizgi film, kardeşler hakkında kısa hikayeler anlatır. Charlie, Lola’nın abisidir ve ona kendi tecrübelerinden bahsederek öğütler verir.

Çocukların anne ve babası çizgi filmde yer almaz bu yüzden çocuklar sorunlarını kendileri çözmek zorundadır. Bu çizgi film kardeşler arasındaki arkadaşlık ve yardımlaşma gibi değerlerden bahseder.  Çizgi filmde kullanılan çizimler de oldukça hoştur.

Jelly Jamm

Bu, 3 boyutlu eğlenceli bir animasyon serisidir. Bello, Goomo, Rita, Mina ve Ongo isimli beş arkadaş, gezegeni dengede tutmak için sürekli müziğin çaldığı Jammbo isimli bir gezegende yaşar.

Bu çizgi film, çocuklara günlük hayatta müziğin ve eğlencenin ne kadar önemli olduğunu gösterir. Çizgi filmdeki görsellerde canlı ve birbirine tezat tonların yanı sıra sıradışı şekiller kullanılır.

Yo-kai Watch

Bu aslında bir bilgisayar oyunudur. Dizinin kahramanı Nathan, Yo-kai adı verilen bazı özel varlıkları keşfeder.

çizgi film animasyon

Bu küçük sorunlu varlıklar, hatıralarını silerek ya da iştahlarını açarak insanlara birçok sorun yaratır. Nathan, diğer Yo-Kai’nin nasıl davrandığını Whisper adındaki kişisel Yo-Kai’si sayesinde anlayabilir.

Koyun Shaun

Koyun Shaun, tek resimli hareket animasyon kullanılarak hazırlanmış bir İngiliz çizgi filmidir. Koyunlar ile ilgili düşünülenin tam aksine, Shaun çok zekidir ve çiftlikteki sorunları zekice çözer. Koyun Shaun, görsel zenginlik açısından en iyi olan çizgi filmlerden biridir.

Saari

Saari, zaman zaman melez hayvanları gösteren bir çizgi filmdir. Hayvanlar genellikle hareket halindedir, eğlenceli ve yaratıcıdır. Sürekli etrafı keşfederler.

Çocukların izlediği çizgi filmlerde yer alan müzikler oldukça önemlidir. Bazı bölümlerde ziller, gitarlar veya marakas kullanılır. Bazılarında ise bu enstrümanların seslerine, onlarla uyum içerisinde olan ancak alışılmamış sesler de eklenir.

Zoobabu

Zoobabu, 3 dakikalık bölümlerden oluşan bir animasyondur. Gizli bir kutu vardır ve çocukların kutuda hangi hayvan olduğunu tahmin etmesi gerekir. Cevabı bilebilmeleri için bir kız çocuklara ipuçları verir. Bu çizgi film sayesinde çocuklar hayvanları ve onların özelliklerini tanır.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.