Olumlu Mesajlar Veren 8 Film

Eğer ailecek yaptığınız film gecelerini seviyorsanız, olumlu mesajlar veren bu filmleri izlemek isteyebilirsiniz.Bu filmler, sizin için en önemli değerleri birlikte tartışma fırsatı verecektir.
Olumlu Mesajlar Veren 8 Film

Son Güncelleme: 03 Eylül, 2020

Olumlu mesajlar veren bu film listesi, çocuklara önemli yaşam dersleri öğreten sürükleyici filmlerle doludur. Motive edici örnekler aracılığıyla, bu filmleri çocuklarda değer inşa etmek için kullanabilirsiniz.

Filmlere yolculuk, çocuklar için sadece eğlence kaynağı değildir. Filmler hem eğlendirir hem de öğretir.

Karakterle özdeşleşmek, kendi eylemlerimiz hakkında düşünmemize yardımcı olur. Bu yüzden, birkaç saatinizi ayırın ve çocuklarınızla birlikte film izleyin. Filmler, önemli değerleri öğrenmenin harika bir yoludur.

Olumlu mesajlar veren 8 film

1. Coco

Meksika’da bulunan Pixar yapımcılık tarafından çekilen film, Ölüler Günü kutlamalarını konu alır. Bu film, çocukları geleneklerini, kültürel çeşitliliği ve hepimizi birleştiren kökleri keşfetmeye çağırır.

Coco filminin konusu, çocukları sevgi ve aile değerleri üzerine düşünmeye teşvik eder. Çocuklar ayrıca hayvanlara iyi davranmaya ve inandıkları uğruna savaşmaya dair önemli dersler öğrenir.

Bu filmin ele aldığı diğer konular ise, kendin gibi davranmanın önemi ve ölümün anlamıdır. Coco, hayata dair önemli dersler öğreten olumlu mesajlar içeren filmlerden bir tanesidir.

2. Shrek

Shrek efsanesinin ilk kısmında, hem çocuklar hem de yetişkinler bir şeyler bulabilir. Replikleriyle bizi bir taraftan güldürürken, renkli karakterleri de bize kendimizi sevmenin önemini öğretir.

shrek filmi

Shrek’in, Eşek’in ve arkadaşlarının yolculuğunu izleyen çocuklar, farklılıklara değer vermeyi ve saygı duymayı öğretir.

3. İnanılmaz Aile

Bu film, çocuklara ebeveynlerin de süper kahramanlar olduğunu gösterir. Uçamayabilir veya görünmez olamayabilirsiniz ancak çocuklarınızın gününü güzelleştirmek ve onları mutlu etmek için harika şeyler yapabilirsiniz.

Aile yaşantısının ne kadar büyük bir macera olabileceğini görmek için bu filmi izleyin.

“Ne zaman bir dizi veya bir film izlesek, genellikle bilinçaltında sinemanın psikolojik faydalarını görürüz. Psikolojik açıdan baktığımızda, kendimizi bir karakterle veya sahneyle özdeşleştirmek, en büyük korkularımızı ve sorunlarımızı analiz etmek ve bunlar üzerine düşünmek için son derece faydalıdır.”

-Hodgson & Burque-

4. Karlar Ülkesi

Akılda kalıcı şarkıları ve güzel animasyonları ile, bu film çocukların favorisidir. Bu hikaye boyunca, kardeşler arasındaki rekabet konularına ve ailenin önemine değinir. Karlar Ülkesi’nin konusu, ayrıca çocuklara duyguları saklamanın durumu kötüleştirdiğini öğretir.

5. Cesur

Cesur filmini izleyerek, çocuğunuz sevdikleriyle iletişim kurmanın ne kadar önemli olduğunu gözlemleyecektir.

Çocuklar, zorluklar ve anlaşmazlıklara rağmen, aile bağlarının bizi her zaman nasıl bir araya getirdiğini de öğrenir.  Ayrıca, eşitlik, özgürlük ve kendi inançlarımızın peşinden gitme cesareti gibi değerleri ele alma şansı tanıyor.

6. Karmakarışık

Bu, eşi benzeri olmayan bir aşk hikayesidir. Çocuklara, bazen bizi önemsemesi gereken insanların doğru şeyi yapamadığı ya da iyi niyetli olmadığını gösterir.

Bu film ayrıca, sağlıklı ve kişisel gelişime katkıda bulunduğu müddetçe yeni deneyimlerle yüzleşecek kadar cesaretli olmamız gerektiğini de açıklar. Ayrıca, romantik ilişkilere ve flört etmek için doğru zamana da değinir.

7. Prenses ve Kurbağa

Bu film, kadının cesaretininin ve gücünün altını çizerken, hayallerimiz için mücadele etmenin önemini de gösterir. Prens ve Kurbağa filminin bize vereceği bir diğer değer ise, ailemize olan sevgi ve minnettarlığımız üzerine düşünmektir.

Hikaye, çok çalışmamız gerektiğini ve çabalamanın başarı için gerekli olduğunu gösterir. Kararlı bir şekilde denediğimizde, kafamıza koyduğumuz her şeyi yapabiliriz.

kurbağa ve prenses

8. Aslan Kral

Olumlu mesajlar veren filmlerden bahsedeceksek, Aslan Kral’ı atlayamayız. Bu Disney klasiği, izleyiciyi her zaman etkisi altına alır. Ayrıca, kaybetmek ve pişman olmak gibi önemli konulara da değinir.

Bu film, korkularla yüzleşmek gibi hayatın olumlu yanlarını açığa çıkarır. Olay örgüsü, ailenin sevgi ve sadakat kaynağı olduğunu ve mücadeleye değdiğini gösterir.

Çocuğunuzla izlemek için olumlu mesajlar veren bu filmlerden birini seçin. Yavaş yavaş, film geceleriniz düşünme ve öğrenme için önemli bir alan olacaktır. Bu seçeneklerde, hem çocukların hem de yetişkinlerin seveceği bir şeyler vardır.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.