Oyuncakları Konu Alan Çocuk Filmleri

Kahramanı çocuğunuzun en sevdiği oyuncak olan bir film yaptığınızı hayal edebiliyor musunuz? Bu yazımızda en eğlenceli oyuncakları konu alan çocuk filmlerinden bazılarını sizler için bir araya getirdik.
Oyuncakları Konu Alan Çocuk Filmleri

Son Güncelleme: 22 Kasım, 2019

Oyuncaklar, çocukların yaşantılarının önemli ve gerekli bir parçasıdır. Oyuncaklarla oynamak çocukların hayal gücünü, yaratıcılıklarını ve hatta kişiliklerini geliştirir. Oyuncaklar çocuklar için o denli önemlidir ki, bazıları aradan pek çok nesil geçmesine rağmen, çocuk filmleri de dahil olmak üzere adeta bir klasik olarak hayatımızdaki yerlerini korumaktadırlar. Sizin de kolaylıkla tahmin edeceğiniz bu oyuncaklardan bazıları hemen insanın aklına gelmektedir.

Oyuncakların ufaklıkların hayatlarındaki önemli rolü ve büyük potansiyeli, onların ilgisini çekmek isteyen film yapımcılarının da klasik oyuncaklardan bazılarına odaklanmalarına yol açmıştır. Peki hangi çocuk filmleri  oyuncaklar konu alınarak yapılmış bilmek ister misiniz? O zaman yazımızı okumaya devam edin. Aşağıdaki filmlerden bazılarının sizleri çok şaşırtacağına eminiz.

Oyuncakları Konu Alan Animasyon Filmler

1. Troller

Bu neşeli, eğlenceli, renkli ve uzun saçlı yaratıklar, 90’lı yıllarda çocukların en sevdiği ve keyifle oynadıkları oyuncaklar arasında yer almıştır. Ancak trollerin beyaz perdeye gelmeleri biraz zaman almış ve ancak 2016 yılında Dreamworks yapımı ilk filmleri ile izleyicinin karşısına çıkmışlardır.

Filmin gösterdiği başarı, Trolleri yeniden çocukların en sevdiği oyuncaklar arasına sokmuştur. Elbette bu eğlenceli karakterler, okul gereçleri ya da aksesuarlar gibi pek çok alanda büyük ve önemli bir pazarlama aracı olarak kullanılmıştır.

Troller çocuk filmleri

En sevdikleri şeyler dans etmek, şarkı söylemek ve sarılmak olan bu harika karakterleri kim sevmez ki? Eğer siz de bu oyuncaklara bayılıyorsanız çok şanslısınız. Çünkü yapımcılar, serinin ikinci filmini önümüzdeki yıl beyaz perdede seyirciyle buluşturmayı planlıyorlar.

2. Lego

Eğer geleneksel oyuncaklardan bahsediyorsak, hangi yaşta olursak olalım hepimizin oynadığı oyuncaklar arasında mutlaka legoyu saymamız gerekir. Sadece blokların bir araya getirilmesi mantığı ile başlayan bu oyuncaklar, günümüzde hem çocuklar hem de çocuk olmayanlar için keşfedilmeyi bekleyen büyük bir dünya niteliği taşımaktadır.

Artık legolarla yapılabilecek şeyler o denli gelişmiş ve genişlemiş durumdadır ki, neredeyse hayal edebileceğiniz her şeyi bu yapı oyuncakları ile yaratmanız mümkün hale gelmiştir. Prenses kalelerinden binalara, devasa büyüklükteki anıtlardan diğer sayısız yapılara kadar pek çok şeyi bu oyuncaklarla yapabilirsiniz.

Bu nedenle 2014 yılında gösterime giren Lego filminin dünya çapında 500 milyon dolar civarında bir hasılat yapmış olması hiç de şaşırtıcı bir durum değildir. Süper kahraman legolar ya da farklı mesleklere sahip legoların bulunduğu bu film, ailece güzel vakit geçirmek için önerebileceğimiz iyi seçenekler arasında bulunmaktadır.

3. Playmobil: Günümüz Oyuncaklarını Konu Alan Çocuk Filmlerinden Biri

Eğer legonun yıllardır geleneksel hale gelmiş olan bir oyuncak olduğunu söylüyorsak, aynı şeyi Playmobil için de söylememiz gerekir. Bu oyuncakların geçirdiği evrim ve büyüme o denli inanılmaz boyutlardadır ki, her yerde ve her ortamda bunları görmek olası hale gelmiştir: Bir çiftlik, bir alışveriş merkezi, bir uçağın içi ya da bir hastane, Playmobil’e rastlayabileceğiniz yerlerden yalnızca birkaçıdır.

Elbette film yapımcıları, bu oyuncakların büyük potansiyelini görmüş ve Playmobil filmini çekmeye karar vermişlerdir. Fantastik macera dalındaki bu çocuk filmi Ağustos 2019’da sinemalarda izleyicisiyle buluşmuştur.

4. Bratz

Çocukluğunu ya da ergenlik dönemini 2000’li yılların başlarında geçirenler büyük olasılıkla Bratz’ı bilirler. Bu oyuncaklar, çocukların en sevdikleri arasına girmiş ve her çocuğun kendine ait favori bir bebeği olmuştur. Bu bebeklere çeşitli kıyafetler alıp bunları değiştirmek çocuklar için son derece eğlenceli ve keyifli bir oyun olarak hafızalarda yer etmiştir.

Barbie’ye benzer fakat çok daha cesaretli olan bu oyuncakların başarısı birçok animasyon filmine konu olmalarına yol açmıştır. Bu animasyon çocuk filmleri dışında, yaratıcıları sadece ana karakterlerden oluşan bir film üretmeye de karar vermiş durumdalar.

Oyuncakları Konu Alan Diğer Çocuk Filmleri

5. Barbie

Hiç şüphesiz nesilden nesile aktarılan ve tam anlamıyla bir klasik olan oyuncaklardan bir diğeri Barbie‘dir. Barbie Fındıkkıran Balesinde adlı filmin 2001 yılında vizyona girmesinden bu yana, bu bebeğin ana karakteri olduğu 40’a yakın film üretilmiştir.

Barbie Fındıkkıran çocuk filmi

Ancak bu filmlerden hiçbiri sinemalarda gösterime girmemiş ve başlangıçta doğrudan VHS video, şimdilerde ise DVD formatında izleyicisiyle buluşmuştur.

Peki nasıl olur da bu kadar ünlü bir oyuncak bebek beyaz perdeye hiç ulaşmaz? Şimdi sıkı durun. Önümüzdeki yıl Barbie’nin kendine ait filmini canlı canlı sinemalarda izleme şansı bulacağınızı sizlere aktaralım. Barbie’yi görmek için hepimiz çok sabırsızlanıyoruz!

6. Transformers

Birkaç saniye içinde şekil değiştirebilen bu fantastik robotlar dün olduğu gibi bugün de çocuklar üzerinde oldukça etkili olmuş başarılı bir klasik oyuncaktır. Bu başarılarının bir sonucu olarak 2007 yılında beyaz perdede kendilerini göstermişler ve elbette burada da son derece başarılı olmuşlardır. Bugüne dek kahramanı bu robotlar olan toplam beş adet film çekilmiştir.

İlginizi çekebilir ...
Alike: Yaratıcılığın Önemi Hakkında Bir Kısa Film
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Alike: Yaratıcılığın Önemi Hakkında Bir Kısa Film

Alike 2016 yılında en iyi kısa animasyon filmi dalında Goya Ödülü de dahil olmak üzere sayısız ödüle layık görülmüş önemli bir yapımdır.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.