Dinozorlar Hakkında 6 Çocuk Kitabı

Çocuklar dinozorlardan etkilenir. Dinozorlarla ilgili 6 çocuk kitabı listemize bir göz atın; çocuklarınızı motive edin ve meraklarını artırın.
Dinozorlar Hakkında 6 Çocuk Kitabı

Son Güncelleme: 02 Nisan, 2021

Küçük çocuklar dinozorları severler. Güçleri, büyüklükleri ve görünüşleri her yaştan çocuğu büyülüyor, böylece bu ilgilerini kullanarak çocukları onlar hakkında bilgi edinmeye ve okumaya teşvik edebilirsiniz. Bu makalede dinozorlar ile ilgili çocukların kesinlikle seveceği altı çocuk kitabını bulacaksınız.

Dinozorlarla ilgili çocuk kitapları çok popülerdir. Ayrıca televizyon şovları ve filmler, bu yaratıklara olan hayranlıklarını teşvik etmektedir.

Çocuklar, dinozorların muazzam boyutlarından, çok uzun ve egzotik isimlerinden ve ne kadar farklı göründüklerinden etkilenirler. Çocuklar dinozorlar konusunda uzman bile olabilirler. Dinozorlarla ilgili altı çocuk kitabını keşfetmek için okumaya devam edin ve küçükleriniz için bir kitap edinmeye çalışın.

Müzede dinozor ayak izine dokunan çocuk

Dinozorlarla İlgili 6 Çocuk Kitabı

1. Mi Primer Libro de Dinosaurios (Dinozorlar Hakkındaki İlk Kitabım), Dawn Bishop tarafından resmedilmiştir.

Listemizdeki ilk kitap küçükler için harikadır çünkü dokunma ve dokularla dinozorları keşfetmelerini sağlar. Dokulu resimler ve öğeler sayesinde bir bebeğin görsel gelişimini canlandırabilecek birçok çizime sahiptir. Ayrıca bu kitap, her sayfada bir dinozor gösteriyor ve adını da öğrenebiliyorlar.

2. Flip-O-Saurus, Sara Ball

Listedeki ikinci kitap, dinozorlarla ilgili diğer kitaplardan farklı olduğu için hayranların favorisi. Pek çok şeyin yanı sıra, çocukların dinozorların dünyasına gerçekten girmelerini sağlar. Bu kitap, dinozorlar hakkında doğru ve çok ilginç bilgiler içermektedir.

Bu kitabı bu kadar özel kılan, sayfalarının üç bölüme ayrılmış olmasıdır: baş, gövde ve kuyruk. Dolayısıyla, var olan her bir dinozoru öğrenmenin yanı sıra, çocuklar kitabın farklı sayfalarını değiştirip harmanlayarak kendi dinozorlarını yaratabilirler.

3. Marie Greenwood’un yazdığı Amazing Giant Dinosaurs (İnanılmaz Dev Dinozorlar)

Amazing Giant Dinosaurs, dinozorların her biri ve yaşam alanları hakkında çok kapsamlı bilgiler içeren orta katlara sahiptir. Bu 15 sayfalık kitapta 7 inanılmaz ve çok renkli illüstrasyon var. Ayrıca çok gerçekçiler.

Bu kitap 5 ila 8 yaş arası çocuklar içindir. Sizden küçük bir yardım alarak, içindeki yedi dinozorun her biri hakkında çok şey öğrenebilirler. Çok iyi yapılmış ve ayrıca dinozorların yaşam alanları, ne yedikleri ve ne kadar büyük oldukları hakkında pek çok bilgi içeriyor.

Dinozor oyuncakları ve kitabı ile vakit geçiren çocuk

4. Dinosaur World (Dinozor Dünyası), Maurice Pledger

Listemizdeki dördüncü kitapta 150 çıkartma var ve çocukların kendi sahnelerini yaratmalarına izin veriyor. Dinozorlarla ilgili bu çocuk kitabı, birkaç dinozorun nasıl yaşadığına dair çok ayrıntılı bilgiler içeriyor. Çocuklar çıkartmaları severler ve kesinlikle bu kitabın tadını çıkaracaklar!

“Çocuklar dinozorların ne kadar büyük olduğundan, çok uzun ve egzotik isimlerinden ve ne kadar farklı göründüklerinden etkileniyorlar.”

5. Los Dinosaurios (Dinozorlar), Delphine Badreddine ve Donald Grant

4 yaş üstü çocuklar için mükemmel bir kitap. Bir ansiklopediye benzer, ancak çocuklar içindir ve dinozorların şaşırtıcı dünyasını keşfetmek için ihtiyaç duydukları tüm bilgileri içerir.

Burada çocuklar, daha büyük dinozorların neye benzediğini, nasıl yaşadıklarını ve neden ve nasıl ortadan kaybolduklarını öğrenebilirler. Ayrıca, sayfalarının çoğunda çocukların gizli ayrıntıları keşfedebilmeleri için bir el feneri içerir. Öyleyse, o büyülü feneri alın ve araştırmaya başlayın!

6. Stegosaurus: Zırhlı Dinozor, Gary Jeffrey

7 ila 10 yaş arası çocuklar için bir kitap, çok kaba ve tehditkar bir dinozorun saldırısına uğrayan bir stegosaurusun hikayesini anlatıyor. Burada, kahramanlarımızın yenilmekten nasıl kaçındığını açıklayan heyecan verici hikayeler okuyacaklar.

Müzede dinozorlar bölümünü gezen çocuk

Kısacası, bu hikayeler çocukların dinozorların nasıl yaşadığını bilmelerini sağlar ve ayrıca her türün birçok büyüleyici özelliğini detaylandırır. Dinozorlarla ilgili bu çocuk kitapları listesine bakın ve en sevdiğiniz kitabı seçin. Çocuğunuzla kaliteli okuma zamanı geçirin. Neden bekliyorsunuz?

İlginizi çekebilir ...
Çocuğunuz İçin 4 Orijinal Doğum Günü Pastası
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Çocuğunuz İçin 4 Orijinal Doğum Günü Pastası

Çocuğunuzun doğum günü yaklaşıyorsa, bu 4 orijinal doğum günü pastası fikrini okumadan geçmeyin. Çocuğunuzu ve misafirlerinizi bu pastalarla şaşırt...


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Bishop d. y Tellechea T. (2018). Mi primer libro de dinosaurios. EDICIONES SM.
  • Ball S. y Tellechea T. (2015). Los combisaurios. SM.
  • Greenwood M. (2012). Dinosaurios gigantes. SM editorial.
  • Pledger M. (2013). El mundo de los dinosaurios. SM.
  • Badreddine D. (2013). Los dinosaurios. SM.
  • Jeffrey G. (2018). Estegosaurio. Océano Travesía.

Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.