Köpekler Hakkında 3 Harika Hikaye

Çocuklarınıza öğretmenin en iyi yollarından biri hikayelerdir. Çocuklarınıza öğretecek dersler veren köpekler hakkında birçok harika hikaye var.
Köpekler Hakkında 3 Harika Hikaye

Son Güncelleme: 05 Ocak, 2021

Çocuklara köpeklerle ilgili hikayeler okumak, çocuklarınızı eğlendirmenin harika bir yoludur. Hikayenin kendisinden zevk almanın yanı sıra, çocuklar bu masallardan pek çok ders alırlar. Öte yandan, çocukların evcil hayvanlarıyla olan güçlü bağını zaten biliyorsunuz. Kuşkusuz, köpekler birçok çocuğun favorisidir.

İnternette kahramanları evcil hayvanlar olan hikayeler bulabilirsiniz. İnsanın en iyi arkadaşı, birçok ailenin en sevdiği evcil hayvandır. Kişilikleri ve davranışları, birçok etkili çocuk hikayesine ilham kaynağı olmuştur.

Bu yazıda çocuklar için köpekler hakkında birkaç hikaye göstereceğiz. Hepsinde onlar hakkında bilgi edinmek için farklı duyguları keşfedebilirsiniz.

Köpekler hakkında 3 harika hikaye

The Stable Dog

Bu gezegendeki tüm canlılar gereklidir. Perulu Patricia Gallegos Tejada tarafından yazılan bu hikayenin anlattığı ders budur.

Bu hikaye bir çiftlikte geçiyor. Tarzan adlı çoban köpeği tarafından yönetilen 30 ineğin hikayesini anlatıyor. Bir süre sonra geçinmek zorlaşmaya başlar.

Köpeğin işi onları her gün otlamaya sevk etmektir. Ancak inekler bu işle dalga geçmeye ve kendi başlarına yapabileceklerini söylemeye başlarlar. Tarzan bu yorumları duyar ve çok üzülür. Sonra yardım edecek başka hayvanlar bulmak için ayrılmaya karar verir.

Çobansız inekler yürüyüşe çıkmayı ve iyi ot yemeyi bırakır. Sonuç olarak kilo verirler, sıkılırlar ve sonunda çok üzülürler.

Yakınlarda yaşayan bir saka, çığlıklarını duyar ve yalnız ve üzgün Tarzan’ı aramaya başlar. Kuş, ineklerin onu özlediğini ve yaptığı işe değer verdiğini söyleyince, ineklerin yanına geri döner.

çocuklar ve köpek

Simon ve piresi

Bu, köpeklerle ilgili hikayelere başka bir örnektir ve bu köpek çok zekidir. Antonio de Benito tarafından yazılmıştır. Bu hikaye çocuklara diğer insanlarla alay etmemeleri gerektiğini öğretir. Arkadaşlığın değerini ve daha iyi bir hayata ulaşma umudunu vurgular. Sonuçta bu, iki varlığın dostluğu sayesinde olur.

Hikaye, sahibi olmayan bir köpek olan Simon ile kürkünde yaşayan bir pire arasındaki dostluğu anlatıyor. Mızıkayı nasıl çalacağını biliyor ama pire bunun için onunla dalga geçiyor. Öte yandan köpek çok iyi ve iyimser.

Bir gün, pire Simon’ın uyuduğu ahıra düşer ve kaybolur. Ardından Simon, pirenin onu bulabilmesi için armonika ile bir melodi çalar. Pire, onu bulduğunda neşeyle dans etmeye başlar.

O sırada sadece iki arkadaş bir araya gelmekle kalmaz, aynı zamanda köpek, yetenekleriyle bir gösteri yapabileceklerini düşünür. Sıkı çalışıp başarılı olduktan sonra, sonsuza dek mutlu yaşayabilecekleri bir ev satın alırlar.

“Kitaplarda, Hazine Adası’ndaki korsanların ganimetlerinden daha fazla hazine var.”

– Walt Disney –

Eve hoşgeldin Max

Affinity Foundation, bu güzel resimli metni tamamen ücretsiz olarak sunuyor. Evcil hayvan sahiplerinin alması gereken sorumlulukla ilgili. Ayrıca bu hikaye, yaygın ve çok üzücü olan terk edilmiş hayvanlar hakkında farkındalık yaratmayı hedefliyor.

“Eve hoş geldin Max”, bir köpek sahiplenme niyetiyle barınağa giden Ana ve babasının hikayesini anlatıyor. Evlerinin durumu nedeniyle küçük bir tane istiyorlar. Barınağın yöneticisi onlara çok canlı ve enerjik bir köpek olan Max’i öneriyor.

Köpeğine sarılan çocuk

Sahiplenme süreci başarılı olur ve Ana ve babası yavru ile eve gider. Hayvana en uygun muameleyi vermek için tüm önerileri aldılar, böylece hak ettiği yaşam kalitesini garanti ettiler.

Bu hikaye, kaybolması durumunda mikroçip ile nerede olduğunu bulma, veteriner hekim ziyaretleri, sağlığıyla ilgilenme, aşı kartı, seyahat, takviyeler, yürüyüşe çıkarma gibi bir köpekle yaşarken göz önünde bulundurmanız gereken unsurları tanıtmak için harika.

Fark etmiş olabileceğiniz gibi, edebiyat yoluyla eğitim, en etkili öğretim stratejilerinden biridir. Köpeklerle ilgili bu hikayeler ile çocuklar okumayı sevmeye başlayacak. Ek olarak, eğlenceli anları aile olarak paylaşmak için harika bir fırsat.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.