Sonbaharda Ailece Gidilecek Yerler

Eğer sonbaharda ailece gezilecek yerler için bir gezi planlıyorsanız, bu yazımızda size harika Avrupa şehirlerinden bahsedeceğiz. Not alın ve unutulmaz bir tatil planı yapmaya hazır olun!
Sonbaharda Ailece Gidilecek Yerler

Son Güncelleme: 08 Şubat, 2021

Sonbaharın gelişi ile güzel, sıcak yaz mevsimi geride kalarak  yerini toplanıp tatile çıkmak için daha keyifli ve ideal bir mevsime bıraktı. Bu nedenle, bu makalede sonbaharda ailece gidilecek yerler için birkaç önerimiz olacak.

Kuşkusuz ki hava sıcaklığı daha keyifli olsa da, sonbaharda günler biraz daha kısalmaktadır. Ancak yılın bu zamanı güzel havanın tadını çıkararak teraslarda çokça zaman geçirmenize olanak sağlar.

Buna ek olarak, sonbaharda seyahat etmenin bir başka yararı da, uçuştan konaklamaya kadar bu mevsimde her şeyin daha ucuz olmasıdır.

Sizin için bir araya getirdiğimiz bu liste, tüm aile üyeleri için eğitici faydaları olan ve sonbaharda ailece gidilecek yerler içermektedir. Seville, Londra ve Barselona gibi pek çok harika Avrupa şehirlerini bu listede bulabilirsiniz.

Sonbaharda ailece gidilecek yerler

Ailece tatile gidecekseniz, size Avrupa’da ziyaret edebileceğiniz en iyi yerlerden bazılarını söyleyeceğiz.

1. Sonbaharda ailece gidilecek yerler: Sevilla

Şüphesiz ki Sevilla, İber Yarımadası’nın en otantik ve romantik şehirlerinden biri olup İspanyol mutfağının tadını çıkarmak ve gizli hazinelerini keşfetmek için harika bir yerdir.

Endülüsün başkenti olan bu şehir, sanat ve Endülüs kültürü ile beraber anılmaktadır. Şehir, tarihi ve nazik insanlarıyla ön plana çıkmaktadır. Ayrıca ziyaretçilerin ilgisini çeken Cordoba ve Granada gibi şehirlere de çok yakındır.

Eğer Sevilla’yı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız tereddüt etmeyin. Yemeklerine, insanlarına ve bu güzel şehrin sanatına hayran kalacaksınız.

Fas'da bir meydan

2. Fas

Ailece gidilecek yerler listemizdeki bir sonraki seçenek Kuzey Afrika’da, ancak Avrupa’dan buraya ulaşmak oldukça kolay. Fas, değişik geçmişe ve yaşam tarzına sahip pek çok insandan oluşan, farklılıklar açısından zengin bir ülkedir.

Ülkeyi ailece gezmek istiyorsanız, kuzeyden başlamanızı tavsiye ederiz. Tangier’den başlayarak Tetouan’a kadar tüm Akdeniz kıyılarını gezmek harika bir seçenek olacaktır. Ayrıca, Fas kültürünün ve geleneksel yemeklerinin de tadını çıkarabilirsiniz.

Akdeniz iklimine benzerliği ile sonbaharda Fas’ı ziyaret ederseniz, güzel güneşli günlerin tadını çıkarabilirsiniz. Kısacası, başka bir kültür hakkında bilgi edinmek, rutinden biraz çıkmak ve ailenizin her zaman hatırlayacağı bir gezi planlamak harika bir seçenektir. Daha ne bekliyorsunuz?

“Sonbaharda seyahat etmenin en büyük faydalarından biri, uçuşlardan konaklamaya kadar her şeyin daha ucuz olmasıdır.”

3. Dubrovnik

Üçüncü olarak size Hırvatistan’ın en güzel şehirlerinden birinden bahsedeceğiz. Adriyatik’in incilerinden biri olan Dubrovnik, sonbaharda ailece gidilecek yerlerden biridir. 

Nedeni çok basit: Dubrovnik yaz mevsiminde çok kalabalık olmaktadır. Benzer şekilde bu mevsimde otel bulmak zor olup sokaklar ve plajlar turistlerle doludur.

Ancak sonbahar bu güzel sahil kasabasının en iyi yanlarını ortaya çıkarmaktadır. Dubrovnik sakin ve rahat bir atmosfere sahip ve daha az nemli ikliminin yanı sıra denizi Hırvat sularına dalış yapacak kadar sıcaktır.

Güzel sokakları ve eşsiz kültürü ile tatilin tadını çıkarmanıza olanak sağlayan bu güzel şehri seçtiğinize pişman olmayacaksınız!

Barselona sahili

4. Barcelona

Son olarak size günümüzde var olan en güzel ve ferah şehirlerden birini göstereceğiz: Barselona. Katalonya’nın başkenti olan bu modern şehir Park Güell, La Sagrada Familia ve Las Rambla gibi hazineleri içermektedir.

Sonbahar bu güzel şehri keşfetmek için eşsiz bir zamandır çünkü mevsim ılık ve yaz kadar bunaltıcı değildir.

Hem plaj hem de dağlara sahip olan bu şehirde çok çeşitli aktivite seçeneklerine sahip olacaksınız. Bunun yanı sıra, çevresinde bulunan Girona ve Sitres gibi özel bir takdiri hak eden şehirler bulunmaktadır. Herkes Barselona ve çevresindekilere bayılacak!

Velhasıl, size sunduğumuz bu seçeneklerin sonbaharda ailece ziyaret edilebilecek yerlerden yalnızca birkaçı olduğunu unutmayın. Elbette başka yerler de bulabilirsiniz ancak bunların sizin için mükemmel seçenekler olduğunu düşünüyoruz.

Yurtdışına seyahat etmeyi düşünüyorsanız sizin için hazırladığmız bu liste kesinlikle incelemeye değer!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.