Yazın Kendinizi Güneşten Nasıl Korursunuz?

Güneşli bir öğleden sonra oynamak aileler ve çocuklar için mükemmel bir plan. Günün sonunda hastalıktan kaçınmak, olası bir sıcak çarpmasını önlemek için önceden adımlar atmak önemlidir.
Yazın Kendinizi Güneşten Nasıl Korursunuz?

Son Güncelleme: 18 Temmuz, 2020

Özellikle tatil geldiğinde ve çocuklar oynamaya çıktığında yaz aylarında güneşten korunmak önemlidir.

Aşırı koruyucu olmadan, çocukların oynayabileceği sağlıklı bir alan ve koşullar sağlamak önemlidir.

Yaz tatili sırasında çocuklar dışarıda olmak, spor yapmak ve arkadaşlarıyla oynamak ister. Güneş ışınlarının onlara zarar verebileceğinin farkında değiller.

Neyse ki, bu sadece birkaç öğeyi, ürünü ve hem yetişkinlerin hem de çocukların yaz güneşinden korunmasına yardımcı olacak kolay koruyucu önlemleri içerir. Aşağıda size bunları anlatacağız.

Yaz aylarında kendinizi güneşten korumak için temel ipuçları

Yaz aylarında kendinizi güneşten korumak ve heyecan verici tatil anlarını kaçırmamak için, bu kolay koruyucu önlemleri göz önünde bulundurun.

Kritik saatlerde güneş ışığından kaçının

10:00 – 16:00 arasında güneş ışınları daha güçlü olma eğilimindedir. Bu, o saatlerde cildinizi güneşe maruz bırakmamanız gerektiği anlamına gelir.

Plaja giden insanlar genellikle bronzlaşmak ister, bu nedenle güneş en güçlü olduğunda dışarı çıkarlar. Bu da yetmezmiş gibi, bunu yaparken kendilerini bronzlaşma yağına bularlar.

Ne pahasına olursa olsun bu tür davranışlardan kaçının. Size güzel bir bronzluk verebilir, ancak bununla birlikte bazı önemli sorunlar yaşarsınız. UV Endeksinin dışarı çıkacağınız gün ne olacağını öğrenin.

Güneş radyasyonunun ne kadar güçlü olacağını bilmek, özellikle o güne hazırlanmanıza izin verecektir.

güneşten korunan anne çocuk

Alanı değerlendirin ve gölgeden yararlanın

Parka veya plaja vardığınızda, gölge alanlarından yararlanabilmek için çevrenize bakın.

Ama sadece gölgede kalarak her şeyin halledildiğini düşünmeyin. Güneş ışınları en yüksek yoğunlukta olduğunda ekstra önlemler alın.

Güneş kremi kullan

Bunun kendinizi güneşten korumak için ideal dostlardan biri olduğunu biliyoruz. Özellikle çocuklar için yüksek koruma faktörlü güneş kremi satın alın. Ayrıca, en iyi güneş koruyucu seçimini yapabilmek için çocuklarınızın ne tür bir cilde sahip olduğunu da düşünmelisiniz.

Birçok kişi günde bir kez güneş koruyucu sürer ve onları koruyacağını düşünür. Hem yetişkinler hem de çocuklar her iki saatte bir bolca güneş koruyucu tabakası uygulamalıdır.

Güneş koruyucu uyguladıktan sonra, ürün hızlı bir şekilde aktif olmadığı için kendinizi güneşe maruz bırakmadan önce 20 ila 30 dakika bekleyin.

“10:00 – 16:00 arasında güneş ışınları daha güçlü olma eğilimindedir. Bu, o saatlerde cildinizi güneşe maruz bırakmamanız gerektiği anlamına gelir. “

Koruyucu giysi ve aksesuar kullanın

Günümüzde piyasada plaj için özel olarak tasarlanmış birçok giysi vardır. Suda giyebileceğiniz hem çocuk hem de yetişkin tişörtü vardır.

Ayrıca gözlerinizi güneş ışınlarından korumak için koyu renk gözlükler, beyzbol şapkaları ve güneş şapkaları gibi aksesuarlar da bulabilirsiniz. Güneş ayrıca gözlerinizi yakabilir, kornea ve retinada görünmez lezyonlar oluşturabilir.

havuz başında oturan çocuk

Günün sonunda, vazgeçilmez güneş sonrası bakımını ihmal etmeyin. Herhangi bir güneş yanığı fark ederseniz, iyileşene kadar bu cildi güneşe maruz bırakmaktan kaçının.

Bu tür yaralanmalar için mükemmel olan aloe vera jeli gibi cilt yenileyici ürünleri de kullanabilirsiniz. Hidrasyon, güneşe maruz kalma sırasında ve sonrasında esastır. Ağrınız varsa, doktorunuz tarafından onaylanmış ağrı kesiciler alabilirsiniz.

Güneş yanıklarınızın tatilinizi mahvetmesine izin vermeyin. Kendinizi yazın güneşten korumak için ailenizle birlikte önlemler alın. Öğleden sonra oyunlarında ve sahil yürüyüşlerinde güneş kreminizi almayı ve su içmeyi unutmayın.

Bu koruyucu önlemleri alın, böylece bu yaz size sadece güzel anılar bıraksın.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.