Geniş Aileler İçin 4 Yaz Planı

Geniş ailelere uygun bu yaz planları, herkesin açık havada vakit geçirmesi için ideal fırsatlardır. Bu yazımızda 3’ten fazla çocuğu olan aileler için ilginç planların listesini vereceğiz.
Geniş Aileler İçin 4 Yaz Planı

Son Güncelleme: 15 Temmuz, 2020

Yazın gelişi, ebeveynlerin tatil planları yapmaya başlaması anlamına gelir. Bunun kolay bir iş olmadığını biliyoruz ancak seçim yapmak geniş aileler için çok daha zordur.

Söz konusu geniş aileler olduğunda, üçten fazla çocuğu olan çiftlerden bahsediyoruz. Şüphesiz, kalabalık aileler için ulaşım zordur ve yazın artan fiyatlar göz önüne alındığında daha pahalıdır.

Bununla birlikte, yaz mevsimi bütün bu planlar için harika bir zamandır. Böylece, herkes güzel havanın ve boş zamanın keyfini çıkarabilir. Geniş aileler, her türlü yaz aktivitesinin keyfini çıkarabilir. Su parklarına, milli parklara veya göl kenarına gitmek alternatiflerden bazılarıdır.

Neyse ki, bu aktivitelerin çoğunda kalabalık aileler için indirim uygulanmaktadır. Bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Geniş Aileler İçin 4 Yaz Planı

Bu aktiviteleri yapmak, hepinizin hoşuna gidecektir. Bir föz atın ve favorilerinizi ailelerinizle paylaşın!

1. Su parkları

Geniş aileler için ilk yaz planı, su parklarına gitmektir. Yaz tatili keşfetmek için harika bir zamandır. Havuzda zaman harcayarak kaydıraklardan kaymak kadar eğlenceli çok az şey vardır.

Su parkları, ailecek zaman geçirmek ve çocuklarınızla suyun keyfini çıkarmak için harika bir seçenektir. Aslında, pek çok yer özellikle çocuklar için tasarlanmıştır. Onların eğlendiğini izlerken siz de bu vakitte dinlenebilirsiniz.

Bununla birlikte, çocuklarınız deniz veya havuz kenarında oynarken onlara her zaman göz kulak olmalısınız.

kalabalık aileler

2. Kamp

Kamp yapmayla ilgili en iyi kısımlardan biri, geniş aileler için kiralık konaklama imkanı sunmasıdır. Böylece tüm ailenin ihtiyaçlarını karşılayabilen sessiz bir ortamda çocuklarınız doyasıya eğlenebilir.

Şüphesiz, bir kamp alanı kiraladığınızda otomatik olarak oradaki aktivitelerden de faydalanırsınız. Genellikle bu kamp alanlarında havuz, göl, spor alanları ve bisiklet yolları bulunur.

Buna ek olarak, pek çok kamp alanı su ve dağ kenarı doğal ortamlarda bulunur. Eğer bebeğiniz varsa, sorun olmayacaktır çünkü bu alanlarda bebeğinizin yaşına uygun sığ havuzlar da mevcuttur.

“Aile hayatı, adalet ruhuyla korunması gereken çok mahrem bir yaşantıdır. Adaletin de ötesine geçen sevgi ruhuyla ayakta kalır.”

–Reinhold Niebuhr–

3. Milli parklar

Milli parklar geniş aileler için harika seçeneklerdir çünkü kişi başı değil araç başına ödeme yapılır. Parkların içerisinde çocuklar rahatça oynayabilir ve yürüyüşlere çıkabilir.

Buna ek olarak, milli parklarda kamp yapmak veya yakın bir otelde konaklamak da mümkündür. Şüphesiz, bu seçenek çocuğunuzun doğayla iletişime geçmesi için harika bir fırsattır.

Rutinden uzaklaşıp şehrin stresini unutmak ve ailecek güzel zaman geçirmek için milli parklar harika bölgelerdir.

çadırda kalan çocuklar

4. Kır evleri

Eğer ailecek kalacak bir yer bulmak ve seyahat etmek istiyorsanız, bunun kolay olmayacağını bilmelisiniz. Özellikle deniz kenarında bir yerlerde kalmak istiyorsanız, kiralık evlerin çoğu geniş aileler için tasarlanmamıştır. Ayrıca, bu evler çok pahalıdır.

Bu yüzden, ufak kaçamaklar için kır evleri harika bir fikirdir. Kır evleri, tatilde ihtiyacınız olacak tüm malzemeleri içerir. Pek çoğunda, çocukların hoşuna gidecek bahçe ve havuz bulunur.

Son olarak, umarız ailecek yapacağınız tatil için uygun alternatifleri beğenmişsinizdir. Özellikle de kalabalık bir aile iseniz, yaz tatilinizi önceden planlamanın önemli olduğunu vurgulamak istiyoruz.

İlginizi çekebilir ...
Gençler İçin 4 Tatil Planı
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Gençler İçin 4 Tatil Planı

Gençler için tatil planı yapmak, sıkılmalarını önlemenin harika bir yoludur. Bunların pek çoğu, boş zamanlarının haricinde de yapılabilir.