Spor ve aktiviteler

Aktif çocuklar yetiştirmek, psikomotor, duygusal ve sosyal gelişimleri için çok önemlidir. Bu bölümde, hangi spor ve aktivite türlerinin çocuğunuzun motor gelişimini teşvik ettiğini, onlara iyi değerler öğrettiğini onların sosyal çevreleri ile daha iyi bağlantı kurmalarına yardımcı olacağını açıklıyoruz.

Spor ve Öz Saygı Arasındaki İlişki

Spor ve öz saygı arasındaki yakın ilişki, insanlara ulaşmak için belirledikleri hedeflerin yanı sıra karakter, disiplin ve sorumluluk açısından hem fiziksel hem de zihinsel olarak da katkı sağlar. Böylece, hayatımızda gerçekten önemli olan görevlere ve ilişkilere daha fazla odaklanmamıza yardımcı…

Çocuklarda Aktif Olmanın Önemi

Çocuklar doğaları gereği oldukça aktif bir yapıya sahiptirler. Ancak eğer yetişkinler olarak onlara yeterli derecede hareket etmelerini sağlayacak fırsatları sunmazsak, yavaş yavaş durağan bir hayat biçimine sahip olacaklardır. Böyle bir durumda gençler için televizyon ve video oyunları en temel (belki…

Evde Oyun Hamuru Yapmak İçin Tarifler

Her çocuk, evde veya okulda oyun hamuruyla oynamayı sever. Bu tür malzemeler sayesinde çocukların hayal gücü harekete geçer. Buna ek olarak, bu eğlenceli malzemeye şekil vermek için çocukların koordinasyona ihtiyacı vardır ve böylece ince ve kaba motor becerileri de gelişir.

Ailece Yapılacak Sporlar

Fiziksel aktivitenin insan sağlığına faydaları hakkında pek çok şey biliyoruz. Bu yazımızda, ailece yapılacak sporların faydalarından bahsedeceğiz. Aşağıdaki aktiviteler, bütün ailenin zevk alabileceği harika spor dallarıdır.