Gebelik

Burada gebelik hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız: bebek sahibi olacağınızı öğrendiğiniz andan doğuma kadar. İlk işaretlerin ne olduğu, her hafta neler olacağı, göreceğiniz değişiklikler, dikkat etmeniz gerekenler ve nasıl iyi besleneceğiniz ve daha pek çok soruyu burada ele alacağız. Bulunduğunuz bu harika dönemden tam olarak keyif almanız için size bilgi vermek istiyoruz.

Hamilelikte Glikoz Testi

Glikoz testi, hamilelikteki rutin kontrollerden biridir. Hamileliğin 24. ve 28. haftaları arasında doktorlar tarafından yapılan bu testin amacı gebeliğe bağlı şeker hastalığını ortadan kaldırmaktır.

Hamilelik Sırasında En İyi 4 Masaj

Hamilelikte masaj yaptırmak, anne adaylarının daha iyi hissetmesine ve aylar geçtikçe meydana gelen değişimlerle mücadele etmesine yardımcı olarak son derece faydalı olabilmektedir.

Düşük Sonrası Karmaşık Duygular

Hamilelik biyoloji ve tıp biliminin çok ötesine geçer. Yavaş yavaş, bebek ve müstakbel anne arasında çok özel bir ilişki kurulur. En başından beri ilişki beklentiler ve hayallerle doludur. O zaman şu soru ortaya çıkar: düşük sonrası nasıl tepki vermelisiniz? Gebelik…

Doğru Gebelik Testi Türleri

En güvenli gebelik testi türleri nelerdir? Bu, birçok annenin kendilerine sorduğu bir sorudur. Bugün, eczanelerde satılan gebelik testi çeşitleri, hamile olup olmadığınızı öğrenmenin en kolay, en hızlı ve en rahat yoludur. Ancak, kesinliği kendiniz için doğru türü seçmenize ve testi…

Babypod: Nedir ve Yararları Nelerdir?

Babypod, hamile kadınların tıpkı tampon gibi vajinasına yerleştirebileceği küçük bir cihazdır. Fetüsün 18 haftaya ulaştıktan sonra müziği net bir şekilde dinlemesini sağlar. İşitme, embriyoların geliştirdiği ilk duyudur, yani bu noktada müzik dinleyebilirler.

Doğum Sonrası Selülit ile Mücadele

Bu yazımızda doğum sonrası selülit ile nasıl mücadele edebileceğinizi açıklayacağız. Hamilelik sırasında ve sonrasında, kadınların vücudunda bazı değişiklikler meydana gelmektedir. Bunlardan biri de selülittir.

Hamilelikte Saç Dökülmesi

Kadınlar hamilelik boyunca çok sayıda değişikliğe maruz kalabilmektedir. Hatta bazı kadınlar hamilelikte saç dökülmesi tecrübe edebilmektedir.