Gebelik

Burada gebelik hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız: bebek sahibi olacağınızı öğrendiğiniz andan doğuma kadar. İlk işaretlerin ne olduğu, her hafta neler olacağı, göreceğiniz değişiklikler, dikkat etmeniz gerekenler ve nasıl iyi besleneceğiniz ve daha pek çok soruyu burada ele alacağız. Bulunduğunuz bu harika dönemden tam olarak keyif almanız için size bilgi vermek istiyoruz.

Hamilelikte Cinselliğin Keyfini Çıkarın!

Hamile olmanız hayatınızı bir kenara bırakmanız ve o hayatın keyiflerinden faydalanmamanız anlamına gelmemektedir. Hamile olan kişinin normal cinsel hayatını devam ettirmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir olgudur. Deneyin ve keyfini çıkarın!

Sezaryen, Doğurmanın “Kolay Yolu” Değildir

Kolay doğum diye bir şey yoktur. Uygulanabilecek prosedürlerden hiçbiri süreçten kaçmanızı sağlayacak bir “kolay yol” sunmazlar. Her ne kadar bazı insanlar aksine inansalar da, sezaryen yöntemiyle doğum yapmak şüphesiz ki kolay bir yol değildir.

Sezaryen mi Normal Doğum mu Daha İyidir?

Bir kadın ilk kez doğum yapacağı zaman aklında birçok soru işaretinin olması çok normal bir durumdur. Bu sorulardan biri de doğumun nasıl olacağıdır. Bu konuyla ilgili olarak kadınların en çok merak ettikleri, sezaryen mi yoksa normal doğumun mu daha iyi…

Sezaryenin Kolay Olduğunu Kim Söyledi? 

Pek çok kadın sezaryen doğumun kolay olduğunu düşünürken kimileri de onları daha az anne yaptığını düşünüyor. Gerçekten çok uzak olduğu için neden böyle düşündüklerinin bir açıklaması yok.

Sağlıklı bir Hamileliğe Nasıl Sahip Olunur

Hayatın içerisinde var olan birçok durumun çözümü için sadece sağduyu gereklidir. Bu durumda, kendimize nasıl sağlıklı bir hamileliğe sahip olabileceğimizi sorduğumuzda verebileceğimiz en akla yatkın cevap da “tabii ki sağlıklı alışkanlıklar edinerek” olacaktır.

Hamileliklerdeki Fetal Hıçkırıklar Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bu makalemizde sizlere fetal hıçkırıklar hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız. Karnımızın içinde hissettiğimiz o küçük tekmelemeler ve hareketlenmeler ile anne ve bebek arasındaki o eşsiz bağ kuvvetlenmeye başlar. Bunun ile birlikte karnımızdaki bebeğimizin hıçkırdığını duyduğumuzda zaman zaman endişeye kapılırız.…

Doğum Sırasında İttirmek, Nasıl Yapılır?

Doğum sırasında itme, annelerin bebeği dışarı çıkarma aşamasında gerçekleştirdikleri doğal bir harekettir. Tıbbi müdahalenin olup olmadığına bağlı olarak, itme ya kendiliğinden ya da yönlendirilmiş olabilir.

Kusurlu Doğumlar: Çeşitleri ve Önlenmesi

Ceninin tam oluşmaması ya da diğer bir deyiş ile doğum kusuru aslında konjenital (doğuştan) bir anomalidir. Vücuttaki bu anomaliler yapısal ya da işlevsel olabilirler. Doğum kusurları bebek hamilelikte henüz anne karnındayken, doğumda ya da bebek doğduktan sonra fark edilirler.

Hamileliğinizin 13. Haftası

Karnınızdaki bebeğinizin ikinci üç aylık dönemi başlıyor. Hamileliğinizin 13. haftasında bebeğinizin boyu 6.5 ila 10 santimetreye, ağırlığı ise 13 ila 20 grama ulaşır.

Hamile Kadınlar İçin Sağlıklı Atıştırmalar

Uzun ve karmaşık tariflere başvurmadan önce, sağlıklı atıştırmalıklar için bugünkü makalemizdeki önerilere göz atın. Burada sizi ve küçüğünüzü doğru bir şekilde beslemek için basit seçenekler bulacaksınız. Sağlıklı alışkanlıklar, hamilelik sırasında, sizin ve bebeğinizin sağlığı için zorunludur. Hamileyseniz ve nasıl besleneceğiniz…

Hamilelik Sırasında Dispne (Nefes Darlığı): Belirtileri ve Tedavisi

Hamilelik sırasında dispne anne adaylarının yaşadığı yaygın bir rahatsızlıktır ve nefes alma zorluğu demektir. Hamilelik sırasında vücutta meydana gelen değişikliklerin ve komplikasyonların sonucudur. Nefes darlığı olarak da bilinen dispne, esas olarak kardiyovasküler sistem ve solunum sistemi ile ilişkilidir.