Doğum sonrası

Doğum sonrası insanların pek konuşmadığı bir şeydir. Vücudunuzun, zihninizin ve duygularınızın giderek düzeldiği bir zamandır. Doğum yaptıktan sonraki bu haftalarda ve aylarda size neler olacağını anlamanıza yardımcı olmak, hedeflerimizden bir diğeri. Bilmek istediğiniz her şey burada.

Süt Kabarcığı Nedir?

Bir anne adayı olduğumuzda kafamızda pek çok soru işareti belirir. Bunlardan önemli bir kısmı ise bebeği emzirme konusuyla ilgilidir. İlk olarak yapılması gereken şey, vücudunuzun ne tür değişimlerden geçeceğini detaylı olarak öğrenmektir. Bu sayede karşınıza çıkacak olan değişimlerle yüzleşebilir ve…

Emzirme Döneminde Aşerme Neden Olur?

Emzirme döneminde aşerme vardır. Hamilelik veya adet sırasında meydana gelenler kadar çeşitlidir. Elbette aynı ölçüde olmasa da kadınların büyük çoğunluğu bunlara sahiptir. Biri patates cipsi için inanılmaz bir istek duyarken, diğerleri kahve (veya kafeinli ürünler) isteyebilir.

Doğumdan Sonra Annelerin Uyku Düzeni

Doğum sonrasında yeni bebeğin katılması, aile içinde bebekten önce ve bebekten sonra olarak iki farklı dönemi simgeleyen bir andır. Bir yandan günlük rutinler değişirken diğer yandan öncelikler de değişir. Daha önce hiç tecrübe etmediğimiz sorumluluklar ve endişelerle yüzleşmek durumunda kalırız.…

Doğum Sonrası Selülit ile Mücadele

Bu yazımızda doğum sonrası selülit ile nasıl mücadele edebileceğinizi açıklayacağız. Hamilelik sırasında ve sonrasında, kadınların vücudunda bazı değişiklikler meydana gelmektedir. Bunlardan biri de selülittir.