Bebeğiniz Olduktan Sonra Cinsel İsteklerinizi Nasıl Yeniden Kazanabilirsiniz?

Bir bebeğiniz olduysa ve cinsel arzunuzu kaybettiğinizi fark ettiyseniz, aşağıdaki öneriler sayesinde size onu nasıl geri kazanacağınızı anlatacağız.
Bebeğiniz Olduktan Sonra Cinsel İsteklerinizi Nasıl Yeniden Kazanabilirsiniz?

Son Güncelleme: 30 Ekim, 2020

Bebeğinizi doğurmadan önce aktif bir cinsel yaşam yaşamış olabilirsiniz, ancak daha sonra bu coşkun alev kayboldu veya en azından sönüyor gibi görünüyor. Cinsel arzunuzun eskisi gibi olmadığını fark ettiyseniz, bunun oldukça sık meydana gelen bir şey olduğunu bilmelisiniz.

Çiftlerin cinselliklerini, birlikteliklerini ve yakınlıklarını yeniden keşfetmeleri önemlidir. Çünkü fiziksel olarak sağlıklı olduğunuzda ve henüz çocuk sahibi olan çift arasında sevgi varken, sağlıklı bir ilişkide cinsellik hala önemli bir faktördür. Ve iyi bir ebeveyn olmak için iyi bir çift olmalısınız!

Cinsel arzunuzdaki libido nasıl geliştirilir?

Bebek sahibi olan ancak cinsel aktiviteleri azalmış birçok çift, libidolarını nasıl geri kazanacaklarını veya iyileştireceklerini sormaktadır. Duygusallık nasıl yeniden kazanılır? Özel yaşamınızdan seks çıktığında yapılacak ilk şey, bir doktorla konuşmaktır.

Cinsel sorun yaşayan çift

Bazen düşük libido veya ağrılı seks, mümkün olan en kısa sürede tedavi edilmesi gereken altta yatan bir tıbbi durumun veya yaralanmanın bir belirtisi olabilir. Bu durumda libido geliştirilecektir.

Doktorunuz yeni bir anne olduğunuz için libidonuzla ilgili endişelerinizi en aza indirirse ve buna hormonal değişiklikler neden oluyorsa, ikinci veya üçüncü bir tıbbi görüş almaktan çekinmeyin. Çok uzun süre böyle yaşamaktan vazgeçmek zorunda değilsiniz, özellikle de cinsel yaşamınızı iyileştirmek istiyorsanız.

Herhangi bir tıbbi sorununuz olmadığını anladıktan sonra, cinsel yaşamınızı iyileştirmenin diğer (güçlü) yollarını keşfetme zamanı gelecek. Kaçırmayın!

Cinsel ilgiyi geri kazanmak

Birçok çift, bebek sahibi olduktan sonra cinsel isteklerini nasıl geri kazanabileceklerini merak ediyor. Bunlar libidolarını yeniden kazanmak isteyen ancak günün sonunda son derece yorgun hisseden insanlardır. Ya da yorgunlukları ile cinsel arzuları arasında karışık duygulara sahip olabilirler.

Libidonuzda bir düşüş yaşamak, özellikle ilk kez anne olan anneler için ortak bir deneyimdir. Pek çok hormonal ve fiziksel değişiklik oluyor, ancak bu düşüş aslında kadınlar arasında bir numaralı cinsel şikayet.

Bu nedenle, kadınlar arasında yaygın olan tek şey değildir. Doğum sonrası dahil olmak üzere vücudunuz değişikliklerden geçiyor ve siz bir çocuk yetiştiriyorsunuz ve her şeyi eskisinden farklı şekilde idare ediyorsunuz, vb. Düşük libido, özellikle bebek sahibi olduktan sonraki ilk yıl son derece yaygındır.

Yani, durumu normalleştirmelisiniz ve bununla nasıl başa çıkacağınızı da bilmelisiniz. Cinsel yaşamınızda bir değişiklik fark ederseniz, kendinize çok sert davranmayın. Partnerinizle o süper tutkulu seks hayatınız olduğunda gerçekten zor olabilir ve sonra işler dramatik bir şekilde değişir. Aslında, insanların bu iki uç noktayı işlemesi oldukça zor olabilir, ancak libidonuzu artırabilirsiniz.

Cinsel arzunuz için libidonuzu artırın

Düşük libidoya sahip birçok kadının karşılaştığı zorluklardan biri, yakın olmak için enerji veya zaman bulmaktır. Yani her gün kendinize en az yarım saat ayırmanız gerekiyor. Ve cinsel olması gerekmez, ancak mastürbasyonu denemek için iyi bir zaman olabilir. Bu sağlıklıdır ve kendinizi daha iyi hissetmeniz için bu hormon kokteylini tersine çevirecektir.

Daha iyi uyuyacaksınız, daha iyi bir ruh hali içinde olacaksınız ve vücudunuz, iyi bir cinsel yaşamın tadını çıkarmak için kendini harekete geçirmeye başlayacak. Elbette, istemiyorsan mastürbasyon yapmana gerek yok. Ayrıca baş veya ayak masajı yaptırabilir, rahatlatıcı bir banyo da yapabilirsiniz… Kendinizi iyi hissettiren şeyleri düşünün ve günde 30 dakikayı kendinize ayırın.

Sarılan çift

Çift olarak birlikte vakit geçirmek için zaman ayırın

Partnerinizle zaman bulmak zor görünebilir. Bununla birlikte, haftada bir gece bile planlama yapmak, gelecekte bir tür istikrarınız olduğundan ve ilişkinizin yolunda gittiğinden emin olmanın anahtarıdır. Ek olarak, genel olarak daha fazla samimiyeti teşvik edebilirsiniz. Sadece bir çift olarak zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmelisiniz.

Özel bir gece planlayın, seks oyunları gecesi… Çünkü ne kadar çok seks yaparsanız, o kadar çok seks yapmak istersiniz. Bu kadar basit! Yani, birikebileceği veya azalabileceği bir tür kartopu etkisi gibidir. Ne kadar az yaparsanız, o kadar az istersiniz ya da arzularsınız ve bunun tersi de geçerlidir. Seks, seksi çağırır.

Kısacası, bu basit ipuçlarıyla partnerinizle aranızdaki cinsel ve samimi ateşi yeniden canlandırabilirsiniz. Bunu hesaba katmanız çok önemlidir. Genellikle, yolunuza çıkan kendi yorgunluğunuzdur. Başka bir deyişle, libido eksikliğiniz yok – sadece yorgunsunuz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.