Anne olacağım

Bir anne olacaksınız, çok mutlu, umut dolu ama aynı zamanda sorularla dolu olacaksınız. Derin bir nefes alın ve gülümsemenizin yok olmasına izin vermeyin, çünkü Ben Anneyim’de bir plan hazırlamanıza yardım edeceğiz. Bu 9 ay boyunca ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olacaksınız: tıbbi muayeneler, beslenme düzeni, her aşamadaki belirtiler ve bebeğinizin içinizde nasıl değişeceği. En iyi makaleler burada hizmetinizde.

Hamilelikte Chadwick İşareti Nedir?

Adet görülmemesi veya gecikmesi genellikle gebeliğin ilk belirtilerinden biridir ancak belirleyici bir faktör değildir. Çoğu kadının adet döngüsünde sık sık düzensizlikler veya gecikmeler olur. Chadwick işareti ise, kadının hamile olduğuna işaret eden göstergelerden bir tanesidir.

Hamilelikte Kafein Tüketmenin Etkileri

Toplumumuzda bir kafein tüketme alışkanlığı olduğu görülüyor. Kafein kahvenin yanı sıra, çikolata, alkolsüz meşrubatlar, çay gibi içecek ve gıdaların içinde de bulunuyor. Fakat hamilelikte kafein tüketmek tartışmalı bir konu. Bugünkü yazımızda, bu konuya değineceğiz.

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Kadın vücudu, yumurtanın döllenmesinden sonra hamilelik dönemi için kendisini hazırlamaya başlar. Hamilelik belirtileri hemen başlamasa da farklı işaretlerin ortaya çıkmasına sebep olacak içsel değişimler meydana gelmeye başlar.

Anne Olmak Müthiş Bir Hediyedir

Sadece anne olanlar bunun müthiş bir hediye olduğunu bilirler. Bir kadın çocuk sahibi olduğunda tamamlanmış hisseder. Bunun bir kadının profesyonel kariyer hedefleri ya da cinsiyet eşitliği konusundaki duruşuyla bir ilgisi yoktur. Bunlar tabi ki bu konuların önemsiz olduğunu göstermez. Çünkü…