Yeni anne olanlara hediye fikirleri

Yeni anne olan birine hediye almayı düşünüyorsan, yazımızı kaçırma. Bu fikirlerin hepsini çok seveceksin.
Yeni anne olanlara hediye fikirleri

Son Güncelleme: 20 Kasım, 2020

Bebeğin ilk adımlarından gece ağlamalarının vermiş olduğu yorgunluğuna kadar, anneliğin ilk birkaç ayı son derece duygusaldır. Bu nedenle, yeryüzünde yeni anne ve baba olan kişilerden daha fazla armağanı hak eden hiç kimse olmaması muhtemeldir.

Yeni anne olanlara hediye fikirleri

Bu yazımızda yeni anne ve baba olan kişilerin hoşuna gidecek hediye fikirlerini paylaşıyoruz. Hem anne hem de babalar hediyelerinizi aldıklarında gönülden size teşekkür edeceklerdir.

Çocuk bezleri için çanta

Çocuk sahibi olduktan sonra stilinden vazgeçmeyen tek bir anne bile yok. Bebek bezi ya da bezlerini gittiği her yere götürmek zorundadır. Bu nedenle, stiline uygun bir bebek bezi çantası hediye etmek, yeni anne olan kişinin hoşuna gidecektir.

Bu çanta zarif ve işlevsel olmakla birlikte birden fazla bölmeye sahip olmalıdır; ekstra bir özelliği ise ekolojik olabilmesidir. Yeni bir annenin ihtiyacı olan her şeyi taşıyabilen bir çanta düşünün. Soğuk öğleden sonraları için bir battaniye fazladan bir ya da iki biberona kadar her şeyi taşıyabilmelidir.

Emzirme yastığı: On numara beş yıldız olan hediyelerden biri

Bu rahatlığa paha biçemezsin, öyle değil mi? Yeni anneye hayal edebileceğiniz her türlü konfora sahip bir emzirme yastığı verebilirsiniz. Emzirme yastığı bebeğinizi beslemek istediğiniz her yerde kullanabilmeniz için ideal bir hediyedir.

emzirme süreci

Bir tarafı düz ve sağlam olmalıdır. Mükemmel bir yüzeye sahip olmalı veya sadece biraz daha fazla yardım ve yastığı yerine sabitlemek için ayarlanabilir bir kemere ihtiyacınız vardır. Pratik açıdan yıkanabilir olması da tavsiye edilir.

İlave yardımlar: olmazsa olmaz hediyeler

Gerçekçi olmalısınız, ev temizliği muhtemelen yeni bir annenin yapmak isteyeceği son şeydir. Ayrıca, ilk birkaç gün dinlenmek ve iyileşmek için biraz hareketsiz kalmaya ihtiyacınız olacak.

Bunu aklınızda tutarak, bir temizlik hizmeti için ödeme yaparak bu özelliklerden bazılarını en aza indirmesine yardımcı olabilirsiniz. Yeni anne olan kişiye ev temizliğinde yardımcı olmayı teklif etmek ona son derece yardımcı olacak bir hediyedir.

İşiniz temizlik değilse ve evinizi temizlemesi için birini tuttuysanız, o kişiden bir gün yeni anne için de temizlik yapmasını istemeye ne dersiniz? Belki de bu hediye size listedeki diğerlerinden daha ucuza mal olacak ve sonsuza dek size minnettar kalacaklar.

Kolye  sürprizi

Hiçbir kadın zamansız mücevher parçasını geri çeviremez. Eğer ilk kez anne olduysa, ışıltılı bir kolyeye sahip olmak annenin çok hoşuna gidecektir. Altın veya gümüş renkte bir seçenek, dolabınızdaki her şeye uyacaktır. Bu şekilde zevk konusunda herhangi bir hataya düşmeyi engellemiş olursunuz. Bebeğin adı veya doğum tarihi gibi sevimli detaylara sahip olabilir.

Altın veya gümüş kolye alamıyorsanız, endişelenmeyin. Daha uygun fiyatlı ve eşit derecede güzel başka materyaller de var. Eğer el becerileriniz varsa, kendiniz el işi bir takı yapabiliyorsanız bile, bunun büyük bir manevi değeri olacak ve hediye ettiğiniz kişi bunu asla unutmayacaktır.

Anı defteri

Anı defterlerinin asla modası geçmez. Eğer anne yazmayı seviyorsa, genellikle kalbindeki filizlenen o gül bahçesini ortaya çıkarır. Kucağına aldığı yeni bebeğiyle etkileyici bir hatıra defteri yazması için ona yardım edin. Bu kitapta adımlarınızı, ayak izlerini ve soy ağacını yansıtabilir. Ebeveynler ilk hatıralarını yazmak için güzel bir albüm oluşturabilir.

kitap uçuran bir kız çocuğu

Bu hediye, eğer maddi olarak sizi endişelendiren kaygılarınız varsa, en ekonomik hediyelerden biri olabilir. Ayrıca bebekleri büyüdüğünde yazılanları görebilecek ve hatıraları birlikte paylaşabileceklerdir … Asla modası geçmeyecek ve her zaman hafızalarda kalacak bir hediye olacak!

Akşamları okumak için masal kitabı

Yenidoğan henüz anlamasa da, her gece bir hikaye okumak, ebeveynlerin doğumla beraber uygulamaya başlayabilecekleri bir alışkanlıktır. Pek çok seçenek vardır, bu yüzden birini bulmak zor olmayacaktır. Verebileceğimiz en güzel tavsiye yılın her günü için farklı bir masal anlatan kitaplar olacaktır. Belki de siz o masal kahramanlarına benzer biriyle büyüdünüz ve onunla geçirdiğiniz günleri anlatacağınız harika anılara sahipsiniz.

Anne ve babalara verebileceğiniz pek çok hediye vardır. Burada yeni ebeveyn olanlara verebileceğiniz hediye çeşitlerinden size bir derleme yaptık. Ancak yeni anneler, babalar ve bebekler için yapabileceğiniz en güzel şey onların yanında olduğunuzu hissettirmektir.

İlginizi çekebilir ...
Doğum Sonrası Ten Temasının Önemi
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Doğum Sonrası Ten Temasının Önemi

Doğum sonrası bebeğin annenin çıplak göğsüne yatırılması ve gereksiz bir ayrı kalmadan kaçınılması gerekir. Bu yazımızda ten temasının önemini keşf...


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.