İlginç ve Özel 7 Düğün Hediyesi Fikri

Eğer yakın zamanda katılmanız gereken bir düğün yaklaşıyorsa, bu yazıda paylaşacağımız düğün hediyesi önerilerini bir kenara not edin. Bazıları lüks, bazıları ise bütçe dostu sayılabilecek bu hediye önerilerinin hepsinin tek bir ortak noktası var: Yeni evli çiftler çok beğenecekler!
İlginç ve Özel 7 Düğün Hediyesi Fikri

Son Güncelleme: 02 Mart, 2020

Düğünler, birbirini seven iki insanın hayatlarını birleştirmesinin kutlandığı organizasyonlardır. Bu sebeple de bu günler son derece özel ve önemlidirler.

Bu özel günde, büyükten küçüğe her detay çok önemlidir. Çift bu önemli günlerinde, organizasyonun bir parçası olarak davetlilerden hediyeler alırlar. Bugünkü yazıda, katılacağınız düğünler için gelin ve damadın çok beğeneceği ilginç ve özel olabilecek 7 düğün hediyesi fikrini sizlerle paylaşacağız.

Hediyeler, maddi değerlerinden ziyade anlamları ile düğün organizasyonunun önemli bir parçasını oluştururlar. Günümüzde, gelin ve damada pahalı ve klasik bir hediye verme fikri ise popülaritesini büyük ölçüde kaybetti.

İşte bu yüzden, yaratıcılığınızı kullanarak bu özel günlerinde çifti şaşırtabilirsiniz. İşte sizin için ilginç ve özel olabilecek 7 düğün hediyesi fikri.

Yaratıcı bir düğün hediyesi seçiminde neleri göz önünde bulundurmalısınız?

Her şey gelin ve damadı ne kadar iyi tanıdığınıza ve onlarla olan yakınlık derecenize bağlıdır. Bazı arkadaşlıkların geçmişi çocukluğa kadar uzanırken bazıları ise lise veya üniversite yıllarına dayanabilir.

Her ne durumda olursa olsun, gelin ve damatla olan yakın ilişkileriniz onların zevklerini de çok iyi bildiğiniz anlamına gelir.

Onların zevklerini ilgi alanlarını keşfetmenin başka bir yolu ise hobilerinden yola çıkmaktır. Örneğin, sanat, spor, kültürel etkinlikler, gastronomi vb. Bundan yola çıkarak, onlara düğünlerinde doğru hediyeyi verebilirsiniz.

İlginç ve yaratıcı düğün hediyesi önerileri

1. Minibar

Eğer evlenecek olan arkadaşlarınız partilerden ve toplu yemeklere ev sahipliği yapmaktan hoşlanıyorlarsa, bir minibar onlara verebileceğiniz en kullanışlı ve ilginç hediye olabilir. En iyi seçeneklerden biri ise içki ve kokteyl hazırlamak için araç gereçleri de beraberinde bulunduran minibar türleridir. Yeni evli çiftlerin bu hediyeyi çok beğeneceklerinden hiç şüpheniz olmasın.

gelin ve arkadaşı

2. Keyifli vakit geçirmek için teknolojik aletler

Teknoloji hayatımızın önemli ve ayrılmaz bir parçası haline geldi. Her nerede olursak, modern teknolojik aletlerden mutlaka faydalanmaktayız.

Eğer gelin ve damat teknolojik aletlere ilgi duyuyorlarsa, onlara yeni evlerinde keyifli vakit geçirmek için kullanabilecekleri bir teknolojik alet hediye edebilirsiniz. Örneğin, bir oyun konsolu, ses sitemi, plazma TV veya evlerine uyabilecek herhangi bir seçenek onları çok mutlu edebilir.

3. Rahatlamak

Çiftlere masaj yaptırıp rahatlayarak ve dinlenerek bir gün geçirebilecekleri spa fırsatı hediye edebilirsiniz. Aylarca süren düğün stresini  atacakları bu güzel ve değerli hediyeyi çok beğeneceklerinden hiç şüpheniz olmasın. Bu hediye aynı zamanda onların baş başa kalıp birbirleriyle keyifli vakit geçirmelerine olanak sağlayacaktır.

4. Balayı

Genellikle ebeveynleri bu masrafı karşılayarak çiftleri sevindirmek ister. Ancak, arkadaşları olarak toplanıp bu masrafı karşılayarak geleneği bozabilirsiniz.

Küçük bir yerde oda kahvaltı, lüks bir gemi gezintisi veya şehir içinde bir kaçamak hediye ederek onları sevindirebilirsiniz. Bunlara ek olarak, macera ve romantizm dolu bir tatil fikri de onların çok hoşuna gidebilir.

5. Beklenmedik bir sürpriz

Eğer çiftlerin balayı çoktan ayarlanmışsa umutsuzluğa kapılmayın. Bu tecrübeyi hala daha da özel yapma şansınız var. Balayını geçirecekleri yerdeki romantik bir restorana rezervasyon yaptırarak onları sevindirebilirsiniz. Bunun dışında, onlara eğlenceli bir tur hediye ederek onları şaşırtmanız da mümkün.

6. Sanatçı yönünüzü ortaya koyun

Eğer yaratıcılığınıza güveniyorsanız ve iyi bir iş çıkarabileceğinizi düşünüyorsanız, neden gelin ve damada onları konu alan kısa bir film hazırlamıyorsunuz? Onlarla paylaştığınız en keyifli anları derleyerek bu özel günlerinde onları mutlu edebilirsiniz.

Alternatif olarak, arkadaş grubunuzla bir araya gelip popüler olan veya gelin ve damat için anlamı olan bir şarkıya uygun bir dans gösterisi hazırlayabilirsiniz. Düğün esnasında sürpriz bir gösteri sergileyerek onlara unutmayacakları bir anı bırakmanız hiç de zor değil.

düğün hediyeleri

7. Kahvaltı

Eğer bütçeniz kısıtlıysa ve yeni evli çiftlere yaratıcı ve özel bir hediye vermek istiyorsanız, kahvaltı ilginç bir fikir olabilir. Taze ve gurme lezzetlerden oluşan bir sepet hazırlayıp düğünden sonraki günün sabahı için otel odalarına gönderebilirsiniz. 

Yukarıda bahsettiğimiz hediyelerden herhangi birinin gelin ve damadı yalnızca sevindirmekle kalmayıp aynı zamanda unutulmaz anılar biriktirmelerini sağlayacağından hiç şüpheniz olmasın. Seçtiğiniz fikir hangisi olursa olsun, kendinizden bir şeyler katmayı da ihmal etmeyin.

İlginizi çekebilir ...
Çiftler İçin Evlilikte Samimiyet
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Çiftler İçin Evlilikte Samimiyet

Çocuk sahibi olduktan sonra,evlilikte samimiyet azalabilmektedir. Bu yazımızda konuyla ilgili bilmeniz gereken her şeyden bahsedeceğiz.