Bebekler

Bebeğinizin gelişimi hakkında doğumdan 24. aya kadar bilmeniz gereken her şey. Aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler ile bebeğinizi besleme, temizleme, giydirme ve stimüle etmeye ilişkin çok sayıda ipucu paylaşacağız. Ben Anneyim, yeni bir anne olarak hayatın bu yeni evresini mümkün olan en iyi, eğlenceli şekilde ele alma konusunda sizin için yararlı bir rehber olacaktır.

Bebeğinizle Seyahat Etmek: Aklınızda Tutmanız Gerekenler

Bebeğinizle ilk kez mi seyahate çıkacaksınız? Birçok anne baba gibi siz de bebeğinizle seyahat etmek konusunda dikkat etmeniz gereken şeyleri merak ediyor olabilirsiniz. Bu anlaşılabilir bir durum zira küçüğünüzle yolculuğa çıkmak, çok daha fazla valiz taşımak ve dolayısıyla, daha çok…

Bebeklerde Tortikolis

Tortikolis (boyun eğriliği) normalde ağrılı bir durumdur ve siz de hayatınızda bir dönem mutlaka bunu deneyimlemişsinizdir. Bazen bir “boyun tutulması” olarak da adlandırılabilir ve özellikle kötü bir pozisyonda uyuduğunuzda başınıza gelebilir.

Siz ve Bebeğiniz için Renkli Balonlarla 7 Aktivite

Renkli balonlar, bebeğinize duyusal uyarımı sağlamak için mükemmel bir yoldur. Balonun rengi ve hareketi, bebeklerin görüşünü teşvik eder ve dokusu, bebeklerin daha önce dokunmadıkları bir materyal hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur.

Yalın Ayak Bebekler: Daha Mutlu mu Daha Zeki mi? 

Çocukların en sevdiği, annelerin ise en çok kızdığı şeylerden biri çocukların ayakkabılarını çıkarmasıdır. Ancak bilim, annelerin kabusu olan bu durumun çocukların büyümesini zorlaştırdığını iddia ediyor. Peki araştırma yalın ayak çocuklar için ne diyor? 

Bebekte Moro (sıçrama) Refleksi

“Sıçrama refleksi” olarak da bilinen Moro refleksi, insanın ilk reflekslerinden biridir. Çocuk bu şekilde yanıt vermeye başladığında, bu refleks genellikle çok dikkat çeker. Öyle ki, bazen bebekler sert bir harekete maruz kalınca ani şekilde sıçradıklarında korkuyor ve endişeleniyoruz.

Kassing Metodunu Biliyor Musunuz?

Bugün Kassing Metodunun tam olarak ne olduğunu öğreneceğiz. Bu metodun özelliklerine ve pratikte nasıl uygulanacağına ilişkin çeşitli bilgiler edineceğiz. Başlamadan önce belirtmeliyiz ki temel olarak bu metot ufaklıklar için faydalı bir metottur. Hadi şimdi başlayalım!

Göbek Bağı Hayatın Sırlarını Saklıyor

Hayatın mucizeleri, esrarengiz olduğu kadar da harika. Bugün bile, bize sunulan tüm bilim ve teknolojiye rağmen, insan yaşamının gelişimini kuşatan sırlar var. Göbek bağı kök hücre zengini kanındaki gizli formülün çoğunu korur.

Emzirmek, Kilo Vermeye Ya Da Almaya Neden Olabilir

Annelik, yolun her adımında değişiklikler ve sürprizlerle doludur ve emzirme vücudunuzun dönüşümünün başka bir aşamasıdır. Emzirmenin hem bebekler hem de anneler için faydalı olduğu kanıtlanmıştır ve hamilelikten sonra çoğu annenin formda kalmasına yardımcı olur.

Siz Bebeğinizin Yuvasısınız

Siz bebeğinizin evi, küçük ve büyülü evrenisiniz. Siz onun besin kaynağı, sığınağı ve tükenmez şefkat kaynağısınız. Siz çocuğunuzun her şeyisiniz.

Anne Sütünü Doğru Şekilde Çıkarmak ve Saklamak

Anne sütünü çıkarmak ve saklamanın birçok avantajı vardır. Doğru şekilde saklanmış anne sütüne, bebeğinizden uzak kalmanız gerektiğinde son derece yararlı olabilir. Çocuğunuzdan uzun bir süre ayrılmanız gerekiyorsa, kendi sütünüzü nasıl çıkaracağınızı bilmek de göğüslerinizdeki biriken sütün neden olduğu ağrıyı azaltacaktır.…