Bebekler

Bebeğinizin gelişimi hakkında doğumdan 24. aya kadar bilmeniz gereken her şey. Aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler ile bebeğinizi besleme, temizleme, giydirme ve stimüle etmeye ilişkin çok sayıda ipucu paylaşacağız. Ben Anneyim, yeni bir anne olarak hayatın bu yeni evresini mümkün olan en iyi, eğlenceli şekilde ele alma konusunda sizin için yararlı bir rehber olacaktır.

Bir Bebek Odası Nasıl Olmalıdır?

Bir bebek odası nasıl olmalı ve insana nasıl hissettirmelidir? Çocuğunuzun gelişi yaklaştıkça bu sorunun cevabı daha fazla önem taşır. Bazı ipucu ve tavsiyeleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Bebeğinizin Hayatındaki İkinci Ay

Hayatının ikinci ayında bebeğinizin duyuları birbirleri ile daha uyumlu hale gelecektir. Nerede ise bütün gün uyuduğu önceki aya göre daha hareketli bir evreye gireceği için bu dönem, onun ile daha fazla iletişime geçmeniz ve onu gelişimi için daha fazla teşvik…

Bebeğim Yemeyi Reddediyor: Ne Yapmalıyım?

Beslenmenin sağlığımız için vazgeçilmez bir unsur olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte bu neden ile birçok ebeveyn bebeğinin yemeyi reddetmesi karşısında endişeleniyor. Bu makalemizde böyle bir durum ile karşılaştığınızda size yardımcı olacak bilgiler vermek istiyoruz.

Bebeğim Neden Kusuyor?

Bebeklerin kusması, anne babalarını endişelendirir. Ama kusmak her zaman ciddi bir soruna işaret etmez. Bu yazımızda bebeklerde kusmanın en yaygın nedenlerinden bahsedeceğiz.

Bebeğin çıkarmasını önlemek için ne yapmalı?

Özellikle hayatının ilk aylarında bebeğin yediklerini çıkarması oldukça yaygındır. Genelde bebeklerin %40’ında yemek yedikten sonra görülür. Çıkarırken salgıladığı sıvı genelde küçük miktarda süt içerir. Çoğu salya ve mide sıvısından oluşur.

Bebekler Hakkında Kimsenin Söylemediği Gerçekler

Bir bebek sahibi olmak, anne ve babaların başına gelebilecek en güzel şeydir. Bebeklerinin doğduğu ilk günden itibaren tadını çıkaran anne ve babaların kalbini bu denli sevgi ile dolduracak dünyada başka hiç bir şey yoktur. Ancak aslında bebek sahibi olmadan önce onlar…

Konak Nedir?

Konak, bir bebeğin ilk aylarında ortaya çıkar ve yetişkinlerdeki kepeğe benzer. Genellikle, bebeğin kafa derisindeki küçük sarımsı veya beyazımsı kabuklardır.

Bebeklerde Emeklemenin Aşamaları

Bu yazıda sizlerle, bebeklerde emeklemenin aşamalarını ve bazı farklı faydalarını paylaşacağız. Bir bebeğin gelişimi aşamalı olarak gerçekleşir, bu da öğrenilen bir becerinin diğer bir becerinin ortaya çıkmasına yardım ettiği anlamına gelir. Öncelikle, bebekler basit şeyler yapmaya başlar ve daha çok öğrendikçe…