Bebek Önlüklerini Süslemenin 8 Eğlenceli Yolu

En orijinal bebek önlüklerine sahip olmak ister misiniz? O zaman okumaya devam edin ve bebek önlüklerini süslemek için 8 eğlenceli fikri keşfedin!
Bebek Önlüklerini Süslemenin 8 Eğlenceli Yolu

Son Güncelleme: 21 Mart, 2021

Hamilelik, bebeğinizin ihtiyacı olan her şeyi planlamak için mükemmel bir zamandır. Temel unsurlar arasında, kendi kişisel dokunuşunuzu ekleyerek, odalarını hazırlamanız ve kıyafetlerini seçmeniz gerekir. Bu nedenle, bebek önlüklerini süslemek için bu makalede bazı fikirleri bir araya getirdik.

Pek çok insan bir önlüğün sadece bebeğin üstüne başına yiyecek bulamasını önlemeye yardımcı olacak bir aksesuar olduğunu düşünür, ancak bir anne olarak bunun çok daha fazlası olduğunu bilirsiniz.

Günümüzde, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda bebek önlüğü modeli ve bunları özelleştirebileceğiniz birçok yol var. Yani, sadece işlevsel olmakla kalmıyorlar, aynı zamanda özel bir dokunuşa sahip bir kıyafet de olabiliyorlar.

mama yiyen bebek

Bebek önlükleri için en popüler tasarımlar

Önlükler, bebeklerin yemek yerken giysilerinin kirlenmesini önlemeye yardımcı olan bir aksesuardır. Bunları her yerden satın alabilirsiniz ve küçüğünüze en iyi uyum sağlayan birçok şekil, doku ve tasarıma sahiptirler. Kaliteli malzemelerden yapılmışlardır, dayanıklıdırlar ve temizlenmeleri kolaydır.

Küçük bebeğiniz için bebek önlüklerini dekore etmeye karar verirseniz, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok tasarım vardır. Bununla birlikte, seçiminiz esas olarak çocuğunuza bağlı olacaktır – esas olarak bebeğin cinsiyeti, cildi ve önlüğün yapıldığı malzemeye tepkisi. Aynı zamanda bebeğinizin evde, bir partide veya özel bir etkinlikte olması gibi önlüğü nerede kullanacağına da bağlı olacaktır.

Pek çok şekil ve renk olmasına rağmen, önlüklerin bazı ortak ve önemli özellikleri vardır – örneğin, göğsü örtmek için bebeğin boynunu dolaşırlar ve genellikle önlüğün arkasına yerleştirilen fermuarlar, düğmeler, klipsler veya cırt cırt kullanılarak sabitlenirler.

Erkek bebek için tasarımlar

  • Bir kravat veya papyon

Bu tasarım geleneksel bir takım elbise gibi görünüyor. Bu tasarımla bir önlük yapmak için, önlüğün ortasına ya bir kravat ya da papyon çizebilir ya da yerleştirebilirsiniz. Önlüğün ana kısmı için herhangi bir rengi kullanabilirsiniz, ancak beyaz veya çok açık bir renk en iyi sonucu verir.

  • Sporlar

Spor tasarımları, parka gidiyorsanız önlüğünüze eğlenceli bir görünüm kazandıracak harika bir seçimdir. Beyzbol ve futbol çok popülerdir, ancak hangisini isterseniz seçebilirsiniz. Kolay bir görünüm, top çizimleri veya diğer sportif aksesuarlarla süslü eklemeleri dikerek elde edilebilir.

  • Arabalar, trenler ve uçaklar

Erkek çocuk önlüğü için araçların karikatürlerini kullanmak çok gelenekseldir. Bu araçlar, genellikle erkek cinsiyetine atıfta bulunan sembollerdir. Diğer tüm tasarımlarda olduğu gibi canlı renklere sahip boya kullanabilir, kumaşı veya eklemeleri de boyayabilirsiniz.

Mama yiyen bebek

Kız bebek için tasarımlar

  • Elbiseler

Canlı renkler, çiçek desenleri, noktalar, eğlenceli kenarlıklar veya benzer özellikler, önlüğünüze kız bebeğiniz için çok tatlı bir stil kazandıracaktır. Belirli yerlerde biraz daha parıltı eklemek için payetler kullanabilirsiniz.

Kıyafetinizi bebeğinizin önlüğüyle bile eşleştirebilirsiniz. Mükemmel bir eşleşme bulana kadar desenler, renkler ve aksesuarlarla yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.

  • Çiçekler

Kızınızın önlüğü için harika bir fikir; önlüğün yakasını takip ederek çiçek kullanmak ve üzerine taç yaprakları çizmek. İlham almak için doğaya bakın: papatyalar, laleler, güller, aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce çiçek deseninden bazılarıdır.

Erkekler ve kızlar için tasarımlar

  • Hayvanlar

Bunlar eğlenceli ve her durum için kabul edilebilir. Renkleri ve resimleri çok canlıdır, ayrıca köpekler, kediler, ayılar ve diğer popüler seçenekler gibi bebek önlüklerini süslemek için seçim yapabileceğiniz birçok desen var.

Seçtiğiniz hayvana bağlı olarak, aslan yelesi için keçe veya at yelesi için kurdeleler gibi hayvanın özelliklerini geliştirmek için dokularla oynayabilirsiniz.

Kız bebek mama yerken
  • Süper kahramanlar

Süper kahramanlar maceracı bebeğiniz için mükemmeldir. Bir karakter seçin ve sembolünü önlüğün önüne ve pelerini arkaya yerleştirin. Bunu yapmak çok kolay ve yemek zamanlarını daha eğlenceli hale getirecek.

Daha yaratıcı olmak ve bebeğinizin önlüklerini süslemek için kendi tasarımlarınızı yaratmak istiyorsanız durmayın. Eğlenceli ve orijinal stiller yaratın ve bebeğinizin önlüğünü değiştirin. Hadi şimdi başlayın!

İlginizi çekebilir ...
Yeni anne olacakların çantasında ne olmalı?
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Yeni anne olacakların çantasında ne olmalı?

Hamilelik sırasında bütün dikkatimizi bebeğimize vermek normaldir. Bu yüzden ilk günden itibaren gerekli olan her şeyi almaya başlarız. Peki ya doğ...


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.