Neleri bilmeliyim?

Bebeğiniz hakkında sizi endişelendiren ve kendinizden şüphelenmenize neden olan çok şey var. Zamanla deneyim kazanacaksınız, ancak o zamana kadar bebeğinizi sağlıklı ve mutlu tutmanın, ona ihtiyacı olanı vermenin ve onu kendine güvenle yetiştirmenin temellerini öğrenmek size çok yardımcı olacaktır.

Mamit Nedir ve Nasıl Engellenebilir?

Eğer çocuğunuz iki yaş civarındaysa, sizden ayrı kalmaya bir dakika için bile olsa tahammül edemiyor olabilir. En ufak ayrı kalışlarınızı bile bir drama edasında yaşıyor da olabilir. Eğer bu tarz bir durum yaşamaktaysanız bebeğiniz “mamit” döneminden geçiyor demektir. (İspanyolca “mamitis”,…

İlk kez anne olanların 11 hatası

Özellikle de ilk kez anne oluyorsa, bir kadının çocuğunu yetiştirirken bazı hatalar yapması oldukça normaldir. Kimse mükemmel değildir, ancak bilmemek değil, öğrenmemek ayıptır; bu yüzden eğer bu çok yaygın olan hataların ne olduğunu önceden bilirseniz, bu hataları yapmaktan rahatça kaçınabilirsiniz.

Anemiyi önleyen gıdalar

Belli minerallerin eksikliği, çocuklarda anemi görülmesine sebep olabilir. Hangi gıdaların bu hastalığı engellediği bilmeli ve bunları çocuklarımızın beslenme düzenlerine dahil etmeliyiz.

Dil Edinimi Nasıl Geliştirilir

Dil edinimini geliştirme, bazen fark edemeseler bile aslında tüm ebeveynlerin gerçekleştirdikleri bir eylemdir. Çocuğunuz, konuşmak için gerekli yeterliliği büyüdükçe edinirken, dil öğrenme süreci de kendi kendine, yavaş yavaş ama etkili bir şekilde gerçekleşir.